29549

80 PLN80 PLN
29559

1940 widoki zabytkowych budowli, arkusz sprzedażny znaczka za 8 gr. w bardzo dobrym stanie.

100 PLN90 PLN
29567

50 PLN50 PLN
29574

80 PLN80 PLN
29583

30 PLN30 PLN
29584

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 26.VII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

40 PLN40 PLN
29591

50 PLN50 PLN
29599

1940 arkusz sprzedażny znaczka urzędowego za 3 zł, dobry stan zachowania.

500 PLN450 PLN
29600

1940 arkusz sprzedażny znaczka urzędowego za 5 zł, dobry stan zachowania.

750 PLN675 PLN
29619

1941 widoki zabytkowych budowli, arkusz sprzedażny znaczka za 4 zł, dziurki po zszywaczu na marginesach i malutki ubytek gumy na jednym znaczku, ogólnie w dobrym stanie.

250 PLN210 PLN
29667

30 PLN30 PLN
29673

100 PLN100 PLN
29693

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
29697

150 PLN150 PLN
29773

40 PLN40 PLN
29774

150 PLN150 PLN
29775

50 PLN40 PLN
29793

600 PLN450 PLN
29902

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki skasowana 4.V.1943 rzadkim stemplem okolicznościowym "TYDZIEŃ LASU"; gwarancja Korszeń.

150 PLN150 PLN
29915

1942 Roman Dmowski, projekt znaczka obozowego nieustalonego autorstwa, odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy, istnieją dwa wzory tego projektu, jeden opisany przez Jerzego Ziębę i drugi oferowany powyżej, znany z pięknego wielokrotnie nagradzanego eksponatu wystawowego dawnego eksperta PZF prof. Stanisława Barańskiego, sygnowany Korszeń.

1 000 PLN1 000 PLN
30237

1943 Menażka, nacinany znaczek za 10 f w kolorze ciemnoniebieskozielonym na papierze białym prążkowanym grubym na karcie datowanej 31/XII.44, odręczny napis tuszem POCZTÓWKA; znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

400 PLN340 PLN
30451

1944 znaczek Generalnego Gubernatorstwa z odbitką stempla urzędu poczty Armii Krajowej przy ul. Szpitalnej w Warszawie w czasie trwania Powstania Warszawskiego, stempel "DZIELNICA BOJOWA / POCZTA POLOWA / 48", stempel ten jest znany z odbitek grzecznościowych, ładna czytelna odbitka, fotoekspertyza Schmutz.

900 PLN700 PLN
30574

1945 wydanie przedrukowe Spakenberg i Havkruk, znaczki niemieckie z podobizną Hitlera z nadrukiem "Poczta Polska w Niemczech", seria z odmianami bez najrzadszej 1b w kolorze fioletowym, Fischer 1.560,- zł, większość znaczków gwarancja Danowski.

1 400 PLN1 400 PLN
30605

400 PLN300 PLN
30643

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 40 gr. z nieznanym do tej pory na tej wartości nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura Korszeń.

250 PLN250 PLN
30651

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 6 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 560 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
30709

60 PLN60 PLN
30722

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze zielonym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN108 PLN
30760

1944 Goznak, znaczek z poz. 100 z błędem "kropka przy A w POCZTA", gwarancja Petriuk.

30 PLN30 PLN
30771

30 PLN30 PLN
30800

1944 R.T.R.P., parka znaczków z nadrukiem przesuniętym do góry - dolny znaczek bez nominału, górny z nominałem na dole znaczka, gwarancja Walocha, Petriuk.

400 PLN400 PLN
30814

1945 kartka z Krakowa do Katowic, stempel cenzury wojskowej nr 1647.

40 PLN36 PLN
30817

1945 list polecony z Łańcuta do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 273.

300 PLN270 PLN
30820

1945 kartka na formularzu niemieckiej poczty polowej z Kielc do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 708.

60 PLN54 PLN
30821

1945 list polecony z Łodzi 9.2.45 do Maszewa, ręcznie pisana erka, stempel cenzury wojskowej nr 396.

70 PLN63 PLN
30826

1945 82. rocznica Powstania Syczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz.

140 PLN120 PLN
30855

1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, znaczek z poz. 100 z drukiem na zmarszczonym papierze, gwarancja Korszeń.

25 PLN25 PLN
30858

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

50 PLN50 PLN
30868

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem i z błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", skośnie zgięty - co mogło być powodem przesunięcia nadruku, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

30 PLN30 PLN
30884

1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z I walca z nadrukiem z poz. 45 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

50 PLN50 PLN