Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41734

1946 Będzin, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.408a
Mi.441a
70 PLN
41735

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
41736

Fi.408a
Mi.441a
330 PLN
41737

Fi.408a
Mi.441a
65 PLN
41738

1946 kartka z Żagania 5.10.46 do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3045.

Fi.408a, Cp95
50 PLN
41739

Fi.408a, b
Mi.441a, b
125 PLN
41740

1946 Będzin, odmiany kolorów, papierów.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
41741

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, brzegowa parka makulaturowego i wydrukowanego prawidłowo znaczka za 5 zł. w kolorze oliwkowym, w skrajnym brak dużej części rysunku, niekatalogowana w tej formie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.408a MK
Mi.441
600 PLN
41742

Fi.408a MK
Mi.441a
750 PLN
41743

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura pojedyncza, prawidłowo ofrankowany list wysłany 31.3.47 z Białegostoku do Ząbkowic, znaczek skasowany dwuobrączkowym datownikiem BIAŁYSTOK 1 z wyróżnikiem "g", śr.29 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
41744

1946 Będzin, list polecony nadany 16.5.47 z Wrześni do Bydgoszczy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.408b
Mi.441b
54 PLN
41745

1946 karta maksimum - zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy; temat - ARCHITEKTURA.

Fi.408b
Mi.441b
45 PLN
41746

1946 płyta nagrobna księdza Henryka IV Probusa, karta maksimum.

Fi.409
Mi.442
40 PLN
41747

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, 6 zł z błędem na poz.94 "kropka w literze S w POLSKA" (N.1.W.III.) ; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.409 B2
Mi.442
80 PLN
41748

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
41749

1946 Henryk IV Probus, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją pionową wchodzącą częściowo na obrazek znaczka.

Fi.409MK
Mi.442
45 PLN
41750

1946 Zabytki architektury - płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442
80 PLN
41751

Fi.410
Mi.443
30 PLN
41752

1946 zamek w Lanckronie, znaczek z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.410
Mi.443
35 PLN
41753

Fi.411
Mi.444
70 PLN
41754

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (guma na 47 znaczku z niewielkim przywarciem).

Fi.411
Mi.444
90 PLN
41755

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków ciętych za 3+12 zł. (Fi.1600.-), górny znaczek ślad podlepki i żyłka w papierze, dolny lekki ślad po podlepce, prezencja bardzo ładna, gwarancja Schmutz.

Fi.411 nz
Mi.444 U
600 PLN
41756

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.411B1
Mi.444
50 PLN
41757

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plama nad dźwigiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.411B1
Mi.444
80 PLN
41758

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem".

Fi.411B1
Mi.444
70 PLN
41759

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN
41760

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
41761

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
41762

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
41763

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
41764

Fi.412-4
Mi.445-7
900 PLN
41765

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
41766

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
41767

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie.

Fi.412-4 ark.
Mi.445-7
1 600 PLN
41768

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
41769

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
41770

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
41771

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
41772

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
41773

Fi.415a-c
Mi.448-50
90 PLN