The auction will start on 10.02.2023

42520

40 PLN40 PLN
42533

1918 Kalisz - wydanie I, parka znaczków za 5 f. w kolorze ciemnozielonym, lewy z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" przesuniętym z dół - brak napisu POLSKA, prawy z tym samym nadrukiem w położeniu centralnym, nadruk typu I nie mieścił się na znaczku - stąd trudności z przedrukiem i fragmenty nadruków z sąsiednich znaczków na marginesach, rzadko spotykany tak ładny stan zachowania, gwarancja Gryżewski.

1 200 PLN1 000 PLN
42540

1918 Kalisz - wydanie I, parka znaczków za 7,5 f. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA" przesuniętym z dół - napisy POLSKA nasunięte z górnych znaczków, napis POCZTA w pełni czytelny tylko na prawym znaczku, nadruk typu I nie mieścił się na znaczku - stąd trudności z przedrukiem i fragmenty nadruków z sąsiednich znaczków na marginesach, poza zmatowieniem fragmentów gumy w ładnym stanie zachowania, liczone jak podlepkowe, gwarancja Gryżewski.

300 PLN250 PLN
42560

1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

100 PLN100 PLN
42590

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze czerwonym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

80 PLN105 PLN
42592

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

50 PLN55 PLN
42593

1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł / POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński.

50 PLN55 PLN
42606

1918 Przemyśl, znaczek opłaty okupacji austro-węgierskiej za 3 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan,sygnowany SK, gwarancja Perzyński.

60 PLN60 PLN
42613

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
42624

1918 Przemyśl, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

70 PLN70 PLN
42625

60 PLN65 PLN
42626

100 PLN100 PLN
42627

50 PLN55 PLN
42628

70 PLN70 PLN
42722

1918 seria pomnikowa, lewy znaczek z błędem "plamka przylegająca do l z lewej strony".

200 PLN180 PLN
42723

200 PLN180 PLN
42736

1918 seria pomnikowa, znaczek z rzadkim błędem występującym tylko w części nakładu na poz. 33 "uszkodzone ols w Polska", gwarancja i oznaczenie.

600 PLN600 PLN
42751

1918 wydanie PP/GGW, prawy znaczek z błędem "Poczto", lewy znaczek bez błędu z uszkodzona gumą, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

300 PLN300 PLN
42816

1918 wydanie PP/GGW, fragment arkusza z nadrukiem pierwszej formy, nadruk GGW farbą anilinową, numer HAN na lewym marginesie, błędy i usterki, wszystkie znaczki gwarancja Weźranowski, błędy i usterki z opisami.

3 000 PLN2 700 PLN
42819

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą anilinową, stan idealny, wycena według katalogu Fischera 6.600,- zł, gwarancja i opis.

2 000 PLN2 000 PLN
42844

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w kolorze różowokarminowym z nadrukiem drugą formą (Fi.1800.-), gwarancja Mikstein, z opisem.

1 700 PLN1 700 PLN
42864

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem drugiej formy, górny lewy znaczek z usterką "uszkodzone l", dolny lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

120 PLN120 PLN
42865

1918 KONIN - wydanie PP/GGW, znaczek za 15 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z ładnie odbitym rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Konina, gwarancja.

50 PLN50 PLN
42869

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

100 PLN100 PLN
42884

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w barwie niebieskiej z nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

800 PLN800 PLN
42901

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

40 PLN40 PLN
42902

40 PLN40 PLN
42912

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim z rzadkim nadrukiem drugiej formy z błędem "kropka w P w Polska".

600 PLN600 PLN
42921

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "kropka w P w Poczta", gwarancja.

180 PLN180 PLN
42928

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7,5 fen. z przesuniętym nadrukiem pierwszą formą, czwarta kreska na górze znaczka, gwarancja i oznaczenie.

30 PLN30 PLN
42934

1918 PŁOCK - wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7,5 fen. z nadrukiem pierwszą formą, z kasownikiem prowizorycznym z Płocka, na górze widoczny lekki nadruk szczątkowy, gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
42948

1918 WARSZAWA - wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. w kolorze z nadrukiem pierwszą formą unieważniony kasownikiem prowizorycznym używanym do pokwitowań telegraficznych w Warszawie, gwarancja i opis WARSZAWA Schmutz.

80 PLN80 PLN
42949

1918 SŁUPCA (KALISZ) - wydanie PP/GGW, znaczek za 30 fen. w kolorach z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony kasownikiem prowizorycznym w Słupcy, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
42977

1918 KUTNO - wydanie PP/GGW, znaczek za 40 fen. z nadrukiem pierwszą formą, unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Kutnie, gwarancja i oznaczenie 15Iba.

80 PLN80 PLN
42983

1918 wydanie PP/GGW, narożny czworoblok z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW farbą srebrzystą, gwarancja i opis.

200 PLN180 PLN
42994

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW błyszczący, gwarancja ze starym oznaczeniem (a) Ryblewski.

250 PLN250 PLN
42998

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "ścięte lsk", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

150 PLN150 PLN
43020

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana na kopertach dwóch listów poleconych bez obiegu pocztowego.

200 PLN180 PLN
43100

1 000 PLN1 160 PLN
43127

35 PLN31 PLN