Aukcja zakończy się 07.10.2024

Aukcja 115. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
41494

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
41495

1945 zabytki Gdańska, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 2.4.47 z Warszawy do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
20 PLN
41496

1945 zabytki Gdańska, 2 zł + 3 zł - frankatura dwukolorowa, list wysłany 16.4.47 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.377, 379A
Mi.410, 412B
30 PLN
41497

1945 zabytki Gdańska, seria cięta na wycinku oryginalnego listu z Krakowa wysłanego w pierwszym dniu obiegu znaczków, liczone jako same znaczki (Fi.265.-).

Fi.377-79 nz
Mi.410-12A U
270 PLN
41498

1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.377MK
Mi.410
50 PLN
41499

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
41500

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
41501

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
41502

1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
160 PLN
41503

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL10¾ znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 4; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta).

Fi.378
Mi.411
60 PLN
41504

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na lewym marginesie - nakład 2; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
40 PLN
41505

Fi.378, 379B
60 PLN
41506

Fi.379A
Mi.412B
160 PLN
41507

Fi.379P3
Mi.412
4 800 PLN
41508

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
41509

1945 Warszawa oskarża, kartka z Mikulczyc 8.4.46 do Bochni, znaczek z prywatnym ząbkowaniem z Mikulczy, kasownik prowizoryczny - niemy datownik poniemiecki z wierszowym stempelkiem "Mikulczyce", osobliwe życzenia "Wesołego Alleluja" na kartce komunistycznej organizacji Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza.

Fi.380
220 PLN
41510

Fi.380-4
120 PLN
41511

1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie.

Fi.380-5
40 PLN
41512

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380a
Mi.414
10 PLN
41513

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
41514

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
41515

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
41516

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno brązowawokarminowej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380d
Mi.414
135 PLN
41517

Fi.381
Mi.415
60 PLN
41518

Fi.381
Mi.415
45 PLN
41519

1945 Warszawa oskarża, polecony list firmowy z Środy 22.2.46 do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowaniem z Środy.

Fi.381
90 PLN
41520

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
41521

Fi.381B1
Mi.415
50 PLN
41522

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
41523

1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, znaczek za 3 zł. w rzadkim kolorze jasnoniebieskim na szarawożółtym papierze o grubości 0,07-0,08 mm z prześwitującym na rewersie rysunkiem znaczka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.381a y2a
Mi.415
80 PLN
41524

1945 Warszawa oskarża, 3 zł niebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 30.3.46 z Nowego Dworu Mazowieckiego do Warszawy; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym dużym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "b"; na odwrocie datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka.

Fi.381b
Mi.415
72 PLN
41525

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno szarawoniebieskiej na papierze y2a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.381d
Mi.415
20 PLN
41526

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaroniebieskiej na papierze y3b, gwarancja i opis Walocha.

Fi.381f
Mi.415
10 PLN
41527

1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoszaroultramarynowy - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 12 6 46 z Iłowa do Płocka; znaczki skasowane tzw. "datownikiem radzieckim" IŁÓW k.SOCHACZEWA z wyróżnikiem "a"; prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 3.IV.46 i doklejone zaświadczenie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka.

Fi.381h
Mi.415
180 PLN
41528

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szaro fioletowoniebieskiej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.381j
Mi.415
25 PLN
41529

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szarofioletowoniebieskiej na papierze y2a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.381j
Mi.415
15 PLN
41530

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawozielonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.382b
Mi.416
15 PLN
41531

Fi.382b
Mi.416
10 PLN
41532

Fi.383
Mi.417
50 PLN
41533

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawoczarnej na papierze y3a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.383b
Mi.417
25 PLN