The auction will end on 04.03.2024

45992

70 PLN70 PLN
46010

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria na karcie skasowana 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja.

200 PLN200 PLN
46041

100 PLN100 PLN
46042

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczka za 20 f., gwarancja.

40 PLN40 PLN
46049

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

45 PLN45 PLN
46077

300 PLN300 PLN
46082

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, blok zagięty w połowie, gwarancja Walocha.

150 PLN150 PLN
46092

1943 "Sport" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano mecz piłki nożnej; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Sport"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.10; bardzo dobry stan zachowania.

1 800 PLN1 500 PLN
46209

1944 "XXV rocznica powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski" - alegoryczny drzeworyt z orłem heraldycznym województwa śląskiego na tle krajobrazu przemysłowego oraz Wieży Piastowskiej w Cieszynie w ozdobnym otoku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP" z podpisem artysty; słabszy stan zachowania (złamania).

1 200 PLN1 200 PLN
46220

1945 "Krwawa niedziela", gwarancja Walocha.

150 PLN150 PLN
46226

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, wyjęty z albumiku obozowego ze śladem po wlepieniu wzdłuż górnego marginesu, poza tym ładnny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

140 PLN140 PLN
46229

1942 Druty, seria czysta w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1400.-), małe zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz.

800 PLN670 PLN
46231

1942 Druty, jednostronnie cięty czysty znaczek za10 f. w rzadszym kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim gumowanym średnim, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

350 PLN360 PLN
46233

1942 Trąbka pocztowa, seria na papierze białym gładkim grubym (Fi.580.-), gwarancja Schmutz.

520 PLN450 PLN
46234

1942 Trąbka pocztowa, seria znaczków kasowanych na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (Fi.380.-), gwarancja Perzyński, oba Schmutz.

340 PLN340 PLN
46244

1943 menażka, kartka obiegowa z życzeniami noworocznymi wysłana 31.12.43, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

1 200 PLN1 200 PLN
46245

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, najrzadsza odmiana i w dodatku z dwóch stron cięta (nakład kilka z 264 szt.), gwarancja i opis.

300 PLN370 PLN
46247

1944 Kraty, kasowany znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze białym gładkim grubym, słabiej odbita góra znaczka jest jasnoniebieska, na tym papierze odmiana niebieska nie jest katalogowana, gwarancja i opis Krawczyk.

180 PLN180 PLN
46269

100 PLN100 PLN
46270

1943 karta obiegowa o nominale 5 f, wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 3.7, na odwrocie zawiadomienie o walnym zebraniu T.S.Wisła; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano M.Kalawski; gwarancja Schmutz.

300 PLN270 PLN
46273

150 PLN150 PLN
46281

60 PLN50 PLN
46284

1944 Herby miast, seria kasowana, gwarancja.

80 PLN80 PLN
46286

1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
46291

160 PLN160 PLN
46318

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.500.-), rzadszy bez datownika na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja i opis.

450 PLN450 PLN
46323

1945 znaczek stemplowany grzecznościowo na kopercie z kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ".

30 PLN35 PLN
46348

300 PLN300 PLN
46349

1944 rocznica obrony Warszawy, blok.

260 PLN260 PLN
46357

700 PLN700 PLN
46359

1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 4 - "szczerby w dolnej części litery C i w pierwszym O w POLOWA", piękny stan, gwarancja i opis typu (IV) Schmutz.

1 000 PLN1 000 PLN
46361

1944 znaczki wydania definitywnego, znaczki różnych typów; typ 1, 2 i 3, różne gwarancje; Mikulski, Schmutz z oznaczeniem.

1 800 PLN1 850 PLN
46367

80 PLN80 PLN
46381

1941 list z getta w Warszawie do Nowego Jorku, dwa stempelki "JUDENRAT WARSCHAU"; jeden mały w ramce na froncie listu, drugi wierszowy nadawczy na odwrocie, liczne stemple i zalepka niemieckiej cenzury, amerykański stempelek pocztowy informujący o nieprawidłowym zaadresowaniu listu.

850 PLN620 PLN
46385

1944 getto łódzkie, seria znaczków III wydania nie dopuszczonego do obiegu, na odwrocie adnotacja o autentyczności znaczków i okrągły stempel "CENTRALNY KOMITET ŻYDÓW POLSKICH / KOMISJA Historyczna", którym tez ostemplowano znaczki.

1 000 PLN1 000 PLN
46401

1940 Internowanie w Szwajcarii, list z internowania w Szwajcarii z obozu w Ostermundigen do Boernerowa koło Warszawy, zalepki i stemple cenzury szwajcarskiej i Wermachtu.

450 PLN400 PLN
46416

60 PLN60 PLN
46471

1941 Oflag VIB Dössel, listownik wysłany 21.6.43 do Węgierskiej Górki, stempelek cenzora nr 2, dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
46498

1942 Oflag XIIA Hadamar (później Gross-Born), listownik wysłany 14.4.42 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr IV, dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
46523

1943 Oflag VIB Dössel, kartka wysłana 21.6.43 do Borku Falęckiego, stempelek cenzora nr 7, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN