Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
42174

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
42175

1948 korespondencja jeńców wojennych, list z Kudowy Zdroju (z sanatorium Bristol) do Niemiec, przesyłka opłacona przez odbiorcę - adnotacja "50" i stempel "Nachgebühr".

72 PLN
42176

1948 formularz kartki pocztowej zawiadomienia o chorobie zakaźnej.

40 PLN
42177

1949 list z Poznania do PCK we Francji ze stemplem cenzury R.P. 3043 U.C., koperta naddarta ale cała.

Fi.362, 385
Mi.393, 419
20 PLN
42178

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
42179

1949 kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich o Puchar Tatr w Zakopanem.

Fi.438
40 PLN
42180

1949 lotniczy list polecony z Niepołomic do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.440, 453
50 PLN
42181

1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza.

Fi.454
Mi.485
260 PLN
42182

1949 list polecony z Lublina do Puław.

Fi.464, 470, 475
Mi.495, 518, 523
15 PLN
42183

1949 list z Pułtuska 28.9.49 do Mławy.

Fi.467
Mi.502
10 PLN
42184

1949 list bankowy z Krakowa do Wiednia, stempel i zalepka cenzury austriackiej.

Fi.475
80 PLN
42185

1949 list z Poznania 22.4.49 ze stemplem propagandowym Targów Poznańskich.

Fi.476
Mi.524
10 PLN
42186

1949 list polecony z Ireny 18.8.49 do Puław.

Fi.478
Mi.526
15 PLN
42187

1949 list firmowy z Pruszkowa 3.5.49 do Warszawy.

Fi.481
Mi.507
15 PLN
42188

1949 bojownicy o wolność i demokrację, lotniczy list polecony Wałbrzycha do Belgii.

Fi.491
Mi.517
180 PLN
42189

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kosownikiem okolicznościowym Warszawa 1 Kiosk.

Fi.492-4
Mi.527-9
40 PLN
42190

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w arkuszach sprzedażnych,

Fi.492-4 ark.
Mi.527-9
700 PLN
42191

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
42192

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków legitymacyjnych o ząbkowaniu ZL 11¼ z oznaczeniami walca Ok. - znajdującymi się pod 26 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.492-94
Mi.527-29
100 PLN
42193

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria ostemplowana okolicznościowo 3.6 na specjalnym papierze firmowym.

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
42194

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
165 PLN
42195

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.493
Mi.528
13 PLN
42196

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
42197

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
42198

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
42199

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ofrankowany serią znaczków (opłata zawyżona) ekspresowy list polecony wysłany 12.12 z Bydgoszczy do Koszalina, datownik odbiorczy z następnego dnia na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.498-500
Mi.535-37
80 PLN
42200

1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w kolorach brązowofioletowym EIV - Globus 1, szaroczerwonym EV - Trąbka Pocztowa i czarnooliwkowym EVI - Globus 2, na szarobiałym gumowanym papierze, drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusiku, Eseje IV i VI z pełną oryginalną gumą bez podlepki, Esej V na jednej podlepce, wszystkie zachowane w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.498-500 EIV-VI
Mi.533-35
2 000 PLN
42201

Fi.498-500 EIV-VI
360 PLN
42202

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
42203

1949 list z Białowieży 21.XII.49, źle ustawiony datownik z datą 1938.

Fi.505
Mi.540
25 PLN
42204

1949 Sławni Polacy, seria kasowana.

Fi.505-07
Mi.536-38
25 PLN
42205

Fi.505E, 508E
240 PLN
42206

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
42207

Fi.508
Mi.543
12 PLN
42208

Fi.Cp120
20 PLN
42209

1949 NIEZNANA FRANKATURA MECHANICZNA "ZARZĄD GŁÓWNY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO OŚWIATA PODSTAWĄ DEMOKRACJI LUDOWEJ" - 10 zł frankatura mechaniczna FC011 Warszawa 18 w fundamentalnym opracowaniu Hampela nieopisana!!! ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.80 do Sandomierza; doskonały stan zachowania.

200 PLN
42210

1950 groszy, komplet znaczków i bloków z nadrukami groszy różnych typów na stronach firmy Leuchurm, łącznie ze znaczkami dopłaty, blok Fi. bl.11 stemplowany, reszta czysta, bez gwarancji.

Fi.394-529, bl. 10-11, D104-24
Mi.564-667, Bl10-11
5 600 PLN
42211

1950 groszy, list polecony z Drogosława do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26B w barwie czerwonej.

Fi.396, 513, 520
Mi.556, 565, 651
100 PLN
42212

1950 "groszy", Kultura Polska (I), nieząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 12 - Poznań 4, wartość 2 zł z nadrukiem (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) typu 26 - Wrocław; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420-27A
Mi.566-572B
300 PLN
42213

Fi.420-27B
Mi.566-72A
250 PLN