results
Num# Description Start price Buy price
220461946 stemplowane serie poczty polskich osiedli w Bawarii.

320 PLN

280 PLN

220571946 Freiman - rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, seria znaczków pamiątkowy w bardzo ładnym stanie zachowania.

200 PLN

200 PLN

220731946 Lubeka-Rümpel I Zgrup. III Baon. Götzberg - list do obozu dla wyzwolonych polskich jeńców oflagu XC, wysłany 6.III z polskiej jednostki o oznaczeniu kodowym P/109 za pośrednictwem poczty polowej 431, obsługującej 1DPanc generała Maczka; doskonały stan zachowania.

250 PLN

200 PLN

221631944 Wodzowie, próbna odbitka arkuszowa typ V na papierze szarym grubym Koloryt, bardzo rzadkie najprawdopodobniej z jednego arkusza, nieporównalnie rzadsze od innych prób typu V, fotoatest Ceremuga.

1 800 PLN

1 800 PLN

221731944 Wodzowie, próba siatkowa arkuszowa z szerokim marginesem w kolorze czarnym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN

1 383 PLN

222111944 Goznak, kompletny arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, katalogowane błędy B1, B2 i B3.

320 PLN

300 PLN

222611945 kartka z Radomska 3.5.45 do Łodzi, stempel cenzury wojskowej 857 z podpisem cenzora - bardzo rzadkie.

100 PLN

90 PLN

224731945 zabytki Krakowa, próba w kolorze czerwonobrązowym na papierze x2 z silnym abklaczem, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

30 PLN

30 PLN

224751945 zabytki Krakowa, próba w kolorze niebieskim na gumowanym papierze z1 z nie w pełni wydrukowanym rysunkiem znaczka, niewielki ubytek w gumie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

150 PLN

150 PLN

224781945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, znaczek za 1 zł. rzadszy na drzewnym niebieskoszarym szorstkim papierze z wieloma błędami perforacji - przesuniętym poziomym; prawidłowo położonym, ale nieprzebitym po lewej i w położeniu skośnym nieprzebitym po prawej; ciekawy do specjalizacji walor w bardzo ładnym stanie zachowania; gwarancja i oznaczenie odmiany Korszeń.

150 PLN

120 PLN

224811945 zabytki Krakowa, próba w kolorze niebieskim na papierze x2, druk lekko rozmazany "zdwojony", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

30 PLN

30 PLN

224831945 zabytki Krakowa, próba w kolorze niebieskim na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

25 PLN

25 PLN

224891945 zabytki Krakowa, makulaturowa parka z drukiem dwustronnym.

100 PLN

70 PLN

224931945 zabytki Krakowa, cięta próba znaczka na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

25 PLN

25 PLN

225001945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1.

100 PLN

100 PLN

225021945 Liga Morska, list nadany w ambulansie pocztowym Glatz - Seitenberg (Kłodzko - Stronie Śląskie) nr 2823, poniemiecki stempel ambulansowy, opłata zgodna z taryfą pocztową w wysokości 1,50 zł za zwykły list, bardzo ciekawy i dekoracyjny walor.

450 PLN

450 PLN

225081945-48 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane dwoma trzywierszowymi stemplami: górne "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 003), dolne "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" (Myślicki 45 005); w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek z dopłatą na Ligę Morską i ostemplowano go różowoczerwonym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA" (Myślicki 46 048); w 1948 do karnetu wklejono serię znaczków wydaną z okazji Święta Morza z emblematem Ligi Morskiej i ostemplowano czarnym kasownikiem "LIGA MORSKA MOBILIZUJE NARÓD DO WYKONANIA PLANU MORSKIEGO" (Myślicki 48 045); dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych"; 1945+1946+1948 - najrzadszy wariant; karnet nosi numer "353"; dobry stan zachowania.

380 PLN

380 PLN

225111945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja Korszeń.

50 PLN

50 PLN

225351945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list z Gniezna 14.2.46 do Poznania.

280 PLN

250 PLN

225381945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany na kopercie miejscowego listu ze Sławna.

180 PLN

160 PLN

225951945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z nadrukiem formy I typ 1, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 000 PLN

1 000 PLN

225961945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

900 PLN

900 PLN

225981945 Zabytki Gdańska, 1 zł parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

50 PLN

165 PLN

226021945 Zabytki Gdańska, 2 zł parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN

60 PLN

226031945 Zabytki Gdańska, narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny N.2.W.V.

30 PLN

30 PLN

226041945 Zabytki Gdańska, 3 zł nieząbkowane parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN

168 PLN

226071945 Warszawa oskarża, 1,50 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

42 PLN

226111945 Warszawa oskarża, 6 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca W.VI. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN

102 PLN

226141945 Warszawa oskarża, 10 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN

102 PLN

226731946 firmowy dekoracyjny list polecony z Hlondowa do Łodzi, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Hlondowa użyty z niemym kasownikiem do unieważnienia znaczków i do oznaczenia prowizorycznej erki, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN

180 PLN

226801946 list z Drobina do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3266.

50 PLN

50 PLN

227111946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7 daty 17", gwarancja i opis Korszeń.

60 PLN

60 PLN

227171946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

60 PLN

60 PLN

227221946 wydanie lotnicze, znaczek za 15 zł cięty, gwarancja Korszeń.

300 PLN

300 PLN

227261946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk.

800 PLN

800 PLN

227921946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja.

400 PLN

350 PLN

228831947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek z smugami w górnej części znaczka, gwarancja Walocha.

50 PLN

50 PLN

228841947 Świat Pracy, 15 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 18.5.48 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizoryczny - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "ba" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek "LOTNICZA/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

80 PLN

80 PLN

229081948 znaczek wydania lotniczego z błędem "brak numeru kontrolnego" na liście z Łaska 24.11.46 do Warszawy.

60 PLN

51 PLN

229171948 "okienkowy" ekspresowy list polecony z Będzina do Warszawy.

15 PLN

15 PLN