results
Num# Description Start price Buy price
320231952 rocznik znaczków czystych w tym dodatkowo odmiana 631I NIEDZIGA (Fi.574.-).

340 PLN

340 PLN

320311952 Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Katowice i Wrocław (Myślicki 52 005-8); temat - KOLARSTWO.

40 PLN

40 PLN

320721953, Święto lotnictwa - PRAWDZIWE FDC, unikalne z 10.8.1952 koperty ostemplowane okolicznościowym kasownikiem ZAPOBIEGAJ POŻAROM WZBOGACASZ SIEBIE I NARÓD w trzech różnych miastach Warszawie, Poznaniu i Łodzi, dopiero dwa tygodnie później z datą 23.8.1952 przygotowano oficjalne abonamentowe ostemplowanie charakterystycznym sześciokątnym stempelkiem, ponieważ wspomniany powyżej kasownik okolicznościowy był używany przez miesiąc - do 10.9, wczesne w pełni legalne sporządzenie FDC pozostało przez lata niezauważone.

400 PLN

400 PLN

320791953 70. rocznica śmierci Karola Marksa, lewy znaczek z błędem "uszkodzone R w KAROLA".

300 PLN

270 PLN

320871953 Mistrzostwa Europy w boksie w warszawie, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

150 PLN

150 PLN

321061953 szkolnictwo, seria z odmianami papierów i ząbkowań.

35 PLN

35 PLN

321231954 wydanie na przesyłki lotnicze, seria z odmianami ząbkowań.

50 PLN

50 PLN

321341954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, górny znaczek z podwójnym moletowaniem litery O w OLSZTYN (na literze L), dolny z podwójnym moletowaniem litery L w OLSZTYN.

300 PLN

630 PLN

321371954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze intensywnie ciemnoniebieskim i co w tym wydaniu bardzo rzadkie z przesuniętą perforacją pionową, gwarancja Schmutz.

200 PLN

180 PLN

321431954 10-lecie PRL, seria w czworoblokach z odmianami (749I, II i 752I, II) rozdzielonych pustopolem.

1 750 PLN

1 750 PLN

321451954 10-lecie PRL, seria z odmianami (749I, II i 752I, II) w parkach rozdzielonych pustopolem.

700 PLN

600 PLN

321461954 10-lecie PRL, parka znaczków za 20 gr rozdzielona międzypolem (zgięte na ząbkach), czyste.

20 PLN

18 PLN

321491954 10-lecie PRL, parka znaczków za 45 gr rozdzielona międzypolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN

27 PLN

321841955 Pomniki Warszawy, 40 gr - pomnik Kopernika - pozioma parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 7 nakład, 18 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania (marginesy przycięte).

60 PLN

60 PLN

321911955 10. rocznica Układu Warszawskiego, parka rozdzielona pustopolem z nadrukiem PRÓBA.

380 PLN

380 PLN

321921955 10. rocznica Układu Warszawskiego, parka rozdzielona pustopolem z nadrukiem PRÓBA.

380 PLN

380 PLN

321981955 XXIV Międzynarodowe Targi Poznańskie, seria z odmianami.

70 PLN

70 PLN

322231955 10-lecie odzyskania Ziem Zachodnich, 25 gr ząbkowanie ramkowe ZR 11¾:11½, metrykalny znaczek z oznaczeniem walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) i sektora drukarskiego, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN

40 PLN

322521955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem.

35 PLN

35 PLN

322601956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata w Zakopanem, karnet okolicznościowy.

15 PLN

15 PLN

323171957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

15 PLN

15 PLN

323501958 zabytkowe ratusze, kompletna seria z odmianami.

30 PLN

30 PLN

323521958 zabytkowe ratusze, znaczek z błędem samolocik".

150 PLN

170 PLN

323721958 Wydanie na przesyłki lotnicze (II), seria kasowana z pełną gumą (Fi.26.-).

15 PLN

15 PLN

323771958 karnet - "400 LAT POCZTY POLSKIEJ" blok na jedwabiu druk na stronie gumowanej w karnecie przygotowanym z okazji X ZJAZDU PZF 1969, rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

1 200 PLN

1 200 PLN

323851959 FDC - "Grzyby polskie", 3 koperty (Fi.80.-).

50 PLN

45 PLN

323911959 grzyby polskie, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

15 PLN

15 PLN

324401960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60".

20 PLN

15 PLN

324421960 ołtarz Wita Stwosza, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy, rzadka frankatura na niefilatelistycznym liście.

80 PLN

85 PLN

324451960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.70.-).

50 PLN

45 PLN

324501960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

220 PLN

220 PLN

324531960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

220 PLN

220 PLN

324541960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

220 PLN

220 PLN

324551960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

220 PLN

220 PLN

324571960 wystawa filatelistyczna Polska 60, blok.

70 PLN

70 PLN

324611961 rocznik znaczków czystych (Fi.180,90).

100 PLN

100 PLN

324681961 polskie ziemie zachodnie, dwie serie z przywieszkami.

40 PLN

40 PLN

324691961 Kajakowe Mistrzostwa Europy, list lotniczy z Poznania do Niemiec.

15 PLN

15 PLN

324731961 miesiąc oszczędności, list z Poznania do Niemiec.

10 PLN

17 PLN

324761961 15. rocznica powstania UNICEF, seria w parkach rozdzielonych pustopolem, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN

150 PLN