Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
42294

1950 groszy, frontu listu firmowego z Gryfic do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
42295

1950 groszy, wycinek firmowego listu poleconego z Zaklikowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.475
Mi.626
20 PLN
42296

1950 groszy, list z Ropy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowoniebieskim.

Fi.475
Mi.626
100 PLN
42297

1950 groszy, front listu z Oleśnicy Śląskiej do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
42298

1950 groszy, listu do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.475
Mi.626
25 PLN
42299

1950 "groszy - lokalny", Wielka Wieś na Helu, Bierut, parka znaczków za 15 zł. z czarnym stempelkiem najrzadszego na oryginalnym liście typu 27A, piękny czytelnie odbity datownik z prawie pełną nazwą miejscowości WIELKA WIEŚ NA HE(LU) i datą 14.12.50, piękny stan zachowania, ostatni raz podobny znaczek (grzecznościowo kasowany) wystawiono na aukcji około dziesięć lat temu, kasowany w Wielkiej Wsi na Helu jest oferowany po raz pierwszy, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.475
Mi.626
5 000 PLN
42300

1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem typu 40, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.475
Mi.626
40 PLN
42301

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.475
Mi.626
120 PLN
42302

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski - znaczki za 15 zł Bierut (rotograwiura) z fioletowym nadrukiem lokalnym typu 38 + znaczki za 15 zł Bierut (rotograwiura) i 5 zł odbudowa Warszawy z nadrukami dyrekcyjnymi typu 8 i bez nadruków, strona adresowa listu poleconego wysłanego 18.XII z Bielska Podlaskiego do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSK PODLASKI z wyróżnikiem "f"; w związku z powojennymi trudnościami w zaopatrzeniu, kopertę użytą wcześniej (z Grajewa do Bielska Podlaskiego) po przenicowaniu wykorzystano ponownie; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; dobry stan zachowania; pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma jego gwarancję.

Fi.475
Mi.626
600 PLN
42303

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 98 wg.Ćwiertni) z charakterystycznymi kropkami nad literą o - "Gröszy", strona adresowa firmowego list poleconego nadanego 12.12 w urzędzie Legnica 1 do Warszawy, opłacona 11 znaczkami, nadruki te znane są z obiegu pocztowego wyłącznie z Legnicy; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.475
Mi.626
500 PLN
42304

1950 groszy, list z Krynicy Zdroju do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czerwonej.

Fi.475
Mi.626
50 PLN
42305

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 82 odwrócony, 60B, 90 odwrócony wg.Ćwiertni), świąteczna karta wysłana 21.12 z Otwocka do Łodzi; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.475, 503 No, 521 No
Mi.626, 644, 652
2 000 PLN
42306

1950 groszy, list polecony z Kraśnika Lubelskiego do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w barwie czarnej i typ 4 w barwie fioletowej, bark klapy koperty.

Fi.475, 519, 526
Mi.547, 626, 658
50 PLN
42307

1950 groszy, list z Poznania do Gorzowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 14 w kolorze czerwonym i fioletowym, znaczek z Bierutem za 15 gr z przyciętym ząbkowaniem.

Fi.475, 519, 530
Mi.626, 650, 668
60 PLN
42308

1950 groszy, dwa znaczki z nadrukami lokalnymi z Wielkiej Wsi na Helu typ 27A - "grosze", drugi z typ 27B "rosze", ten pierwszy jeden z najrzadszych nadruków lokalnych, gwarancja Gryżewski, Petriuk.

Fi.475, 520
Mi.626, 651
600 PLN
42309

1950 groszy, front listu poleconego z Myślenic do Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym i fioletowym.

Fi.475, 520, 523
Mi.626, 651, 655
20 PLN
42310

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 4, list wysłany 19.1.1951 z urzędu Ćmielów do Warszawy.

Fi.475, 527I
Mi.626, 665
30 PLN
42311

1950 Bolesław Bierut, wycinek listu z Kraśnika 1.10.49 do Warszawy, list opłacono makulaturowym znaczkiem za 15 zł wyciętym nożyczkami z nie w pełni przed perforowanego arkusza, pod lupą widoczne szczątkowe ząbkowanie, z oryginalnego obiegu pocztowego osobliwe i rzadkie.

Fi.475MK
200 PLN
42312

1950 miejscowy list nadany z agencji pocztowej w banku PKO w Katowicach.

Fi.476
60 PLN
42313

1950 groszy, list polecony z Stargardu Szczecińskiego do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 22 w kolorze niebieskim, nie odnotowanym w PZP, gwarancja Jendroszek.

Fi.476, 539
Mi.627, 677
300 PLN
42314

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 20.11 ze Skarżyska Kamiennej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
40 PLN
42315

1950 groszy, list z Zakopanego do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy zbliżonym do typ 3 w kolorze czarnym, znaczki z tym typem nadruku znane użyte wyłącznie z Zakopanego, trwa dyskusja czy jest to odrębny tym lokalny (typ 49), czy odmiana nadruku dyrekcyjnego, brak klapy koperty, gwarancja.

Fi.477
Mi.628
200 PLN
42316

1950 "groszy - lokalny", Piła 1, znaczki za 30 zł Bierut pasek pionowy sześciu sztuk i pojedynczy z wyraźnymi fioletowymi nadrukami typu 41 na wycinku, skasowane 7.11 jednoobrączkowym datownikiem PIŁA 1 z wyróżnikiem "*f*"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
700 PLN
42317

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów 35, Bierut, znaczek za 30 zł. z podwójnym nadrukiem odbitym czarnym stempelkiem typu 35 - przy nadruku maszynowym to rzadkość, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.477 Np
Mi.628
1 800 PLN
42318

1950 groszy, list z Radlina nadany 7.11.50 do Szwajcarii, znaczki bez nadruków groszy, być może list przygotowana wcześniej do wysyłki i wysłano po wprowadzeniu reformy walutowej. Bardzo rzadki stempel agencji pocztowej "KOPALNIA MARCEL poczta Radlin 1".

Fi.477, 513
Mi.525, 556
280 PLN
42319

1950 groszy, list polecony z Krakowa do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.477, 519, 520
Mi.628, 650, 651
60 PLN
42320

1950 "groszy" znaczki z czarnym lub czerwonym nadrukiem typu 3, list polecony wysłany 17.1.1951 z Bielska do Katowic opłacony znaczkami z nadrukami z grupy bardzo rzadko spotykanych (wg.PZP grupa D): 80 zł UPU, 25 zł Kongres Jedności 8.XII; datownik odbiorczy "P.K.O. ODDZIAŁ W KATOWICACH"; koperta w bardzo dobrym stanie zachowania, znaczki w słabszym.

Fi.484, 500, 524
Mi.609, 638, 656
120 PLN
42321

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowana para listów poleconych, głównie znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem w tym typie, m.in. 2 serie walka z gruźlicą z przywieszkami (parki pionowe) - w tym 6 zł z błędem "bransoletka" lub z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem (wg.PZP grupa D); wysłane 11.11 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, datowniki odbiorcze z 12.11 na odwrocie; efektowny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane 1062,- zł, 389 euro).

Fi.485-88Pw, 422A, 439, 449, 481, 489, 498
Mi.567B, 582, 590, 609, 613-16Zf, 617, 636
630 PLN
42322

1950 groszy, wydanie lotnicze - bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami groszy, unikalna z kompletem przywieszek we wszystkich katalogowanych układach; znaczki za 80 gr. z przywieszkami pomiędzy znaczkami; znaczki za 100 gr. z przywieszkami po lewej; znaczki za 120 gr. z przywieszkami po prawej (Fi.7200.-), bardzo ładny stan zachowania; na marginesie znaczków za 100 gr., który można zachować bądź nie, gwarancja Gryżewski.

Fi.489-91
Mi.617-19
6 000 PLN
42323

1950 groszy, lotniczy list polecony z Mysłowic do Niemiec opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym i czarnym.

Fi.490, 519, 520, 522, 523
Mi.618, 650, 651, 654, 655
600 PLN
42324

1950 karnet okolicznościowy III Zwyczajnego Krajowego Zjazdu Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Warszawie.

Fi.498-500, 509
Mi.533-5, 544
180 PLN
42325

1950 list polecony z Sędziszowa k. Ropczyc 12.1.50.

Fi.499, 505
Mi.534, 540
40 PLN
42326

1950 groszy, list polecony z Końskich nadany 14.11.50 do Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w barwie czarnej i fioletowej, rzadki na korespondencji znaczek za 80 zł serii w 75. rocznicę Światowego Związku Pocztowego.

Fi.500, 503, 513
Mi.638, 640, 659
100 PLN
42327

1950 list polecony ze Słotwiny Brzeskiej 27.1.50 do Czechosłowacji, 8 znaczków po 5 zł.

Fi.501
Mi.539
30 PLN
42328

1950 groszy, front miejscowego listu firmowego z Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym.

Fi.502, 517
Mi.643, 663
20 PLN
42329

1950 groszy, miejscowy list z Warszawy 28.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24.

Fi.503
Mi.644
20 PLN
42330

1950 groszy, list z Płocka do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 23 w kolorze fioletowym.

Fi.503
Mi.644
40 PLN
42331

1950 groszy, front listu firmowego z Wałbrzycha do Złotego Stoku opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.503
Mi.644
30 PLN
42332

1950 groszy, miejscowy firmowy list polecony z Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.503
Mi.644
40 PLN
42333

1950 groszy, list z Kłodzka opłacony znaczkami z rozbitym nadrukiem groszy typ 26B w barwie czarnej.

Fi.503
Mi.644
50 PLN