Aukcja zakończy się 04.03.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
40219

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 10+40 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja.

Fi.37
40 PLN
40220

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, czysty znaczek za 10 + 40 f., gwarancja.

Fi.37
30 PLN
40221

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba znaczka w barwie fioletowej, gwarancja Schmutz.

Fi.37P1
2 500 PLN
40222

1944 Święto 3 Maja, ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja.

Fi.38
150 PLN
40223

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk.

Fi.38
150 PLN
40224

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.38
30 PLN
40225

1944 święto 3 Maja, znaczek na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.38
15 PLN
40226

1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści.

Fi.38
80 PLN
40227

1944 Święto 3 Maja, znaczek skasowany 29.VI stemplem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.38
40 PLN
40228

1944 Święto 3 Maja, znaczki ostemplowane 3.V na:

karcie ozdobionej suchym tłoczeniem przedstawiającym mapę Polski pokrytą piaskiem!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim wybrzeżem morskim, ponad mapą ukazano Matkę Boską z Dzieciątkiem i napis "KRÓLOWO KORONY POLSKIEJ";

tak samo ozdobionej karcie, ale bez piasku!!! - wydawnictwie o wiele rzadziej spotykanym; rzadkie patriotyczne wydawnictwo; stan dobry/bardzo dobry; gwarancja.

Fi.38
810 PLN
SPRZEDANY
40229

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany w pierwszym dniu obiegu na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja.

Fi.38
100 PLN
40230

1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V w pierwszym dniu obiegu na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, na odwrocie napis POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.38
100 PLN
40231

1944 list polecony , na odwrocie stempel "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC", gwarancja.

Fi.38
100 PLN
40232

1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., gwarancja.

Fi.38
30 PLN
40233

1944 Święto 3 Maja, czysty znaczek za 35 f., znaczek ostemplowany 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH", gwarancja.

Fi.38
40 PLN
40234

1944 Święto 3 Maja, znaczek kasowany, gwarancja.

Fi.38
20 PLN
40235

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
35 PLN
SPRZEDANY
40236

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz.

Fi.39
160 PLN
40237

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki czyste za 25 f. w kolorze brązowym odmiany na różnych papierach szarym i białym, gwarancja Schmutz.

Fi.39
60 PLN
40238

1944 znaczek z podobizna prezydenta Władysława Raczkiewicza unieważniony na kartce z wytłoczoną podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego, gwarancja za znaczkiem.

Fi.39
200 PLN
40239

1944 kartka z sucho tłoczoną grafiką okolicznościową z okazji 30. rocznicy wymarsz Pierwszej Kompanii Kadrowej z "Oleandrów" w Krakowie z podobizną marszałka Józefa Piłsudskiego i napisami "1914 6 SIERPNIA 1944", gwarancja.

Fi.39
200 PLN
40240

1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja.

Fi.39
200 PLN
40241

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja.

Fi.39
200 PLN
40242

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.39
100 PLN
40243

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem, gwarancja.

Fi.39
100 PLN
40244

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, dwa znaczki za 25 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru brązowego, gwarancja.

Fi.39
80 PLN
40245

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.40
50 PLN
40246

1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i okolicznościowym stemplem z pierwszego dnia obiegu, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.40
80 PLN
40247

1944 Święto Morza, kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.40
80 PLN
40248

1944 Święto Morza, dwa kasowane znaczki za 10 f. w kolorze zielononiebieskim o jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja.

Fi.40
60 PLN
40249

1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielonego, gwarancja.

Fi.40
80 PLN
40250

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem "ROK 44 w IIC" oraz przedstawiającym godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów pod napisem, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
240 PLN
40251

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; pomarańczowy kolor tła wokół Apolla, posiada na odwrocie wklejony znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada; dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), sygnowany Jurek Józef, gwarancja.

Fi.41
2 800 PLN
40252

1944 Rok Olimpijski, dwa kasowane znaczki za 10 f. o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru czerwonego, gwarancja.

Fi.41
100 PLN
40253

1944 rok Olimpijski, unikalna odbitka autorska znaczka za 10 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 40.0.5 z podaniem nakładu - około 10 szt., fantastyczny walor do zbioru specjalizowanego Woldenbergu lub eksponatów tematycznych Sport, Olimpiady, fotoatest.

Fi.41 E
4 800 PLN
40254

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria na karcie skasowana 20.VIII stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.42-44
120 PLN
40255

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria znaczków ostemplowanych okolicznościowo kasownikiem "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" na karcie na karcie z ozdobnym kartuszem w rzadszym kolorze beżowym.

Fi.42-44
125 PLN
40256

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
40257

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
75 PLN
40258

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
200 PLN