Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41454

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym poziomo i, co rzadsze, skrzywionym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
41455

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją pionową wchodzącą minimalnie na rysunek znaczka - o ile nadruki na tym wydaniu "chodzą", to do zrobienia tego wydania użyto przeważnie dobrze scentrowanych arkuszy.

Fi.376a
Mi.409b
35 PLN
41456

1945 wydanie przedrukowe, list z Gdyni 8 do Gdańska.

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
41457

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
41458

Fi.376a
Mi.409b
120 PLN
41459

1945 wydanie przedrukowe, narożny znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w skos nadrukiem I Formy, pęknięciem i wcięciem w lewej belce, podlepka na marginesie, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
200 PLN
41460

1945 "PIERWSZA WYSTAWA TARGI PRZEMYSŁU LUBELSZCZYZNY LUBLIN 25.IX. - 15.X.1945", list z Lublina do Tarnowa ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 45 207).

Fi.376a
30 PLN
41461

1945 list polecony z Henrykowa koło Warszawy do Warszawy, znaczki unieważnione ręcznie, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 51.

Fi.376a, 377
Mi.409b, 410
144 PLN
41462

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem I Formy, dodatkowo z błędem na poz. "dziura w belce", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376a B
Mi.409b
200 PLN
41463

Fi.376aI
Mi.409b
35 PLN
41464

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
41465

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
41466

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, rozmazany rysunek znaczka.

Fi.376aMK
Mi.409b
120 PLN
41467

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha.

Fi.376aMK
Mi.409b
80 PLN
41468

1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem na zagiętym papierze - jeden znaczek z niekompletnym nadrukiem, dwa znaczki bez nadruku, brakujący na froncie nadruk na zagiętej w czasie druku stronie gumowanej, dekoracyjny walor, fotoatest Walocha.

Fi.376aMK
Mi.409b
720 PLN
41469

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
41470

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
41471

Fi.376aMK5
Mi.409b
60 PLN
41472

Fi.376aNo
Mi.409bK
380 PLN
41473

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK
500 PLN
41474

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym III formy, gwarancja Mikulski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
500 PLN
41475

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
41476

Fi.376aNo III
Mi.409bK
500 PLN
41477

Fi.376aNp III
Mi.409b DD
3 000 PLN
41478

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (II forma) - frankatura wielokrotna, koperta ofrankowana paskiem poziomym 4 znaczków w różnych typach - T1+T1+T2+T2, na pierwszym z lewej znaczku błędy: "wyszczerbiona lewa część prawej dolnej belki i kwadratowa dziura w górnej części belki nadruku", na pierwszym z prawej znaczku "uszkodzona cyfra 1 nadruku"; list wysłany 21.03.46 z Częstochowy do Opoczna, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem dwuobrączkowym z mostkiem "R CZĘSTOCHOWA" z wyróżnikiem "a" (C188c wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"); na odwrocie stempel odbiorczy z 23 3 tzw. "datownik radziecki" OPOCZNO z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania.

Fi.376a T1+T2
Mi.409b
400 PLN
41479

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura pojedyncza, belka zasłaniająca dawną wartość uszkodzona z prawej strony, widokówka wysłana 22.XII z Łodzi do Warszawy, znaczek skasowany prowizorycznym datownikiem łódzkim; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT2
Mi.409b
100 PLN
41480

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z nadrukami typ 1 i typ 2 w parce na liście firmowym z Miechowa do Krakowa.

Fi.376a typ1-2
Mi.409b
60 PLN
41481

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
41482

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz.

Fi.376b
Mi.409a
1 500 PLN
41483

1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski.

Fi.376b, 390
Mi.409a, 423
5 000 PLN
41484

Fi.376b F.I
Mi.409a
1 600 PLN
41485

Fi.376b F.II T.1+2
Mi.409a
3 400 PLN
41486

Fi.376b F.II t.2 B
Mi.409a
800 PLN
41487

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha.

Fi.376b FI
Mi.409a
6 000 PLN
41488

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 800 euro) - z nadrukiem II formy poz.57/58; po lewej typu 1, a po prawej typu 2 (Fi.4000.-), najlepszy znaczek podstawowy Polski Ludowej, sygnowane RMK, gwarancja Mikulski, z opisem Wiatrowski.

Fi.376b FII T1+2
Mi.409a
4 000 PLN
41489

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
41490

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem II z poz. 26 z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie pozycji Walocha.

Fi.376b typ2
Mi.409a
432 PLN
41491

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie ciemnobrązowoczerwonej, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.376d
Mi.409
1 534 PLN
41492

Fi.377
Mi.410
200 PLN
41493

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
90 PLN