31593

1948 Kultura polska, blok czysty z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-).

400 PLN360 PLN
31594

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z 4 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, bardzo ładny stan zachowania.

680 PLN600 PLN
31604

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

100 PLN105 PLN
31677

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

45 PLN45 PLN
31685

1950 "groszy" znaczki wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem (tu typu 2), z serii 5 rocznica Manifestu (wg.PZP grupa D) na liście wysłanym 27.12 z urzędu Chorzów 1 do Katowic; dwa pozostałe znaczki bez nadruku; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

200 PLN200 PLN
31703

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Roszkowski.

40 PLN40 PLN
31720

1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk.

250 PLN225 PLN
31742

1950 rocznik znaczków czystych (Fi.219,50).

130 PLN130 PLN
31767

1950 60-lecie Święta 1 Maja - 15 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.1.a, gdzie "a" oznacza prawy sektor walca - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN72 PLN
31768

1950 groszy, front listu firmowego z Lubartowa do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czarnym.

20 PLN18 PLN
31769

1950 Walka o pokój - 10 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca Ok.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN54 PLN
31774

1950 Bolesław Bierut, czworoblok z przeząbkowanym marginesem tworzące osobliwe pustopole, gwarancja z opisem.

80 PLN115 PLN
31794

1950 "groszy - prywatny", Bierut, znaczek za 10 zł. z czerwonolila stempelkiem rzadszego typu 80 - według Stanisława Ćwiertni, gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
31806

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

75 PLN75 PLN
31819

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 25 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
31873

1950 odbudowa Warszawy, parka rozdzielona pustopolem miedzyarkuszowym.

1 500 PLN1 500 PLN
31962

1951 groszy, miejscowy list ze Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym.

50 PLN50 PLN
31982

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem nadruku "g uszkodzone u góry".

30 PLN30 PLN
31986

1951 wydanie przedrukowe, znaczek z podwójnym nadrukiem pochodzący z jednego stu znaczkowego arkusza z tym błędem, doskonały stan zachowania, klasyczna pozycja Polski Ludowej, gwarancja Mikulski, fotoatest.

1 500 PLN1 500 PLN
31987

1951 wydanie przedrukowe na znaczku nie wprowadzonym do obiegu, nadruk podwójny znany z jednego stu znaczkowego arkusza, gwarancja Mikulski.

1 000 PLN1 000 PLN
31996

1951 25. rocznica śmierci Feliksa Dzierżyńskiego, znaczek z pustopolem z lewej strony, czyste.

40 PLN35 PLN
32016

1951 Ogólnokrajowy Zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu w lewym dolnym rogu" o obróconym rysunku, bardzo rzadkie - przy cięciu pionowym obrócił się lekko, przy poziomym mocniej, załamany lewy narożnik może być wynikiem obrócenia się arkusza drukarskiego, gwarancja.

200 PLN200 PLN
32020

1952 groszy, list polecony z Katowic 9 do Danii opłacony serią znaczków z podobizną Bolesława Bieruta z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czerwonym, gwarancja Petriuk.

100 PLN100 PLN
32023

1952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA (Fi.574.-).

340 PLN340 PLN
32031

1952 Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Katowice i Wrocław (Myślicki 52 005-8); temat - KOLARSTWO.

40 PLN40 PLN
32072

1953, Święto lotnictwa - PRAWDZIWE FDC, unikalne z 10.8.1952 koperty ostemplowane okolicznościowym kasownikiem ZAPOBIEGAJ POŻAROM WZBOGACASZ SIEBIE I NARÓD w trzech różnych miastach Warszawie, Poznaniu i Łodzi, dopiero dwa tygodnie później z datą 23.8.1952 przygotowano oficjalne abonamentowe ostemplowanie charakterystycznym sześciokątnym stempelkiem, ponieważ wspomniany powyżej kasownik okolicznościowy był używany przez miesiąc - do 10.9, wczesne w pełni legalne sporządzenie FDC pozostało przez lata niezauważone.

400 PLN400 PLN
32079

1953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, lewy znaczek z błędem "uszkodzone R w KAROLA".

300 PLN270 PLN
32087

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w warszawie, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

150 PLN150 PLN
32106

1953 szkolnictwo, seria z odmianami papierów i ząbkowań.

35 PLN35 PLN
32123

1954 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami ząbkowań.

50 PLN50 PLN
32134

1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, górny znaczek z podwójnym moletowaniem litery O w OLSZTYN (na literze L), dolny z podwójnym moletowaniem litery L w OLSZTYN.

300 PLN630 PLN
32137

1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
32143

1954 10-lecie PRL, seria w czworoblokach z odmianami (749I, II i 752I, II) rozdzielonych pustopolem.

1 750 PLN1 750 PLN
32145

1954 10-lecie PRL, seria z odmianami (749I, II i 752I, II) w parkach rozdzielonych pustopolem.

700 PLN600 PLN
32146

1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 20 gr rozdzielona międzypolem (zgięte na ząbkach), czyste.

20 PLN18 PLN
32149

1954 10-lecie PRL, parka znaczków za 45 gr rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN27 PLN
32184

1955 Pomniki Warszawy, 40 gr - pomnik Kopernika - pozioma parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 7 nakład, 18 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (marginesy przycięte).

60 PLN60 PLN
32191

1955 10. rocznica Układu Warszawskiego, parka rozdzielona pustopolem z nadrukiem PRÓBA.

380 PLN380 PLN
32192

380 PLN380 PLN
32198

1955 XXIV Międzynarodowe Targi Poznańskie, seria z odmianami.

70 PLN70 PLN