22614

1945 Warszawa oskarża, 10 zł na papierze o grubości 0,09 mm z prześwitującym na rewersie obrazem znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN102 PLN
22673

1946 firmowy dekoracyjny list polecony z Hlondowa do Łodzi, niemy kasownik i stempel prowizoryczny Hlondowa użyty z niemym kasownikiem do unieważnienia znaczków i do oznaczenia prowizorycznej erki, na odwrocie stempel odbiorczy.

180 PLN180 PLN
22680

1946 list z Drobina do Stanów Zjednoczonych, stempel urzędu cenzury nr 3266.

50 PLN50 PLN
22711

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.7 "wcięcie w cyfrze 7 daty 17", gwarancja i opis Korszeń.

60 PLN60 PLN
22717

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

60 PLN60 PLN
22722

1946 wydanie lotnicze, znaczek za 15 zł cięty, gwarancja Korszeń.

300 PLN300 PLN
22726

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk.

800 PLN800 PLN
22792

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja.

400 PLN350 PLN
22883

50 PLN50 PLN
22884

1947 Świat Pracy, 15 zł - frankatura mieszana, list lotniczy wysłany 18.5.48 z Zaklikowa do USA, znaczki skasowane stemplem prowizoryczny - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "ba" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), stempelek "LOTNICZA/ PAR AVION"; walor w dobrym stanie zachowania (Fi.150.-).

80 PLN80 PLN
22908

1948 znaczek wydania lotniczego z błędem "brak numeru kontrolnego" na liście z Łaska 24.11.46 do Warszawy.

60 PLN51 PLN
22917

1948 "okienkowy" ekspresowy list polecony z Będzina do Warszawy.

15 PLN15 PLN
22931

1948 100-lecie Wiosny Ludów, seria z odmianami.

300 PLN255 PLN
22975

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

180 PLN153 PLN
22988

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na lotniczym liście poleconym z Łodzi do Stanów Zjednoczonych.

100 PLN100 PLN
22993

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

500 PLN450 PLN
23001

1948 Kultura polska, blok czysty z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania (Fi.650.-).

450 PLN400 PLN
23002

2 200 PLN1 980 PLN
23020

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

80 PLN68 PLN
23045

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, niekatalogowany znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
23068

1950 "groszy" znaczek z fioletowym stempelkiem typu 13, najrzadszy z czterech rzadkich typów dyrekcyjnych, znaczek za 60 zł Wiosna Ludów z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C) na liście wysłanym z miejscowości Luboń 11.11 - w pierwszym tygodniu dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy"; koperta firmowa: "Lubońskie Zakłady Przemysłu Spożywczego"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.120 euro - znaczek z nadrukiem typu 13 na liście; gwarancja Korszeń.

800 PLN800 PLN
23076

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, parka znaczków za 3 zł. z fioletowymi stempelkiami typu 31 i 32, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
23078

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 3 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
23098

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

75 PLN75 PLN
23101

1950 "groszy - lokalny", Zbąszyń, Bierut, parka znaczków za 15 zł. (ZL11,5) z fioletowym stempelkiem rzadszego potrójnego typu 43, piękny stan, gwarancja Krawczyk

150 PLN150 PLN
23104

1950 "groszy - lokalny", Gracze, Bierut, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29 (kas.Fi.550.-), gwarancja Krawczyk.

125 PLN125 PLN
23105

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja Korszeń.

200 PLN200 PLN
23107

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany -2-1.51 z niewielkiej miejscowości Lubzina do Warszawy, obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy, co nie zawsze spotykane, opłacona znaczkami z tym samym nadrukiem; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
23114

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
23118

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN400 PLN
23125

1950 "groszy" czerwony nadruk typu 21, list wysłany 17.11 z urzędu Szczecinek 2 do Warszawy opłacony znaczkami z grupy rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 10 zł z serii Kongres Ludowy (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski.

250 PLN250 PLN
23127

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze niebieskim.

30 PLN30 PLN
23141

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
23167

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany (kasowany Fi.180.-), gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
23169

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
23172

1950 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca 2⅔ (2 walec, 2 nakład, 3 moletowanie) - znajdującym się nad 14 znaczkiem w arkuszu, nadruk "groszy" typu 24, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
23182

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, Bierut, znaczek za 10 zł. z ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja firmowa Gryżewski.

40 PLN40 PLN
23195

60 PLN60 PLN
23198

75 PLN75 PLN
23209

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy z katalogowanych znaczków - za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN