Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 111. Całostki

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51510

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 19 (PZŁ Warszawa) na części karty na odpowiedź z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 7.8.55 z Ustki do miejscowości Lubogoszcz; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
50 PLN
51511

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 18.

Fi.Cp136III
120 PLN
51512

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 1.

Fi.Cp136III
120 PLN
51513

1954 makulatura całostek wykorzystana do wykonania zawieszek na worki pocztowe, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp136MK
700 PLN
51514

1955 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z sygnaturą I.56.

Fi.Cp138
40 PLN
51515

1955 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z sygnaturą XII.55.

Fi.Cp138
40 PLN
SPRZEDANY
51516

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu koperta z ręcznym stemplem prowizorycznym z Szczecina, gwarancja Pelczar.

Fi.Ck13
200 PLN
51517

1956 wydanie prowizoryczne, koperta z stemplem dyrekcji w Szczecinie w barwie fioletowej, dwie koperty złożone jednocześnie - wewnątrz koperty z nadrukiem schowana koperta czysta.

Fi.Ck13
250 PLN
51518

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic i stemplem prowizorycznym nowej wartości z 1954 roku, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp132
180 PLN
51519

1956 wydanie prowizoryczne, przywrócona do obiegu całostka z ręcznym stemplem prowizorycznym z Katowic, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp132
150 PLN
51520

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk (Fi.83.-).

Fi.Cp141-44
90 PLN
SPRZEDANY
51521

1956 pomnik Mikołaja Kopernika w warszawie, całostka z sygnaturą XII.55.

Fi.Cp144
50 PLN
51522

1956 pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp144
30 PLN
51523

1957 koperta lotnicza (samolot nad Krakowem), sygnatura (VII-1957), nieco słabszy stan zachowania.

Fi.Ck21
30 PLN
51524

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
51525

1957 samolot nad Krakowem, koperta z sygnaturą X-1958.

Fi.Ck21
25 PLN
SPRZEDANY
51526

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie delikatne przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi.84.-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
51527

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
51528

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
51529

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.146.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
140 PLN
51530

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-).

Fi.Cp154
15 PLN
51531

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart (Fi.68.-).

Fi.Cp155-60
60 PLN
51532

1958 400-lecie poczty polskiej, makulaturowa całostka z silnie przesuniętym drukiem kolorów, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp159MK
240 PLN
51533

1958 400-lecie poczty polskiej, kartka makulaturowa bez druku barwy brązowej, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp160MK
500 PLN
51534

1958 400 lat Poczty Polskiej, karta skasowana okolicznościowo 24.X.

Fi.Cp161
20 PLN
51535

1958 pierwszy tom monografii autorstwa Stanisława Żółkiewskiego "Całostki polskie oraz mające obieg na ziemiach polskich / koperty i sekretniki pocztowe", 118 stron plus tablice z czarno - białymi ilustracjami.


100 PLN
51536

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
51537

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
51538

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
51539

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart (Fi.24.-).

Fi.Cp173a-b
20 PLN
51540

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN
51541

1960 50-lecie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Fi.Cp175
10 PLN
51542

1960 1800-lecie Kalisza, karta czysta.

Fi.Cp176
10 PLN
51543

1960 zabytkowe budowle miast polskich (I), karta Gdańsk z błędnym napisem - "ŻÓRAW"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp178a
200 PLN
51544

1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą X-60 z obiegu pocztowego nadana w pośrednictwie pocztowym Mikołajki Statek Żeglugi Mazowieckiej

Fi.Cp179
60 PLN
51545

1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą V.62.

Fi.Cp179
50 PLN
51546

1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą I.62.

Fi.Cp179
50 PLN
51547

1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą VIII.61.

Fi.Cp179
50 PLN
51548

1960 zabytkowe budowle miast polskich, całostka z sygnaturą II.60.

Fi.Cp179
20 PLN
SPRZEDANY
51549

1960 zabytkowe budowle miast polskich - Kraków - karty oliwkowe, komplet 16 sztuk z hasłami propagandowymi 29-44 (Fi.96.-).

Fi.Cp179b
80 PLN