Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
42014

1948 100-lecie Wiosny Ludów, znaczek za 15 zł z błędem "ukośne kreski przekreślające nominał i napis POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.450 B
Mi.497
60 PLN
42015

1948 100-lecie Wiosny Ludów, seria w narożnych czworoblokach z numerami walców na marginesie.

Fi.450-3
Mi.497-500
350 PLN
42016

1948 100-lecie Wiosny Ludów, parka cięta, lekkie naturalne mankamenty strony gumowanej, gwarancja Falkowski.

Fi.450nz
Mi.497U
900 PLN
42017

1948 100-lecie Wiosny Ludów, znaczek nieząbkowany, gwarancja Gryżewski.

Fi.450nz
Mi.497U
550 PLN
42018

1948 FDC- "5 rocznica powstania w getcie warszawskim".

Fi.454
Mi.485
120 PLN
42019

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek z błędem "kreska w prawej dolnej nóżce litery K".

Fi.454B1
Mi.485
40 PLN
42020

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, czworoblok znaczków za 15 zł., prawy górny z błędem na poz.33 "kropka na kołe", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski

Fi.455 B1
Mi.486
100 PLN
42021

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "kropka na kole".

Fi.455B1
Mi.486
40 PLN
42022

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "pęknięte koło".

Fi.455B6
Mi.486
30 PLN
42023

1948 VII Wyścig kolarski dookoła Polski, znaczek za 3 zł z "szerokim górnym marginesem" z pierwszego rzędu arkusza ze znacznie przesuniętą w górę perforacją poziomą; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.456 MK
Mi.487
500 PLN
42024

1948 karnet - "VII WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA POLSKI (TOUR DE POLOGNE)" ze stemplami z poszczególnych etapów.

Fi.456-8
Mi.487-9
40 PLN
42025

1948 VII Wyścig kolarski dookoła Polski, koperta pierwszego dnia obiegu o nakładzie 5000 sztuk i okolicznościowy karnet.

Fi.456-8 FDC
Mi.487-9
40 PLN
42026

1948 VII Wyścig kolarski dookoła Polski, oryginalnie kasowana seria, gwarancja Schmutz.

Fi.456-58
Mi.487-89
50 PLN
42027

1948 karnet - "VII WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA POLSKI (TOUR DE POLOGNE)", zwraca uwagę kształt wschodniej granicy Polski ze Związkiem Sowieckim jeszcze przed jej "zmianą" w 1951.

Fi.456-58
Mi.487-89
40 PLN
42028

Fi.456-58
Mi.487-89
60 PLN
42029

1948 Święto Morza, narożna parka znaczków za 6 zł. z oznaczeniem walca "Ok" pod 50 znaczkiem, prawy bez ząbkowania z prawej jest rzadszy i w rozmiarze większym niż znaczek cięty (Fi.nz 3500.-).

Fi.459+459 MK1
Mi.490
2 000 PLN
42030

1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł.

Fi.459-61
Mi.490-2
50 PLN
42031

1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH".

Fi.462-5
Mi.493-5
36 PLN
42032

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, parka z podwójna perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.464MK
Mi.495
120 PLN
42033

1948 FDC - "Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie".

Fi.466
Mi.501
150 PLN
42034

1948 Międzynarodowa Konferencja Młodzieży w Warszawie, lewy znaczek z smugą farby drukarskiej na głowie.

Fi.466MK
Mi.501
50 PLN
42035

1948 Zjazd filatelistów w Toruniu, srebrna!!! i czarna odbitka stempla okolicznościowego, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 4.9 (Myślicki 48 110).

Fi.468
Mi.503
40 PLN
42036

1948 FDC - "Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie", jedna z najtrudniejszych do zdobycia wczesnych kopert FDC (Mi.75 euro); dobry stan zachowania; temat - KOLEJ.

Fi.469
Mi.504
200 PLN
42037

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, koperta pierwszego dnia obiegu na specjalnej kopercie Konferencji.

Fi.469 FDC
Mi.504
120 PLN
42038

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek skasowany okolicznościowo na całostce.

Fi.469, Cp106
60 PLN
42039

Fi.470
Mi.518
30 PLN
42040

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
Mi.518
20 PLN
42041

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł z dolnego rzędu z przesuniętą perforacją - na dole widoczne liczby rozrachunkowe; czyste bardzo dobry stan zachowania,

Fi.470
Mi.518
40 PLN
42042

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518
25 PLN
42043

Fi.470
Mi.518
10 PLN
42044

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.519
15 PLN
42045

Fi.470
Mi.621
35 PLN
42046

Fi.470
Mi.621
30 PLN
42047

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
30 PLN
42048

1948 Bolesław Bierut, arkusz znaczka za 2 zł złożony w połowie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 Centralnej Składnicy Zaopatrzenia.

Fi.470 ark.
Mi.621
280 PLN
42049

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, frankatura 6-kolorowa, list polecony II klasy wysłany 20.V.49 z Ambasady Chińskiej w Warszawie do Grazu w Austrii, koperta firmowa "AMBASSADE DE LA REPUBLIQU DE CHINE VARSOVIE" oznaczona na odwrocie stempelkami "DIPLOMATIC" i z chińskimi znakami; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.470, 472, 473, 475, 476, 478
Mi.518, 520, 521, 523, 524, 526
100 PLN
42050

Fi.470-78
Mi.518-26
50 PLN
42051

Fi.470B1
Mi.518
30 PLN
42052

1948 Bolesław Bierut, pasek znaczków z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej, skrajny lewy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.470MK1
Mi.621
120 PLN
42053

1948 Bolesław Bierut, znaczki w barwie żółtawopomarańczowej i pomarańczowej.

Fi.470a, b
Mi.518
22 PLN