15330

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 4, długi napis "KARTA POCZTOWA", gwarancja Pelczar.

1 000 PLN900 PLN
15331

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar.

35 PLN35 PLN
15332

1940 całostka z sygnaturą VI-1938 hasłem propagandowym 3, gwarancja Pelczar.

35 PLN35 PLN
15333

1940 całostka z sygnaturą VI-1939 hasłem propagandowym 5, gwarancja Pelczar.

60 PLN60 PLN
15341

1940 formularz na polskiej całostce.

150 PLN490 PLN
15342

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku.

100 PLN330 PLN
15344

50 PLN295 PLN
15345

50 PLN305 PLN
15373

120 PLN120 PLN
15379

1941, 1943 dwie kartki z Cieszanowa nadane 31.I.1941 oraz 13.I.1943 ilustrujące historię tej miejscowości i ziem wschodnich zajętych przez Niemców podczas II wojny światowej. 12 września 1939 roku do miasta wkroczył Wehrmacht. Po wycofaniu się Niemców do miasta na krótko wkroczyli żołnierze Armii Czerwonej. Następnie po opuszczeniu miasta przez Rosjan została ustawiona linia demarkacyjna. Cieszanów znalazł się w obrębie Generalnego Gubernatorstwa. Administracyjnie przydzielony został do powiatu tomaszowskiego, a po jego skasowaniu wszedł w skład powiatu zamojskiego (dystrykt lubelski). W Cieszanowie Niemcy utworzyli getto, które znajdowało się wokół synagogi.

250 PLN250 PLN
15385

1941 seria z dopłatą na pomoc zimową stemplowana kasownikiem okolicznościowym z okazji urodzin Hitlera z Radomia.

40 PLN40 PLN
15386

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, dodatkowo na poz.8 błąd "czerwona łza między Z i L w ZLOTY", dobry stan zachowania, w kilku miejscach delikatnie nadgięcia (nie złamania).

250 PLN250 PLN
15391

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 2gr + 8gr - frankatura dwukolorowa, widokówka datowana "Ruda 30/12.42" nadana z agencji pocztowej w Rudzie Różanieckiej, dwuwierszowy stempelek "Ruda Rozaniecka über Rawa Ruska", znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem "RAWA RUSKA (DISTR GALIZIEN)" z wyróżnikiem "C"; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
15404

1941 koperta na papierze z z sygnaturą X.43, gwarancja Pelczar.

150 PLN150 PLN
15405

1941 koperta na papierze x z sygnaturą III.42, gwarancja Pelczar.

70 PLN70 PLN
15406

40 PLN40 PLN
15426

1941 formularz adresu pomocniczego paczki.

80 PLN80 PLN
15428

1941 koperta na telegramuo sygnaturze 1.43.

50 PLN50 PLN
15434

1942 stempel okolicznościowy z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym z Krakowa.

30 PLN30 PLN
15438

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

150 PLN150 PLN
15446

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

40 PLN40 PLN
15447

1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie.

35 PLN35 PLN
15460

1942 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Korzenna do Nowego Sącza.

40 PLN40 PLN
15474

1943 seria z okazji urodzin Hitlera stemplowana stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

25 PLN25 PLN
15482

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41), kasowana okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

40 PLN40 PLN
15483

30 PLN30 PLN
15487

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

30 PLN30 PLN
15496

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 24 + 60 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.8 z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta przycięta z lewej strony.

30 PLN30 PLN
15497

50 PLN50 PLN
15532

1943 potwierdzeni odbioru przesyłki.

30 PLN30 PLN
15550

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria w 3 znaczkowych paskach z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
15552

20 PLN20 PLN
15556

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

70 PLN70 PLN
15557

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik cięty, drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja.

800 PLN800 PLN
15568

1944 widoki, znaczek za 24 gr. nie wprowadzony do obiegu na podlepce, gwarancja Walocha.

800 PLN800 PLN
15590

400 PLN400 PLN
15591

400 PLN400 PLN
15594

1942 (?) KL Mauthausen-Gusen - niemiecki obóz koncentracyjny, bardzo rzadka koperta wysłana 5.VIII z obozu do Krakowa, znaczki unieważnione kasownikiem Sankt Georg, dwuwierszowy stempelek cenzury; całość w dobrym stanie zachowania (koperta klejona z prawej strony u dołu); wysoka wycena katalogowa - atrakcyjna cena wywoławcza!!!

400 PLN400 PLN
15620

1944 Auschwitz Monowice, kompletny list z podobozu na specjalnym listowniku obozowym obozu koncentracyjnego Auschwitz nadany 21.6.44 do Rzejowic, stempel cenzora "Postzansurstelle / K.L. Auschwitz III / (2) / gerprüft: .......", dobry stan zachowania.

700 PLN700 PLN
15626

1944 Mauthausen Gusen - niemiecki obóz koncentracyjny, kartka z Nowego Sącza do więźnia obozu w Mauthausen, stempel cenzury obozowej.

500 PLN500 PLN