Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
29591 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowobiałym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, zezwolenie na druk petitem, karta wysłana 24.4.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AIIxa |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
29592 |
1945 Belweder 3(5)zł, dwie karty ilustrowane: niebieska Leszno Wlkp.-ratusz, brązowa Warszawa-UPT na ul.Nowogrodzkiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp99-100 |
| 120 PLN | |
29593 |
1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce. | |
| 120 PLN | |
29594 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 17.4.1948 z Kwidzyna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (lekko odciśnięte 2 ślady spinacza). | Fi.Cp97, 431B |
| 30 PLN | |
29595 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6 (Fi.120.-). | Fi.Cp97-98 |
| 70 PLN | |
29596 |
1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
29597 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 21.6.1948 z niewielkiej kaszubskiej miejscowości Strzepcz do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp98 |
| 60 PLN | |
29598 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, dofrankowana karta pocztowa wysłana 22.7.1948 z miejscowości Świdwin do Gdyni; dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp102I, 431A |
| 30 PLN | |
29599 |
1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź użyty w Łodzi. | Fi.Cc10a |
| 100 PLN | |
29600 |
1948 międzynarodowy kupon na odpowiedź czysty. | Fi.Cc11a |
| 50 PLN | |
29601 |
1948 SZCZĄTKOWY PODWÓJNY DRUK KOLORU CZERWONEGO do tej pory niekatalogowany, widoczny szczególnie dobrze na literach napisów, "KONGRES JEDNOŚCI MŁODZIEŻY POLSKIEJ WROCŁAW 19-22.VII.1948" Wrocław 1, dofrankowana całostka "Polacy walczący w Hiszpanii" z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 20.7 wysłana do Warszawy; dobry stan zachowania (Myślicki 48 071). | Fi.Cp102II, 462, 465 Mi.493, 496 |
| 400 PLN | |
29602 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.80.-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
29603 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
29604 |
1948 całostka ilustrowana ze znakiem opłaty z zamkiem w Lanckoronie, rzadka z obiegu pocztowego, dodatkowo rzadki stempel Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy Kraków. | Fi.Cp105 |
| 350 PLN | |
29605 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
29606 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
29607 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
29608 |
1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 15 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp106 |
| 40 PLN | |
29609 |
1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 14. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
29610 |
1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 2. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN | |
29611 |
1948 trzy walczące orły, karta z ilustracją 1. | Fi.Cp106 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
29612 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 15. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
29613 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 11. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
29614 |
1948 Wiosna Ludów, całostka z ilustracją nr 12. | Fi.Cp107 |
| 80 PLN | |
29615 |
1948 karta "Miesiąc przyjaźni polsko-radzieckiej" wysłana 20.12 z Sosnowca do Warszawy, znak opłaty unieważniony stemplem okolicznościowym "PORADNIA PRZECIWGRUŹLICZA ZAPOBIEGA WYKRYWA LECZY" (Myślicki 48 121); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp108 |
| 30 PLN | |
29616 |
1949 koperta "Alegoria Wiosny Ludów", czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck11 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
29617 |
1949 list z Sulejowa do Piaseczne. | Fi.Ck11 |
| 50 PLN | |
29618 |
1949 Wiosna Ludów, koperta z obiegu pocztowego nadana w Szczecinie | Fi.Ck11 |
| 30 PLN | |
29619 |
1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z III walca (trzy kropki pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na lewej i części górnej krawędzi przebarwienia od światła). | Fi.Ck12 |
| 100 PLN | |
29620 |
1949 koperta "Bierut", bez hasła propagandowego, druk z I lub II walca (bez dodatkowych oznaczeń); dobry stan zachowania. | Fi.Ck12 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
29621 |
1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe A - "Przed wsią ...", druk z XII walca (dwanaście kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dodatkowo w związku z zarządzeniem Ministra P.i T. z 24.III.1950 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 5 zł z przeznaczeniem sumy osiągniętej na odbudowę Warszawy; wewnątrz oryginalnie dołączany papier listowy; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady po podlepkach). | Fi.Ck12I |
| 160 PLN | |
29622 |
1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z V walca (pięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Ck12I |
| 250 PLN | |
29623 |
1949 koperta z hasłem propagandowym B, walec 5. | Fi.Ck12I |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
29624 |
1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109Ix |
| 50 PLN | |
29625 |
1949 Bolesław Bierut, karton żółtobiały, sygnatura I.49, bez hasła propagandowego. | Fi.Cp109I |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
29626 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego. | Fi.Cp110I |
| 80 PLN | |
29627 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu krakowskiego. | Fi.Cp110I |
| 80 PLN | |
29628 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp110IAa |
| 150 PLN | |
29629 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze oliwkowym z nadrukiem typu 3, dofrankowana i wysłana 31.5.1950 z Opola do Krosna; dobry stan zachowania. | Fi.Cp117 |
| 30 PLN | |
29630 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z Łęgu Starościńskiego do Warszawy. | Fi.Cp117 |
| 20 PLN | |