Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41854

1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic.

Fi.422A
Mi.457B
10 PLN
41855

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422A
25 PLN
41856

1947 Kultura Polska (I) - 3 zł ząbkowane (Fryderyk Chopin), parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.422B
Mi.457A
40 PLN
41857

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
41858

Fi.422B
Mi.457A
50 PLN
41859

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
41860

Fi.423A
30 PLN
41861

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
41862

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.423B
Mi.458A
25 PLN
41863

Fi.423B
Mi.458A
80 PLN
41864

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, list polecony z Gdańska do Olsztyna ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 47 016), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B
40 PLN
41865

1947 ekspresowy list polecony z Wrocławia do Poznania, znaczki unieważnione stemplem "POCZTA PERONOWA" z Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy, dodatkowo wycinek ze stemplem poczty peronowej w Krakowie

Fi.423B
190 PLN
41866

1947 Kultura Polska (I) - Teatr, makulaturowy znaczek za 5 zł. z obiegu pocztowego bez części obrazka w lewym górnym narożniku, gwarancja i oznaczenie MK.

Fi.423B MK
Mi.458A
300 PLN
41867

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
41868

Fi.424A
Mi.459B
22 PLN
41869

Fi.424A
30 PLN
41870

1947 Kultura Polska (I) - 10 zł nieząbkowane (Maria Curie-Skłodowska), legitymacyjna parka pozioma z oznaczeniem walca N.1.W.II. - z którego wydrukowano tylko 7020 arkuszy - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.425A
Mi.460B
400 PLN
41871

1947 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie; nalepka na Instytut Radowy imienia Marii Skłodowskiej Curie, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
41872

1947 lotniczy firmowy list polecony z Gdyni do Londynu.

Fi.425B, 427B
60 PLN
41873

1947 Kultura Polska (I) - 15 zł ząbkowane, czworoblok legitymacyjny najdroższego znaczka w serii z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.426B
Mi.459A
250 PLN
41874

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
41875

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
41876

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
41877

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427A
Mi.462B
32 PLN
41878

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
41879

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
22 PLN
41880

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
41881

1947 Kultura Polska I wydanie, A.Mickiewicz - ząbkowany znaczek za 20 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się na marginesie przed 1 lub 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania (miejscowe przebarwienia).

Fi.427B
Mi.462A
50 PLN
41882

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, 20 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 24.11 z Łodzi do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.427B, 437
Mi.462A, 472
20 PLN
41883

1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok.

Fi.428
Mi.471
45 PLN
41884

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, 5+5 zł na dofrankowanej kopercie listu poleconego z Warszawy do Łodzi, znaczki skasowane 1 IX jednoobrączkowym datownikiem WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "w", stempelek polecenia; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.428, 395, 423A, 423B
Mi.471, 425, 458A, 458B
200 PLN
41885

Fi.428B1
Mi.471
35 PLN
41886

Fi.429A
Mi.463B
20 PLN
41887

1947 Kultura Polska II wydanie, Malarstwo - nieząbkowany znaczek za 1 zł wydrukowany na papierze z zaprasowanym fałdami, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.429A
Mi.463B
90 PLN
41888

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
41889

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
41890

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
41891

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
41892

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie, podlepka.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
41893

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN