24883

1919 porto lokalne MOSTY WIELKIE, znaczek opłatny na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 93, gwarancja i oznaczenie.

35 PLN40 PLN
24885

1919 porto lokalne DĘBNIKI - KRAKÓW 11, znaczek opłatny na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 64, gwarancja i oznaczenie.

25 PLN25 PLN
24887

1919 porto lokalne LISKO, parka znaczków opłaty na wycinku listu z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 76, gwarancja i oznaczenie.

40 PLN40 PLN
24990

1946 trąbka pocztowa, blok legitymacyjny.

25 PLN25 PLN
24991

30 PLN30 PLN
24992

1946 trąbka pocztowa, 10 zł parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
24995

1946 trąbka pocztowa, 15 zł blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
24999

1949 parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem poziomym na marginesie, na marginesie numer walca, gwarancja i opis.

75 PLN75 PLN
25001

1949 trąbka pocztowa, blok legitymacyjny.

30 PLN30 PLN
25005

1949 trąbka pocztowa, blok legitymacyjny. Ząbkowanie przechodzące przez liczby rozrachunkowe na dole.

40 PLN40 PLN
25008

1949 trąbka pocztowa, blok legitymacyjny. Częściowy niedodruk oznaczenia walca

35 PLN35 PLN
25071

1921 wydanie definitywne, całostka z błędem "wyłamana skośna kreska w literze g".

30 PLN30 PLN
25178

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; bardzo dobry stan zachowania (naturalna inkluzja w papierze), (Fi.300.-).

200 PLN200 PLN
25182

1930 POCZTA SAMOCHODOWA MALBORK-GDAŃSK, list polecony z Sądu Rejonowego w Malborku do Gdańska, przesłany 28.2 za pośrednictwem poczty samochodowej z urzędu Marienburg 1, znaczki unieważnione dekoracyjnym kasownikiem "MARIENBURG (WESTPR) 1 Kraftpost nach Danzig visumfrei 3 mal täglich"; urzędowa pieczęć nadawcy z godłem "PREUSS. AMTSGERICHT MARIENBURG", na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, jeden znaczek brak narożnego ząbka); temat - SAMOCHÓD.

400 PLN350 PLN
25203

1934 całostka z ilustracją z Arturem Schopenhauerem.

180 PLN180 PLN
25299

1918 wydanie lubelskie, całostka w kolorze brązowo czerwonym na papierze y.

100 PLN100 PLN
25325

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 133, brak napisu KARTA POCZTOWA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

120 PLN120 PLN
25412

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, komplet całostek o nominale 20 gr z ilustracjami 1-32, wszystkie całostki w dobrym - bardzo dobrym stanie, rzadko oferowane jako komplet.

2 800 PLN2 800 PLN
25445

1938 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą VI-1938.

10 PLN10 PLN
25446

1938 całostka z hasłem propagandowym I i sygnaturą VI-1938.

10 PLN10 PLN
25448

20 PLN20 PLN
25452

15 PLN15 PLN
25488

1 100 PLN1 150 PLN
25532

1949 koperta "Bierut", hasło propagandowe B - "Umacniajmy ...", druk z IX walca (dziewięć kropek pod pierwszymi literami sygnatury nakładu); dobry stan zachowania (na górnej krawędzi plamka z atramentu, na odwrocie dwa ślady po podlepkach, częściowe przebarwienia od światła); sygnowano St.Żółkiewski.

160 PLN160 PLN
25556

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Elizy Orzeszkowej z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25557

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 z podobizną Marii Wysłouchowej z czarnym nadrukiem typu 14 oraz hasłem propagandowym 16d (6-wierszowym); bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25575

20 PLN20 PLN
25667

1977 koperta o sygnaturze II kw.1979 1.800.000 o długości 19,6 mm z prywatnym dodrukiem: "NADANIE ORDERU KRZYŻA GRUNWALDU III KLASY GMINIE PODEDWÓRZE woj. bialskopodlaskie W UZNANIU PATRIOTYCZNEJ POSTAWY MIESZKAŃCÓW W WALCE Z HITLEROWSKIM OKUPANTEM ORAZ DĄŻENIU DO UMOCNIENIA WŁADZY LUDOWEJ 8-09-1979".

20 PLN20 PLN
25694

1986 karta z prywatnym dodrukiem - "Udział Polskiej Reprezentacji w Mistrzostwach Świata MEKSYK 86"; temat - PIŁKA NOŻNA, SPORT.

20 PLN20 PLN
25709

1923 Znaczki składkowe LOPP - Warszawa - Śmigło, znaczek za 50 gr. w kolorze czerwonym, ze względu na rzadkość mimo słabego stanu wystawiony na licytację.

30 PLN20 PLN
25740

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Kraków - samoloty, używane od 1935 roku jako dobrowolne dopłaty do poczty balonowej.

120 PLN102 PLN
25748

1935 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łuck - samolot w chmurach, Na budowę lotnisk i hangarów na Wołyniu, parka kasowanych znaczków za 20 gr./1 gr., gwarancja i opis Landre.

240 PLN240 PLN
25830

1972 Inauguracyjny lot charterowy samolotu PLL Lot Ił-62 "Mikołaj Kopernik" na trasie Warszawa - Montreal, znaczek skasowany 17.7 datownikiem "U.P.T. WARSZAWA 19 CENTR.PORT.LOT.", datowniki odbiorcze: Montreal 7 VII, Warszawa 24.-7.

30 PLN30 PLN
25891

1988 "Philapol 88" okolicznościowa perforacja inicjałami "JP II" na znaczkach obiegowych z portretem królowej Elżbiety II, wykonana za zgodą Poczty Brytyjskiej staraniem Stowarzyszenia Filatelistów Polskich w Zjednoczonym Królestwie z okazji wystawy filatelistyczno-numizmatycznej "X-lecie Pontyfikatu J.Św. Jana Pawła II 1978-1988" w dniach 15-16 października 1988 w galerii P.O.S.K. w Londynie; dla odróżnienia od poprzednich (em.29 i em.48) inicjały umieszczono w kierunku od lewej górnej do prawej dolnej strony znaczka; komplet 3 pamiątkowych kart ze znaczkami za 19p (przeperforowano 1040 szt.) skasowanych stemplami okolicznościowymi; 48 emisja papieska (wg katalogu ks.W.Chrostowskiego); doskonały stan zachowania.

200 PLN200 PLN
25907

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani, bardzo rzadki z nadrukiem nowej wartości 10 zł., zachowany w słabszym stanie bez gumy.

50 PLN50 PLN
25908

1960 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani z nadrukiem wysokiej nowej wartości 50 zł.

100 PLN100 PLN
25909

1961 nalepka Totalizatora Sportowego, poszukiwany staloryt Czesława Słani, bardzo rzadki z nadrukiem nowej wartości 10 zł., co niespotykane stemplowany najprawdopodobniej kasownikiem Katowic.

60 PLN51 PLN
25969

1974 ofrankowany karnet z wizerunkiem pomnika Chopina w warszawskich Łazienkach skasowany 19 lutego w Londynie datownikiem okolicznościowym z okazji wystawy z okazji 500. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika; przebarwienie od taśmy klejącej.

50 PLN50 PLN
26308

1950 ZSRR, metro moskiewskie, seria czysta.

80 PLN80 PLN