The auction will start on 10.02.2023

44897

1935 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 1 II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; karta firmowa "Aleksander Spiro Transporty Międzynarodowe GDAŃSK/DANZIG Karrenwall 5", dobry stan zachowania (karta pionowo złamana, ślady archiwizacji); gwarancja Krawczyk.

150 PLN135 PLN
44906

100 PLN100 PLN
44930

2018 Port Gdańsk, monografia autorstwa Hansa Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920 -1939 Stemple ręczne, druki i nalepki", nowa, twarda obwoluta, 780 stron, bogato ilustrowana i poszukiwana, bardzo niski nakład.

250 PLN250 PLN
44954

80 PLN80 PLN
45087

1920 Olsztyn, marginesowa seria znaczków nie dopuszczonych do obiegu, wartości 5, 10 drukowane z walca, wartości 20, 30, 40 drukowane z płyty, technika druku dobrze widoczna na marginesach znaczków, piękny stan zachowania, gwarancja.

2 000 PLN1 800 PLN
45097

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja.

500 PLN450 PLN
45115

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, gwarancja Walocha.

60 PLN54 PLN
45134

1921 Górny Śląsk, kartka urzędowa z Hindenburga (Zabrze).

50 PLN45 PLN
45144

250 PLN225 PLN
45145

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN225 PLN
45184

200 PLN200 PLN
45191

600 PLN600 PLN
45197

150 PLN150 PLN
45216

150 PLN150 PLN
45242

1941 okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941 - 44, znaczki sowieckie z nadrukiem "NEPRIKLAUSOMA / LIETUVA 1941 - VI - 23", wydanie krajowe dla obszaru Litwy, w tym także okupowanych przez Litwę terenów polskich, kompletna seria.

180 PLN180 PLN
45255

1942 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", pełen arkusz znaczków ciętych, drobne uszkodzenia marginesów.

900 PLN900 PLN
45325

380 PLN380 PLN
45329

1941 winiety z odwróconym nadrukiem, winiety wykonano z inicjatywy zawodowego oficera Wojska Polskiego kartografa Aleksandra Stockiego, które były używane na przesyłkach Polskiej Poczty Polowej w Wielkiej Brytanii.

60 PLN60 PLN
45342

900 PLN900 PLN
45351

100 PLN105 PLN
45360

1 700 PLN1 430 PLN
45412

1945 poczta polowa - HEL, czworoblok jasnoniebieskich znaczków wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Fi.5600.-), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, lewy górny szczególnie jasny - mniejszy docisk w wyniku lekkiego naturalnego zagniecenia papieru, gwarancja i opis Mikulski.

5 000 PLN4 200 PLN
45444

1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze, bardziej popularna jako ząbkowana, gwarancja.

120 PLN108 PLN
45451

250 PLN200 PLN
45456

1946 wydanie z okazji wystawy rysunku 2. Korpusu Polskiego we Włoszech.

50 PLN55 PLN
45468

1954 II Korpus Polski we Włoszech, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, znaczek poczty polowej II Korpusu z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze karminowym, gwarancja Walocha.

160 PLN160 PLN
45471

220 PLN220 PLN
45472

1970 "23-5-1970 Monte Cassino Pogrzeb Gen.Andersa" nadruk na pamiątkowej winietce z okazji XXV rocznicy zdobycia Monte Cassino; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
45475

60 PLN70 PLN
45520

40 PLN40 PLN
45522

30 PLN35 PLN
45530

160 PLN144 PLN
45534

120 PLN140 PLN
45552

1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe 10 - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", datowana 19.VIII i wysłana z miejscowości Niedźwiedź do Krakowa, fioletowy dwuwierszowy ramkowy stempelek agencji "Niedzwiedz über Rabka", znak opłaty unieważniono 20.8 w Rabce; walor w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
45570

1940 formularz na polskiej całostce.

150 PLN150 PLN
45571

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja Pelczar.

100 PLN100 PLN
45572

1940 formularz na całostce polskiej dla poczty polskiej w Gdańsku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
45574

1940 formularz na polskiej całostce, nadruk z błędem "brak P w POSTSACHE", gwarancja i opis Pelczar.

160 PLN185 PLN
45584

50 PLN50 PLN
45599

50 PLN50 PLN