33492

1920 próby znaczków urzędowych typu II "jasne cyfry między gwiazdkami" i III "ciemne cyfry między gwiazdkami" w kolorze ciemnoniebieskim i niebieskim tak jak je wydano bez gumy; próby te były drukowane w trzech typach w jednym arkuszu w różnych kolorach, gwarancja.

1 500 PLN1 350 PLN
33494

1920 cyfry między gwiazdkami - II wydanie, na cienkim papierze, czysta seria znaczków urzędowych.

50 PLN50 PLN
33507

1954 Godło państwa, seria znaczków w czworoblokach, czyste.

40 PLN40 PLN
33562

200 PLN160 PLN
33565

1919 seria znaczków dopłaty w czworoblokach.

150 PLN130 PLN
33571

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", brak perforacji poziomej znaczek dopłaty za 50(h) z dolnego rzędu arkusza z brakiem perforacji poziomej; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
33572

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", cięty znaczek dopłaty za 100 (h) na cienkim papierze (Fi.50.-), tak jak wydano bez gumy, pionowo złamany, gwarancja.

30 PLN30 PLN
33573

1919 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

150 PLN130 PLN
33576

1919 lokalne prowizoria dopłat, PRZEWORSK (typ 110) - wydanie koronowe, niekatalogowany znaczek opłaty za 50 h. przedrukowany lokalnie stempelkiem "OPŁACIĆ" typu 110 i użyty jak znaczek dopłaty w Przeworsku, jak wiele znaczków użytych na skarcie nie został dodatkowo unieważniony kasownikiem, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN270 PLN
33598

1919 wycinek z przekazu pieniężnego ze znaczkiem z lokalnym nadrukiem Porto urzędu Kraków 1.

30 PLN30 PLN
33625

1921 znaczek bez perforacji pionowej na marginesie, znaczek bez gumy.

25 PLN25 PLN
33678

1934 wydanie przedrukowe, seria.

40 PLN40 PLN
33692

1946 trąbka pocztowa, seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

25 PLN25 PLN
33717

1953 Godło państwa, seria znaczków czystych w ładnym stanie zachowania.

30 PLN30 PLN
33953

50 PLN50 PLN
33979

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 13.

100 PLN80 PLN
34029

1919 karta do obrotu krajowego za 15 f, znak opłaty czerwony w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA pęknięta u dołu, wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, czysta; bardzo dobry stan zachowania; sygnowana Lechosław Plewka Leszno-Poznań.

80 PLN80 PLN
34047

1920 kartka do korespondencji krajowej.

40 PLN40 PLN
34063

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

60 PLN60 PLN
34093

30 PLN30 PLN
34095

15 PLN15 PLN
34097

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 17, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

15 PLN15 PLN
34098

15 PLN15 PLN
34099

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

15 PLN15 PLN
34100

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 32, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

15 PLN15 PLN
34105

1931 całostka z sygnaturą VII-1931, ilustracja nr 13.

60 PLN50 PLN
34117

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem; karta wysłana 5.1.35 z Ryk do Warszawy; minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik złamany, nadgięcia).

30 PLN30 PLN
34119

1934 kartka wydania prowizorycznego z ilustracją nr 31 z obiegu pocztowego Lutowiska do Ostrowa Wielkopolskiego.

80 PLN80 PLN
34125

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port.

160 PLN140 PLN
34133

1937 Lwów Uniwersytet, całostka z ilustracją 17 wysłana z Bochni do Krakowa.

25 PLN25 PLN
34142

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz Nidzica Zamek.

220 PLN190 PLN
34144

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją 16.

180 PLN130 PLN
34164

15 PLN15 PLN
34170

30 PLN30 PLN
34190

1939 25. rocznica I Kampanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

30 PLN30 PLN
34191

1 350 PLN1 350 PLN
34202

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk bardzo rzadka wydania bez ilustracji (Cp84), doskonały stan zachowania, gwarancja.

1 800 PLN2 000 PLN
34203

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 2, doskonały stan zachowania, gwarancja.

1 000 PLN900 PLN
34204

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 3, doskonały stan zachowania, gwarancja.

1 000 PLN900 PLN
34205

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 4, doskonały stan zachowania, gwarancja.

1 000 PLN900 PLN