The auction will start on 11.09.2020

34206

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 7, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34207

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 8, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34208

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 11, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34209

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 14, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34210

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 15, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34211

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 16, doskonały stan zachowania, gwarancja Jungjohann.

1 000 PLN900 PLN
34212

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 17, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34213

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 18, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34214

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 21, doskonały stan zachowania, gwarancja Jungjohann.

1 000 PLN900 PLN
34215

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 22, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34216

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 26, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34217

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 27, doskonały stan zachowania, gwarancja Pelczar.

1 000 PLN900 PLN
34218

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 28, doskonały stan zachowania, gwarancja Petriuk.

1 000 PLN900 PLN
34219

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 32, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34220

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 33, doskonały stan zachowania, gwarancja Pelczar.

1 000 PLN900 PLN
34221

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 34, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34222

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 36, doskonały stan zachowania, gwarancja Pelczar.

1 000 PLN900 PLN
34223

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 40, gwarancja Petriuk.

1 000 PLN900 PLN
34224

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 41, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34225

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 49, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34226

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 53, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34227

1944 wydanie prowizoryczne, całostka do obrotu zagranicznego ze znakiem opłaty Jagiellończyk z ilustracją nr 55, doskonały stan zachowania, gwarancja Korszeń.

1 000 PLN900 PLN
34303

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem" z dołączonym papierem, jedna z najrzadszych sygnatur VI-1960 tego wydania, czysta.

300 PLN250 PLN
34421

1925 Niemcy, widokówka przedstawiająca sterowiec w locie nad jeziorem Bodeńskim i Friedrichshafen ("Friedrichshafen a.B.Abendstimmung"), czysta; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
34435

1928 LZ 127 Graf Zeppelin - 1 lot do Ameryki Północnej, prawie kompletna okolicznościowa widokówka ofrankowana znaczkiem poczty zeppelinowej za 2RM, przesłana 10.10 sterowcem do Nowego Jorku; kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania (Sieger 21A).

100 PLN85 PLN
34444

1933 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - X-lecie LOPP, seria czysta.

150 PLN150 PLN
34462

100 PLN90 PLN
34513

1964 Zawody balonowe z okazji XXXIII M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 20.6 balonami: "Katowice", "Polonez", "Poznań", "Syrena".

30 PLN17 PLN
34525

1973 jubileuszowy lot nad Warszawą (1923-1973) na Centrum Zdrowia Dziecka, koperta z dodatkowym znaczkiem poczty lotniczej.

20 PLN12 PLN
34528

1916 Niemcy, nalepka propagująca VI Igrzyska Olimpijskie (wydana przez firmę braci Hartkopf), które miały się odbyć w Berlinie w 1916, przygotowania do Olimpiady kontynuowano nawet jeszcze po wybuchu Wielkiej Wojny jak wtedy nazywano I wojnę światową, nikt nie przewidywał, że potrwa ona aż 5 lat; list wysłany 22.6.1915 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej Dywizji Piechoty "Menges" do Lipska, pieczęć formacyjna "3.BATTERIE LDW.FUSSARTL.BATL.6."; dywizja w tym czasie rozlokowana była na ziemiach polskich na linii Rawki i Bzury, gdzie od XII.1914 do VIII.1915 przebiegała linia frontu niemiecko-rosyjskiego, a walki miały charakter wojny pozycyjnej; dekoracyjny walor, związany z obszarem Polski w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN400 PLN
34572

1983 wizyta papieża Jana Pawła II w Austrii (10-13.IX), zestaw 5 dekoracyjnych całości skasowanych stemplami okolicznościowymi.

60 PLN60 PLN
34854

1947 Antoni Łaszkiewicz "Znaki pocztowe Polski Demokratycznej", 96 stron.

15 PLN15 PLN
35056

1916 Ukraina, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 12.7 z miejscowości Teodozja (ФЕОДОСIЯ) na Krymie do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 17.7, skąd 19.8 ostatecznie wyekspediowano go do Danii; rzadki stempelek cenzury odeskiej z numerem cenzora 299; nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z napisami alfabetem łaciński; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
35061

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 16.11 z Połtawy, krajowa nalepka polecenia z nazwą miejscowości grażdanką, z dopisaną alfabetem łacińskim nazwą "Poltawa"; stempelek moskiewskiego cenzora nr.127; ostatecznie przesyłkę 19.11 ekspediowano do Danii; kasownik odbiorczy 12.12 na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
35062

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 19.4 z Odessy, stempelek polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 21.APR, przesyłkę ostatecznie 22.5 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
35063

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 10.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 14.7, skąd 16.8 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 15.IJUL; stempelek polecenia z napisami grażdanką; bardzo dobry stan zachowania; zwraca uwagę znaczek z międzypolem arkuszowym.

60 PLN60 PLN
35074

1917 Rosja, koperta wydania przedrukowego za 3/5 kop, rozmiar: 145x81 mm; dofrankowana i wysłana 12.V z Moskwy do miejscowości Wołogda, na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
35078

1928 ZSRR, widokówka wysłana 31.VII z Jałty do Mysłowic, ponieważ znaczek naklejono na stronie widokowej, urzędnik w Mysłowicach w pierwszej chwili go nie zauważył i naliczył dopłatę, po dostrzeżeniu omyłki dopłatę anulował; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN