Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40299

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. seria AIII, niezłożony, ostre rogi.


108 PLN
SPRZEDANY
40300

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki); dobry stan zachowania.


800 PLN
40301

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


900 PLN
40302

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, na froncie odciśnięty 2.V. stempel okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy o Górę Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego; na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
40303

1944 Rok Olimpijski, dekoracyjna pocztówka ozdobiona odbitką drzeworytu w kolorze zielonym, bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz.


500 PLN
SPRZEDANY
40304

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
40305

1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO".


450 PLN
SPRZEDANY
40306

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
40307

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


200 PLN
40308

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
40309

1944 dwa banknoty oflagu IIC wydane przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 50 f. serie AII i AIII, różnią się szczegółami rysunku, niezłożone, jeden ze szczerbą w krawędzi, ostre rogi.


225 PLN
SPRZEDANY
40310

1944 banknot oflagu IIC wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. w kolorze czarnym - seria B; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy, na odwrocie stempelek KS w ramce, niewielkie zgięcie, ostre rogi.


200 PLN
40311

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
40312

1944 stempel okolicznościowy w rocznicę wkroczenia polskich wojsk do Wilna.


40 PLN
40313

1944 stempel okolicznościowy Tygodnia Ziem Wschodnich.


40 PLN
40314

1945 krwawa niedziela, gwarancja Schmutz.

Fi.51
120 PLN
SPRZEDANY
40315

1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek.

Fi.51
600 PLN