Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11212 |
1919 całostka wydania prowizorycznego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp21II |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
11213 |
1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego | Fi.Cp23 |
| 70 PLN | |
11214 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp24aI |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
11215 |
1919 rzadka kartka z długością napisu "KARTA POCZTOWA" około 70 mm z charakterystycznym rozmazanym drukiem. | Fi.Cp28 |
| 585 PLN SPRZEDANY | |
11216 |
| 650 PLN | |
11217 |
| 650 PLN | |
11218 |
1919 kartka z Warszawy 17.XII.19 do Makowa Łomżyńskiego, datownik odbiorczy. | Fi.Cp30 |
| 40 PLN | |
11219 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs2II |
| 1 000 PLN | |
11220 |
| 60 PLN | |
11221 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11222 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 5, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs3II |
| 120 PLN | |
11223 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
11224 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4II |
| 80 PLN | |
11225 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4II |
| 80 PLN | |
11226 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.Cs4III |
| 350 PLN | |
11227 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.Cs4III |
| 280 PLN | |
11228 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ozdobnika. | Fi.Cs4III |
| 60 PLN | |
11229 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 11, gwarancja i oznaczenie Pelczar. | Fi.Cs4III |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
11230 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
11231 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2). | Fi.Ct4 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
11232 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania. | Fi.Cp24a |
| 80 PLN | |
11233 |
1920 całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 35 PLN | |
11234 |
1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b, całostka wadliwie wycięta z silnie przesunięty w dół obrazkiem. | Fi.Cp32MK |
| 100 PLN | |
11235 |
1920 całostka do obrotu zagranicznego z usterkami druku koło znaku opłaty. | Fi.Cp33 |
| 80 PLN | |
11236 |
| 70 PLN | |
11237 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej. | Fi.Cp33 |
| 30 PLN | |
11238 |
1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, na lewo od znaku opłaty odbite dwie spacje drukarskie, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę. | Fi.Cp33 |
| 80 PLN | |
11239 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym. | Fi.Cp33 |
| 50 PLN | |
11240 |
1920 całostka bez hasła propagandowego. | Fi.Cp35I |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11241 |
1920 całostka z hasłem propagandowym D z obiegu pocztowego z Włocławka. | Fi.Cp35II |
| 50 PLN | |
11242 |
1920 całostka z hasłem propagandowym D. | Fi.Cp35II |
| 70 PLN | |
11243 |
1920 całostka z hasłem propagandowym c. | Fi.Cp35II |
| 80 PLN | |
11244 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji. | Fi.Ct8 |
| 120 PLN | |
11245 |
1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", u góry fragment stempla "DO AKT"; na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana). | Fi.Ct8 |
| 60 PLN | |
11246 |
1921 całostka do obrotu krajowego. | Fi.Cp39I |
| 40 PLN | |
11247 |
1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp39I |
| 200 PLN | |
11248 |
1921 całostka do obrotu krajowego z prywatnym dodrukiem na odwrocie. | Fi.Cp39II |
| 80 PLN | |
11249 |
1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp40I |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
11250 |
1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp41 |
| 70 PLN | |
11251 |
1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk (Fi.100.-.) | Fi.Cp41 |
| 80 PLN | |