results
Num# Description Start price Buy price
229311948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami.

300 PLN

255 PLN

229751948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

180 PLN

153 PLN

229881948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na lotniczym liście poleconym z Łodzi do Stanów Zjednoczonych.

100 PLN

100 PLN

230011948 Kultura polska, blok czysty z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-).

450 PLN

400 PLN

230201949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

80 PLN

68 PLN

230451950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

150 PLN

150 PLN

230681950 "groszy" znaczek z fioletowym stempelkiem typu 13, najrzadszy z czterech rzadkich typów dyrekcyjnych, znaczek za 60 zł Wiosna Ludów z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C) na liście wysłanym z miejscowości Luboń 11.11 - w pierwszym tygodniu dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy"; koperta firmowa: "Lubońskie Zakłady Przemysłu Spożywczego"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 13 na liście; gwarancja Korszeń.

800 PLN

800 PLN

230761950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkiami typu 31 i 32, gwarancja Krawczyk.

80 PLN

80 PLN

230781950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

40 PLN

40 PLN

230981950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

75 PLN

75 PLN

231011950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, parka znaczków za 15 zł. (ZL11,5) z fioletowym stempelkiem rzadszego potrójnego typu 43, piękny stan, gwarancja Krawczyk

150 PLN

150 PLN

231041950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 (kas.Fi.550.-), gwarancja Krawczyk.

125 PLN

125 PLN

231051950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja Korszeń.

200 PLN

200 PLN

231071950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany -2-1.51 z niewielkiej miejscowości Lubzina do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy, co nie zawsze spotykane, opłacona znaczkami z tym samym nadrukiem; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

80 PLN

231141950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

100 PLN

100 PLN

231181950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN

400 PLN

231251950 "groszy" czerwony nadruk typu 21, list wysłany 17.11 z urzędu Szczecinek 2 do Warszawy opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 10 zł z serii Kongres Ludowy (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

250 PLN

250 PLN

231271950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze niebieskim.

30 PLN

30 PLN

231411950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

150 PLN

150 PLN

231671950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany (kasowany Fi.180.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN

100 PLN

231691950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

40 PLN

40 PLN

231721950 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca 2⅔ (2 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) - znajdującym się nad 14 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

50 PLN

231821950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 10 zł. z ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski.

40 PLN

40 PLN

231951950 "groszy - lokalny", Brzeziny, Bierut, znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

60 PLN

60 PLN

231981950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z czarnym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

75 PLN

75 PLN

232091950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy z katalogowanych znaczków - za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

120 PLN

120 PLN

232231950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45 (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk.

150 PLN

150 PLN

233961952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł., z błędem "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja Korszeń.

25 PLN

25 PLN

234211952 zabytkowe budowle, czysty znaczek za 1 zł odmiana z napisem NIEDZIGA zamiast NIEDZICA (Fi.50.-).

40 PLN

40 PLN

234231952 rozbudowa Stoczni Gdańskiej, arkusz sprzedażny znaczka za 5 gr. złożony w połowie, pochodzący z 1 walca i pierwszego sektora, po licznych odnowieniach (moletowaniach) formy drukowej.

120 PLN

90 PLN

234501953 Mikołaj Kopernik, narożny czworoblok z numerem walca.

40 PLN

40 PLN

234511953 Mikołaj Kopernik, seria czysta (Fi.60.-).

40 PLN

40 PLN

235011954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim z obiegu pocztowego z Łodzi, gwarancja Berbeka.

80 PLN

80 PLN

235031954 zwierzęta chronione, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - las wyrasta już z żubra.

50 PLN

50 PLN

235361955 komplet wszystkich znaczków ciętych wydanych z nadrukiem PRÓBA wraz z blokami, część znaczków bez gumy tak jak zostały wydane, doskonały stan - ładnie szeroko wycięte, komplety rzadko oferowane i poszukiwane, bardzo atrakcyjna cena wywoławcza, katalog Fischer wartość 12.500,- zł, wszystkie znaczki bloki gwarancja Korszeń.

4 500 PLN

4 050 PLN

236041955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok na liście poleconym z Krakowa.

30 PLN

30 PLN

236581956 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, blok na liście poleconym z Poznania do Niemiec.

20 PLN

20 PLN

236831957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwa ciemnozielona jest przesunięta poziomo w lewo, w wyniku powstał podwójny kwiat, przesunięty żółty środek. Jak zwykle w przypadku tego rodzaju błędów możliwe że istnieje wyłącznie w wersji kasowanej.

30 PLN

30 PLN

237121958 Zabytkowe ratusze, Biecz znaczek za 20 gr z klasycznym błędem "samolocik" na poz.40, czysty w czworobloku bardzo rzadki, doskonały stan zachowania (lewy dolny znaczek z naturalnym wtrąceniem w papierze i niewielką brązową plamką).

400 PLN

400 PLN

237421959 grzyby polskie, poświadczenie doręczenia z Poznania opłacone parka znaczków za 20 gr w parce w układzie tete - beche.

30 PLN

25 PLN