Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
11211

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
11212

1919 całostka wydania prowizorycznego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp21II
400 PLN
SPRZEDANY
11213

1919 całostka miejscowo użyta w Poznaniu w dniu wejścia do sprzedaży wydania gnieźnieńskiego

Fi.Cp23
70 PLN
11214

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie II, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, wysłana 3.9 z Ciechanowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24aI
45 PLN
SPRZEDANY
11215

1919 rzadka kartka z długością napisu "KARTA POCZTOWA" około 70 mm z charakterystycznym rozmazanym drukiem.

Fi.Cp28
585 PLN
SPRZEDANY
11216

1919 rzadka kartka z długością napisu "KARTA POCZTOWA" około 70 mm z charakterystycznym rozmazanym drukiem.

Fi.Cp28
650 PLN
11217

1919 rzadka kartka z długością napisu "KARTA POCZTOWA" około 70 mm z charakterystycznym rozmazanym drukiem.

Fi.Cp28
650 PLN
11218

1919 kartka z Warszawy 17.XII.19 do Makowa Łomżyńskiego, datownik odbiorczy.

Fi.Cp30
40 PLN
11219

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs2II
1 000 PLN
11220

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
11221

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
30 PLN
SPRZEDANY
11222

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 5, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs3II
120 PLN
11223

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
SPRZEDANY
11224

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
11225

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4II
80 PLN
11226

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" (Fi.500.-) i beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cs4III
350 PLN
11227

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.Cs4III
280 PLN
11228

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ozdobnika.

Fi.Cs4III
60 PLN
11229

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 11, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cs4III
60 PLN
SPRZEDANY
11230

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
300 PLN
SPRZEDANY
11231

1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ II (litera "l" w "hal" podniesiona), napisy niemieckie, polskie i ukraińskie (npu); dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz (Typ 2).

Fi.Ct4
180 PLN
SPRZEDANY
11232

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w środku w dwóch miejscach, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); dobry stan zachowania.

Fi.Cp24a
80 PLN
11233

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
11234

1920 całostka z hasłem propagandowym w układzie b, całostka wadliwie wycięta z silnie przesunięty w dół obrazkiem.

Fi.Cp32MK
100 PLN
11235

1920 całostka do obrotu zagranicznego z usterkami druku koło znaku opłaty.

Fi.Cp33
80 PLN
11236

1920 całostka do obrotu zagranicznego z usterkami druku koło znaku opłaty.

Fi.Cp33
70 PLN
11237

1920 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp33
30 PLN
11238

1920 całostka na przesyłki zagraniczne z hasłem propagandowym, na lewo od znaku opłaty odbite dwie spacje drukarskie, znak opłaty przechylony lekko w prawą stronę.

Fi.Cp33
80 PLN
11239

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
50 PLN
11240

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
SPRZEDANY
11241

1920 całostka z hasłem propagandowym D z obiegu pocztowego z Włocławka.

Fi.Cp35II
50 PLN
11242

1920 całostka z hasłem propagandowym D.

Fi.Cp35II
70 PLN
11243

1920 całostka z hasłem propagandowym c.

Fi.Cp35II
80 PLN
11244

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen. "mały orzeł", dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, górna ramka znaku opłaty dwukrotnie przerwana (Fi.200.-); znaczki unieważnione poprzez kreślenie, ślady archiwizacji.

Fi.Ct8
120 PLN
11245

1920 pokwitowanie telegraficzne ze znakiem opłaty - 50 fen "mały orzeł", na telegram wysłany 1/4 1921 z Warszawy do Sieradza dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, znaki opłaty unieważnione fioletowym jednowierszowym stemplem "Urząd Pocztowy Warszawa", u góry fragment stempla "DO AKT"; na odwrocie wyliczenia porta, słabszy stan zachowania (całostka ukośnie złamana).

Fi.Ct8
60 PLN
11246

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
40 PLN
11247

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, uszkodzona litera P w POCZTOWA, pęknięcia i przerwania w liniaturze kartki, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź;

karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, egzemplarz kartki o większym formacie - z prawej strony szeroka nieobcięta krawędź; wysłana 11.VIII.21 z miejscowości Działoszyce do Krakowa;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp39I
200 PLN
11248

1921 całostka do obrotu krajowego z prywatnym dodrukiem na odwrocie.

Fi.Cp39II
80 PLN
11249

1921-22 karta do obrotu krajowego za 8 mk, długość napisów: KARTKA POCZTOWA 98,5 mm, ADRES WYSYŁAJĄCEGO 45 mm; karton szaropiaskowy ciemny; wysłana 2.VI.1922 z miejscowości Czyżew; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp40I
30 PLN
SPRZEDANY
11250

1921 orzeł na tarczy barokowej, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN