The auctions ends in:

results
Num# Description Start price Buy price
226141945 Warszawa oskarża, 10 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN

102 PLN

226731946 firmowy dekoracyjny list polecony z Hlondowa do Łodzi, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Hlondowa użyty z niemym kasownikiem do unieważnienia znaczków i do oznaczenia prowizorycznej erki, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN

180 PLN

226801946 list z Drobina do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3266.

50 PLN

50 PLN

227111946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7 daty 17", gwarancja i opis Korszeń.

60 PLN

60 PLN

227171946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

60 PLN

60 PLN

227221946 wydanie lotnicze, znaczek za 15 zł cięty, gwarancja Korszeń.

300 PLN

300 PLN

227261946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk.

800 PLN

800 PLN

227921946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja.

400 PLN

350 PLN

228831947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek z smugami w górnej części znaczka, gwarancja Walocha.

50 PLN

50 PLN

228841947 Świat Pracy, 15 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 18.5.48 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizoryczny - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "ba" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek "LOTNICZA/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

80 PLN

80 PLN

229081948 znaczek wydania lotniczego z błędem "brak numeru kontrolnego" na liście z Łaska 24.11.46 do Warszawy.

60 PLN

51 PLN

229171948 "okienkowy" ekspresowy list polecony z Będzina do Warszawy.

15 PLN

15 PLN

229311948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami.

300 PLN

255 PLN

229751948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

180 PLN

153 PLN

229881948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na lotniczym liście poleconym z Łodzi do Stanów Zjednoczonych.

100 PLN

100 PLN

229931948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

500 PLN

450 PLN

230011948 Kultura polska, blok czysty z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-).

450 PLN

400 PLN

230021948 FDC - blok "Bojownicy o wolność i demokrację", ciekawy bardzo niski numer 00088, na odwrocie stempelek nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE MINISTERE DES POSTES ET DES TELEGRAPHES", jedna z najtrudniejszych polskich kopert pierwszego dnia obiegu w luksusowym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.2500,-), gwarancja Petriuk BPP.

2 200 PLN

1 980 PLN

230201949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

80 PLN

68 PLN

230451950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

150 PLN

150 PLN

230681950 "groszy" znaczek z fioletowym stempelkiem typu 13, najrzadszy z czterech rzadkich typów dyrekcyjnych, znaczek za 60 zł Wiosna Ludów z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C) na liście wysłanym z miejscowości Luboń 11.11 - w pierwszym tygodniu dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy"; koperta firmowa: "Lubońskie Zakłady Przemysłu Spożywczego"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 13 na liście; gwarancja Korszeń.

800 PLN

800 PLN

230761950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkiami typu 31 i 32, gwarancja Krawczyk.

80 PLN

80 PLN

230781950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

40 PLN

40 PLN

230981950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

75 PLN

75 PLN

231011950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, parka znaczków za 15 zł. (ZL11,5) z fioletowym stempelkiem rzadszego potrójnego typu 43, piękny stan, gwarancja Krawczyk

150 PLN

150 PLN

231041950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 (kas.Fi.550.-), gwarancja Krawczyk.

125 PLN

125 PLN

231051950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja Korszeń.

200 PLN

200 PLN

231071950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany -2-1.51 z niewielkiej miejscowości Lubzina do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy, co nie zawsze spotykane, opłacona znaczkami z tym samym nadrukiem; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

80 PLN

231141950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

100 PLN

100 PLN

231181950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN

400 PLN

231251950 "groszy" czerwony nadruk typu 21, list wysłany 17.11 z urzędu Szczecinek 2 do Warszawy opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 10 zł z serii Kongres Ludowy (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

250 PLN

250 PLN

231271950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze niebieskim.

30 PLN

30 PLN

231411950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

150 PLN

150 PLN

231671950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany (kasowany Fi.180.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN

100 PLN

231691950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

40 PLN

40 PLN

231721950 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca 2⅔ (2 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) - znajdującym się nad 14 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

231821950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 10 zł. z ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski.

40 PLN

40 PLN

231951950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

60 PLN

60 PLN

231981950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

75 PLN

75 PLN

232091950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy z katalogowanych znaczków - za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

120 PLN

120 PLN