The auction will end on 04.03.2024

46525

1943 kartka wysłana w marcu 1943 z adresu Czerwonego Krzyża w Madrycie do Krakowa pod okupacja niemiecką, przez byłego więźnia obozu w Miranda de Ebro. Nadawca pisze: “czuję się jak w raju po Mirandzie”. Stempel cenzury “Censura Gubernativa Madrid” okrągły stempel cenzury niemieckiej i 4 cenzorskie stempelki numeryczne. Jeden ze znaczków oderwany, prawdopodobnie przez cenzurę.

300 PLN300 PLN
46536

1944 Internowanie w Szwajcarii - list do żołnierza z Południowej Afryki wysłany 1.VI z miejscowości Pietermaritzburg do obozu Gossau w Szwajcarii; stempelek i zalepka cenzury południowoafrykańskiej, cenzura niemiecka, stempelek szwajcarskiego cenzora 315; wyjątkowo rzadki kierunek wysyłki; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek tylnej klapy, nienaruszony kompletny adres nadawcy).

500 PLN450 PLN
46547

1944 internowanie w Szwecji, list z Warszawy do Marii Salamon, żony komandora podporucznika Władysława Salomona, dowódcy ORP "Sęp" i dowódcy obozu internowanych w Mariefred. Kasownik nadawczy Warszawa 26.01.44 i stempel tranzytowy niemiecki typu Ab.

W Mariefred wynajęto mieszkania prywatne dla oficerów poza obozem dzięki czemu mogli sprowadzać członków rodziny.

300 PLN300 PLN
46650

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 200 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

150 PLN160 PLN
46651

100 PLN100 PLN
46652

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 350 sztuk, szczątkowy nadruk podwójny, gwarancja Rzadkosz.

100 PLN100 PLN
46657

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 300 sztuk. gwarancja Rzadkosz.

100 PLN105 PLN
46666

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); na gumie kilka przebarwień, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

60 PLN60 PLN
46680

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 30 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy i tak są wyceniane (Fi.150.-), do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnowany przez eksperta PZF.

150 PLN170 PLN
46693

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem lokalnym, pionowe złamanie widoczne po stronie gumowanej, gwarancja Kronenberg.

40 PLN40 PLN
46696

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu II, nakład 431 sztuk, fotoatest Rzadkosz.

180 PLN180 PLN
46700

150 PLN150 PLN
46702

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 16 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów, nakład szacowany w katalogu Fischer na 10 do 150 szt. (ze względu na nietypowy po wojnie, ale niezbyt wysoki nominał raczej 50 do 70 sztuk); kilka przebarwień na gumie i krótki narożnik, średni na stan, gwarancja Rudnicki Kielce.

700 PLN720 PLN
46704

60 PLN60 PLN
46711

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1/1,20 zł. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 1 zł. 1 / POCZTA POLSKA" (nakład 221 szt.), gwarancja Krawczyk.

400 PLN400 PLN
46714

1944 Brwinów, znaczek z nadrukiem lokalnym w barwie czarnej, nakład 100 sztuk, gwarancja Rzadkosz.

200 PLN200 PLN
46742

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym typu I, nakład 92 sztuki, znaczek czysty bez gumy co jest typowe dla tego wydania, fotoatest Rzadkosz.

450 PLN370 PLN
46761

1945 Końskie, list polecony z Końskiego do Krakowa opłacony znaczkami z lokalnym nadrukiem, gwarancja Falkowski.

1 400 PLN1 100 PLN
46765

1944 Wodzowie, próba siatkowa znaczka za 25 gr. typu VI z poz. 12 z błędem "przecinek nad literą T", gwarancja Schmutz, fotoatest Walocha.

1 500 PLN1 500 PLN
46767

1944 Wodzowie, seria czysta na zawiasach (Fi.3000.-), znaczek za 25 gr. w rzadszym kolorze ciemno cynobrowobrązowym gwarancja Miszczak, znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym gwarancja Schmutz, znaczek za za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim gwarancja Krawczyk, wszystkie gwarancja z opisem koloru.

3 000 PLN2 600 PLN
46782

1944 Wodzowie, próba siatkowa znaczka za 50 gr. typu VI z poz. 16 wykonana na papierze gazetowym, gwarancja Ryblewski, Schmutz, fotoatest Walocha.

1 600 PLN1 600 PLN
46788

1944 Wodzowie, próba siatkowa znaczka za 1 zł typu V, gwarancja z opisem Schmutz, fotoatest Walocha.

1 000 PLN1 000 PLN
46838

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Walocha.

150 PLN150 PLN
46843

1944 P.K.W.N., fragment arkusza złożony w połowie.

500 PLN500 PLN
46846

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja Walocha.

200 PLN180 PLN
46847

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Walocha.

150 PLN150 PLN
46860

1944 R.T.R.P., znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

200 PLN180 PLN
46868

1944 Goznak, znaczek za 25 gr. - druk typograficzny, w najrzadszym kolorze ciemnobrązowoczerwonym, T i A połączone, ale inaczej niż na katalogowanym B4, może to faza wstępna, gwarancja i opis Jendroszek.

3 000 PLN2 700 PLN
46873

1944 kartka z radzieckiej poczty polowej do Rosji, stempelek "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 107.

80 PLN80 PLN
46875

1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty, 951 stron.

130 PLN130 PLN
46901

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem "cyfra 4 zalana", gwarancja i oznaczenie Miszczak.

250 PLN225 PLN
46902

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem bez nominału, gwarancja Schmutz.

550 PLN495 PLN
46909

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 000 PLN1 720 PLN
46911

1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, firmowy list polecony z Rzeszowa 21.4.45 do Łodzi, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 178, poniemiecka erka, koperta przycięta z lewej strony, gwarancja Schmutz.

700 PLN700 PLN
46923

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem z nominałem częściowo na górze i na dole znaczka, gwarancja Schmutz.

80 PLN70 PLN
46943

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
46945

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem z dolnej połowy arkusza z podwójnym nominałem, gwarancja Walocha.

350 PLN350 PLN
46961

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym w górę nadrukiem z dolnej połowy arkusza z podwójnym nominałem, gwarancja Schmutz.

200 PLN200 PLN
46962

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem typu I - tak że nominał - 3 zł. - znajduje się na dole znaczka (Fi.200.-), na odwrocie widoczne zgięcie gumy, gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN100 PLN
46964

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.13 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN