20968

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony w specjalnej kopercie wysłany 14.VI za pośrednictwem poczty polowej 113 do Sekcji Filatelistycznej żołnierzy 2 Korpusu; stempelek polecenia typu 1, na odwrocie datownik odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 z 18.VI; doskonały stan zachowania.

60 PLN60 PLN
20980

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na znaczku poczty polowej II Korpusu.

25 PLN25 PLN
20983

1939 karta pocztowa III Rzeszy skasowana 7-11 stemplem okolicznościowym okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa w Krakowie; użyto całostki niemieckiej ponieważ żadne znaki pocztowe dla GG nie zostały jeszcze sporządzone.

50 PLN50 PLN
20999

1940 dekoracyjnie ofrankowany znaczkami różnych wydań ekspresowy list polecony z Tarnowa, opłacony zgodnie z taryfą - 1,64 zł, znaczki skasowane -3 IX, całość sporządzona zapewne z inspiracji filatelistycznej, co tłumaczyłoby użycie stempelka dopłaty "Nachgebühr" z dopisaną liczbą "40"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
21005

40 PLN40 PLN
21010

20 PLN20 PLN
21018

250 PLN250 PLN
21042

30 PLN30 PLN
21045

20 PLN20 PLN
21046

20 PLN20 PLN
21048

100 PLN100 PLN
21052

1940 formularz pocztowy z obiegu pocztowego z Warszawy do Krakowa.

25 PLN25 PLN
21093

1941 dokument wystawiony 9.V w Krakowie nakazujący przymusowe opuszczenie mieszkania przez polskiego najemcę, wystawiony przez "Der Stadhauptmann von Krakau Städische Wohnungsamt", fioletowa pieczęć z godłem "Generalgouvernement Distrikt Krakau DER BEAUFTRAGTE DES DISTRIKTSCHEFS für die Stadt Krakau", niecodzienny dokument w dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
21119

1943 dowód nadania ze Lwowa opłacony znaczkiem wydania obiegowego - widoki zabytkowych budowli za 20 gr.

100 PLN100 PLN
21156

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 1.3 z Lizbony do Józefowa; liczne stempelki cenzur, dodatkowo na froncie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

100 PLN100 PLN
21183

500 PLN450 PLN
21187

40 PLN40 PLN
21252

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, kasowany na wycinku znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim (nakład 211 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN600 PLN
21392

1943 Hetmani, znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie z napisem POCZTÓWKA, datowanej 22.XII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN50 PLN
21419

1943 Polska YMCA, znaczek skasowany 15.III.44 na pocztówce, dodatkowo stempel propagandowy "12.III-18.III WYSTAWA KONKURS NA ZAGRODĘ"; gwarancja.

60 PLN60 PLN
21424

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

120 PLN108 PLN
21439

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok stemplowany, gwarancja Schmutz.

320 PLN320 PLN
21448

1943 grafika obozowa na dyplomie udziału i zwycięstwa w zawodach Turnieju Piłkarskiego Drużyn o puchar Koła Łodzian Oflagu IIC, dwa załamania, pomimo tego dobry stan zachowania, rzadkie.

800 PLN660 PLN
21481

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na programie Święta Wychowania Fizycznego w formie karnetu wysłanym 18 VIII; dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN300 PLN
21492

100 PLN100 PLN
21493

1944 Święto Morza, znaczek z grafiką stemplowany stemplem pierwszego dnia obiegu, kartka FDC.

120 PLN120 PLN
21514

1944 prezydent Władysław Raczkowski, gwarancja Ryblewski.

15 PLN15 PLN
21561

1945 kartka z grafiką obozową, stempel okolicznościowy "Wystawa leśna".

100 PLN100 PLN
21601

1942 kartka w układie całostki "trąbka pocztowa" z odbitką drzeworytu autorstwa T. Kluźniaka i nadrukiem "POCZTÓWKA", lecz w miejsce wydrukowanego znaczka wklejony znaczek wydania trąbka pocztowa.

400 PLN400 PLN
21616

1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie.

1 000 PLN900 PLN
21617

1943 Góry, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, odrębnie takiego znaczka nie wydano, został zbyt płytko ponacinany i zaszła konieczność wycięcia go z arkusza, gwarancja Krawczyk.

400 PLN300 PLN
21622

1943 Wdowa, cięty znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim średnim, gwarancja i opis Schmutz.

250 PLN290 PLN
21625

1943 Menażka, znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, bardzo rzadki jako cięty, gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN130 PLN
21627

1943 menażka, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
21628

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu niebieskawozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN150 PLN
21643

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze ciemnoszaroniebieskim, rzadszy na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pełna oryginalna guma, gwarancja i oznaczenie.

150 PLN120 PLN
21707

1943 karta obiegowa o nominale 10 f, datowana i wysłana 30/XII do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu, na odwrocie życzenia noworoczne; dobry stan zachowania; gwarancja.

80 PLN72 PLN
21710

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 24 XII, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN450 PLN
21719

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie z pelną oryginalną gumą, gwarancja Schmutz,

320 PLN288 PLN
21721

60 PLN54 PLN