16994

1955 Dni Krakowa, kasowany znaczek za 20 gr. z błędem na poz.16 "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis.

120 PLN120 PLN
17055

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

1 300 PLN1 130 PLN
17057

1 200 PLN1 080 PLN
17062

1956 Pomniki Warszawy (II), 30 gr - pomnik Bohaterów Getta - parka metrykalna o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½ z oznaczeniem walca (1 walec, 4 nakład, 4 moletowanie) i sektora drukarskiego znajdującymi się przed 1 znaczkiem w arkuszu; znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania, marginesy słabsze (na górnym przywarty fragment papieru); znaczki rytowane przez Czesława Słanię.

50 PLN50 PLN
17076

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) znaczka wchodzącego na druk jego obramowania.

80 PLN85 PLN
17082

80 PLN80 PLN
17083

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem stalorytu (środka znaczka) do góry.

120 PLN120 PLN
17087

1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, dwa znaczki za 60 gr, lewy z przesuniętą barwą czarną w pionie, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie (po prawej stronie); czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN36 PLN
17113

1957 Medycyna polska, znaczek za 20 gr z podwójnym moletowaniem liter H i O w WOJCIECH OCZKO; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

30 PLN35 PLN
17117

1957 Kwiaty chronione, znaczek za 60 gr. niekatalogowany z przesunięciem barwy zielonej w prawo i lekko w dół, gwarancja i oznaczenie.

250 PLN250 PLN
17129

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek z błędem "przecięte 0" powstałym wskutek przesunięcia barwy czerwonej, gwarancja i oznaczenie. Wersja z intensywnym nasileniem błędu.

15 PLN13 PLN
17132

1957 Dzień Znaczka, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.II. - 57 r. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, na poz.92 błąd "kropka po prawej stronie cyfry 0 nominału" czysty, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
17133

1957 Dzień Znaczka, znaczek z błędem "otwarte usta".

100 PLN100 PLN
17139

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany.

50 PLN45 PLN
17157

250 PLN250 PLN
17177

1958 wystawa "400 lat poczty Polskiej" w Warszawie, arkusik z szerokim przeperforowanym marginesem na górze, na wklejce z książki "400 lat Poczty Polskiej", ślad po wklejeniu.

100 PLN100 PLN
17181

1958 10. rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka ONZ, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.54 "przerwa w Ł w ZŁ", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN50 PLN
17182

1958 10. rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka ONZ, znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.93 "kropka na kolanie", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN68 PLN
17213

1959 grzyby polskie, znaczek cięty, niegumowany bez druku barwy zielonej, brązowej i żółtej, fotoatest Petriuk.

750 PLN675 PLN
17305

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z niespasowanym drukiem barw - wrażenie druku podwójnego.

60 PLN54 PLN
17324

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z przesuniętym drukiem barwy zielonej w lewo (opis typu statku wchodzi już na nominał) oraz lekko przesuniętym ząbkowaniem poziomym w dół.

40 PLN40 PLN
17329

1961 Polski przemysł okrętowy, narożnikowy znaczek za 3,40 zł z błędem na poz.36 "kreska na dolnej krawędzi łuku pierwszej cyfry 5 w napisie"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

50 PLN70 PLN
17333

1961 40. rocznica III Powstania Śląskiego, znaczki za 1,55 zł w parce poziomej, lewy z błędem na poz.29 "wcięcie w pionowej kresce K w POLSKA z lewej strony", papier ze znakiem wodnym w położeniu III.8; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

50 PLN70 PLN
17335

1961 miesiąc oszczędności, pionowa parka znaczków za 60 gr., dolny znaczek z rzadkim na tym wydaniu i dotąd niekatalogowanym brakiem perforacji poziomej, znaczki te pochodzą z drugiego od dołu rzędu, dolny bez perforacji lub z nasuniętą na rysunek znaczków został prawdopodobnie odcięty przez brakarza, bo nie dawał się wyrywać z arkusza, gwarancja.

600 PLN600 PLN
17359

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, znaczek z niespasowanym drukiem barw w stosunku suchego tłoczenia.

60 PLN60 PLN
17360

1962 "ZAKOPANE 1 SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 22-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum.

40 PLN40 PLN
17363

1962 50. rocznica pobytu Lenina w Polsce, rzadki czarnodruk serii znaczków wydany w formie zaproszenia z okazji wystawy filatelistycznej "Lenin jego idea", nakład 300 sztuk, bardzo rzadkie zaproszenie wypisane dla "Wróbel Stanisław" o numerze 271, doskonały stan zachowania.

8 000 PLN8 000 PLN
17367

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, znaczek za 60 gr. z błędem na poz.2 "broszka", gwarancja i opis Schmutz.

500 PLN500 PLN
17371

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny prawy znaczek z błędem "kropka w V".

30 PLN27 PLN
17406

1963 Walka z głodem na świecie, znaczek za 60 gr z błędem na poz.13 "kropka w W wyrazu ŚWIECIE", znak wodny III.5; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

40 PLN40 PLN
17416

1963 Gady i płazy, makulatura znaczka za 60 gr. bez napisów i nominału - wynik braku koloru czarnego, bardzo rzadki (Fi.1000.-), gwarancja i oznaczenie kasowania abonamentowego Schmutz.

900 PLN750 PLN
17419

1963 XVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, arkusz znaczka za 60 gr.

30 PLN30 PLN
17446

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria znaczków w arkuszach, w arkuszach znaczków: za 40 gr błąd na poz.2 "krótsza stopa", za 60 gr błąd na poz.1 "1863 zamiast 1963", za 5,60 zł wczesna faza kształtowania się błędu na poz.12 "uszkodzone O w EUROPY"; bardzo dobry stan zachowania.

800 PLN1 151 PLN
17487

1963 konie polskie, zdwojony druk barwy żółtej.Od niedawna katalogowane. Barwa żółta jest dość jasną więc mimo że błąd jest dość intensywny nie wygląda tak efektownie jak np. na barwie czarnej.

30 PLN30 PLN
17488

1963 konie polskie znaczek z silnie przesuniętą perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

30 PLN30 PLN
17492

45 PLN40 PLN
17502

1963 zdobywanie kosmosu, blok na papierze żeberkowanym pionowo z przeperforowanym górnym marginesem, gwarancja i opis Walocha.

200 PLN200 PLN
17515

1964 Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, parka pozioma znaczków za 60 gr, lewy z rzadkim błędem na poz.16 w części nakładu "zielone kółeczko na biodrze łyżwiarki"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

80 PLN90 PLN
17516

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętą perforacją.

120 PLN120 PLN
17519

1964 Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek z błędem "ścięty dolny szpic litery Z w ZŁ", gwarancja i opis Walocha.

30 PLN30 PLN