Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41974

1947 Belweder 3 zł, karta wysłana 10.X.1947 z Płocka do Warszawy, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym stemplem prowizorycznym "PŁOCK" (P111 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); dobry stan zachowania (naturalne wtrącenie w kartonie, minimalne naderwania).

Fi.Cp96III
60 PLN
41975

1947 "I MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdynia, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 47 039).

Fi.Cp96IIa
20 PLN
41976

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU 26.IV-4.V.1947" Poznań 2 (wyróżnik ***), kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej (Myślicki 47 007).

Fi.Cp96IIa
20 PLN
41977

1947 "Otrzymano z odręcznymi cechami polecenia" - stempelek informacyjny na odwrocie lotniczego listu poleconego wysłanego 24-5 z Baignes-Sainte-Radegonde we Francji do Tarnowa, w urzędzie nadawczym najpewniej zabrakło nalepek polecenia w związku z tym stworzono swoiste prowizorium: stempelek - litera "R" (słabo odciśnięty) zacieniowany filetowym atramentem, którym obok wpisano numer przesyłki, a powyżej dostawiono pieczątkę z nazwą miejscowości BAIGNES ST.RADEGONDE; na odwrocie francuska nalepka celna i datownik urzędu Warszawa 2 z 27.5, gdzie oznaczono przesyłkę stempelkiem "Otrzymano z odręcznymi cechami polecenia/ w odsyłce Nr... z UP... z dnia...", następnie list dosłano do Tarnowa - datownik odbiorczy z 29.5; dekoracyjna całość z ciekawymi elementami obiegu; doskonały stan zachowania.

Mi.692, 771
120 PLN
41978

1947 katalog Antoniego Łaszkiewicza "Znaki Pocztowe Polski Demokratycznej i okresu przejściowego", 95 stron.

40 PLN
41979

1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi 25.9.49.

Fi.8Ia
140 PLN
41980

1948 list z Tarnobrzega 12.10.48 do Jarosławia.

Fi.377, 431B, 438
Mi.410, 465A, 473
10 PLN
41981

1948 list z Krakowa 27.9.48 do Jarosławia.

Fi.395, 438
Mi.428, 473
10 PLN
41982

1948 ekspres z Katowic do Warszawy, list pomięty, naklejka ekspres z numerami nakładu.

Fi.397, 423B, 447
Mi.430, 458A, 482
20 PLN
41983

1948 polecony list lotniczy z Włoch 10.II.48 do USA, prowizoryczna erka, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.399, 438
Mi.432, 473
31 PLN
41984

1948 kartka z Piechowic 7.1.48 do Warszawy, widokówka z Piechowic.

Fi.424B
Mi.459A
35 PLN
41985

1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.240.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
200 PLN
41986

1948 Kultura polska, znaczki z bloku kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.320.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
280 PLN
41987

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku (Fi.300.-), w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.A429-36
Mi.A-H486
270 PLN
41988

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku z sektora 3, blok z obciętym narożnikiem, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.429-36A
Mi.A-H486
250 PLN
41989

1948 Kultura Polska, komplet znaczków z bloku.

Fi.429-36A
Mi.486A-H
90 PLN
41990

1948 "OLSZTYŃSKIE TARGI WIOSENNE 19-20 MARZEC 1948" Olsztyn 1, przedwojenna widokówka z Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, ofrankowana i ostemplowana okolicznościowo 20.3, wysłana do Krakowa (Myślicki 48 013).

Fi.429B, 432B
Mi.463A, 466A
40 PLN
41991

1948 kartka z Wysokiego Mazowieckiego 31.VII.48 do Warszawy na kartce wydawnictwa Ligi Morskiej.

Fi.431B
Mi.465A
27 PLN
41992

1948 list firmowy z Krakowa 18.I.48 do Warszawy.

Fi.431B
Mi.465A
10 PLN
41993

1948 widokówka-cegiełka za 20 zł "Dowód okazanej pomocy Sierotom" Akcja pomocy zimowej "SIEROTA PRAGNIE GWIAZDKI", wysłana 23.12 z Siedlec do Sopotu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.433A
Mi.467B
80 PLN
41994

1948 list z Tarnowskich Gór 13.9.48 do PCK w Niemczech.

Fi.435A
Mi.469B
15 PLN
41995

1948 list polecony z Łomianek 26.6.48 do Jarosławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.436A, 450
Mi.470B, 497
13 PLN
41996

1948 list polecony z Nałęczowa 12.7.48 do Puław, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.436B, 439
Mi.470A, 474
10 PLN
41997

1948 list polecony z Wałcza do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.438, 447
35 PLN
41998

1948 list ekspresowy z Ostrowa Wielkopolskiego 18.10.48 do Warszawy (na odwrocie stempel odbiorczy).

Fi.438, 466
Mi.473, 501
18 PLN
41999

1948 ozdobny list polecony z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.444, 446
50 PLN
42000

1948 centaur - wydanie lotnicze, seria w czworoblokach z numerami walców - bloki legitymacyjne, czworoblok znaczka za 100 zł oddzielony częściowo dolny margines.

Fi.444-9
Mi.479-84
376 PLN
42001

1948 rocznik znaczków czystych (Fi.649.- bez bloków 10 i 11).

Fi.444-91
Mi.479-526
550 PLN
42002

1948 wydanie lotnicze - Centaur, 30 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.446
Mi.481
45 PLN
42003

1948 ozdobny lotniczy list polecony z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.447, 449
60 PLN
42004

1948 centaur, znaczek z podwójnym suchym ząbkowaniem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.447MK2
Mi.482
125 PLN
42005

1948 Centaur, niegumowane cięte odbitki z nadużytej formy, charakterystyczne wykorzystanie trzech dolnych wierszy formy do stworzenia tej osobliwości z widocznym szczątkowo 6-tym rzędem nie w pełni odbitym.

Fi.447nz FFi
Mi.482U False
150 PLN
42006

1948 centaur wydanie lotnicze, parka ciętych znaczków z nadużytej matrycy.

Fi.447nzFFi
Mi.482UFalse
40 PLN
42007

1948 Centaur, makulaturowa cięta parka z nadużytej matrycy.

Fi.447nzFFi
Mi.482UFalse
30 PLN
42008

1948 Centaur, cięty czworoblok z nadużytej formy.

Fi.447nz False
Mi.482UFalse
50 PLN
42009

1948 ozdobny list lotniczy z Poznania do Stanów Zjednoczonych.

Fi.448
40 PLN
42010

1948 wydanie lotnicze - Centaur, parka znaczków za 75 zł., lewy z błędem na poz.98 "przerwa w literze L", gwarancja.

Fi.448 B1
Mi.482
200 PLN
42011

1948 centaur, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.449
Mi.484
45 PLN
42012

1948 "OLSZTYŃSKIE TARGI WIOSENNE 19-20 MARZEC 1948" Olsztyn 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 48 013).

Fi.450
Mi.497
50 PLN
42013

1948 100-lecie Wiosny Ludów, znaczek za 15 zł w narożnych czworoblokach z numerami walców I-VII na marginesie.

Fi.450
Mi.497
326 PLN