Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
41580 |
1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
41606 |
1943 "Kaplica Obozowa" - drzeworyt autorstwa Wacława Bulzackiego, karta nosząca ślady szycia do listownika (por. aukcja 89 lot 20567), co wskazuje, że była wysłana poza obóz; walor w dobrym stanie zachowania. | 700 PLN | 700 PLN | |
41613 |
1944 świetlica, znaczek w kolorze czarnym na papierze brunatnym prążkowanym, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 450 PLN | |
41614 |
1944 Syrenka, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN | |
41633 |
1944 Kaplica, całostka nakładu nieoficjalnego ze znakiem opłaty za 20 fen, wykonano około 30 sztuk odbitek, na odwrocie ilustracja "Ołtarz w kaplicy obozowej", karta ostemplowana grzecznościowo 4 marca; bardzo rzadki i piękny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
41637 |
1944 seria wydania definitywnego poczty polowej Armii Krajowej - na barykadach, znaczki w ładnym stanie, gwarancja. | 3 800 PLN | 3 420 PLN | |
41639 |
1944 I wydanie definitywne, czysta seria w pięciu kolorach, z których każdy oznaczać miał inną dzielnicę lewobrzeżnej Warszawy (Fi.4000.-), mimo niewielkich przebarwień bardzo ładny, znacznie lepszy niż przeciętny stan zachowania, gwarancja z oznaczeniem typu każdego znaczka Schmutz. | 3 800 PLN | 3 420 PLN | |
41645 |
1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 6 - "szczerba w murze nad hełmem żołnierza", z pełnym marginesem na dole arkusza fragmentem krzyżyka markacyjnego, gwarancja i opis typu Schmutz. | 900 PLN | 700 PLN | |
41646 |
1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, pięć z sześciu typów prób w kolorze jasnobrązowym; pasek trzech, lewa typu 1 - "wcięcia w dolnej części litery P i na górze litery T wyrazu POCZTA", środkowa typu 2 - "wcięcie w czwartym kominie" i prawa typu 3 - "druga cyfra 4 z grubiejącą poprzeczką", gwarancja Schmutz; pojedyncze, lewa dolna typu 4 - "szczerba w dolnej części litery C"' gwarancja; środkowa dolna typu 5 - "litera P połączona z ramnką, zgrubione Z", gwarancja Schmutz, wszystkie na białym średnim papierze, cztery z lekkim śladem poprzecznego zgięcia: pasek z pozionym, typ 4 z pionowym, typ 5 w pięknym stanie, próby wynieśli z Powstania żołnierze AK poprzez obóz jeniecki i ze względu na kilka rewizji prawie zawsze mają ślady złożenia - w tym przypadku efekt ukrywania pod mydłem w czasie dezynfekcji jeńców, każda gwarancja z opisem typu. | 6 000 PLN | 4 800 PLN | |
41671 |
1944 Getto w Łodzi, wydanie nie dopuszczone do obiegu (tzw. wzór IV), seria czysta na papierze prążkowanym, tak jak wydano - 10 Pf. gumowany, a 5 i 20 Pf. niegumowane; narożne egzemplarze zachowane w pięknym stanie, w katalogu Fischer wycenione wyłącznie jako podlepkowe, licząc dopłatę za ★★ tylko dla znaczka gumowanego (Fi.1700.-), gwarancja i opis. | 1 500 PLN | 1 200 PLN | |
41720 |
1940 Internowanie w Szwajcarii - wycinki "znaków opłaty" z formularzy jenieckich: do korespondencji zagranicznej dla wszystkich internowanych (napisy francuskie) i dla internowanych Polaków (napisy polskie i francuskie), oba skasowane w obozie Büren an der Aare; bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
41723 |
1940 Stalag XXB - formularz wysłany -1.3 z obozu do Krakowa, niemy datownik nadawczy, dekoracyjny stempelek cenzora nr.14, pieczęć komendantury obozu; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
41741 |
1941 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 24.7.41 do Węgierskiej Górki, stempelek cenzora obozu nr 15, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
41757 |
1942 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 17.9.42 do Augustowa, stempelek cenzora obozu nr 10, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
41780 |
1944 Oflag XIIA Hadamar (Goss-Born), listownik wysłany 15.7.44 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 1, dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
41788 |
1944 Oflag IID Gross-Born, listownik wysłany 20.5.44 do Krakowa, stempelek cenzora nr 18, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
41832 |
1945 Dalmenhorst, kartka Libertas ze znakiem opłaty w kolorze niebieskim, gwarancja Pelczar. | 360 PLN | 360 PLN | |
41903 |
1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 163 sztuk, gwarancja Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
41905 |
1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 8 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura. | 250 PLN | 250 PLN | |
41908 |
1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, znaczek bez gumy, gwarancja Walocha. | 80 PLN | 80 PLN | |
41913 |
1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, ukośne zagięcie, gwarancja Walocha. | 160 PLN | 160 PLN | |
41914 |
1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 463 sztuki, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
41920 |
1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk. | 500 PLN | 360 PLN | |
41923 |
1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | 100 PLN | 80 PLN | |
41926 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 16 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym (nakład 207 szt.), zmatowienia na gumie, sygnowany, gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
41929 |
1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 500 sztuk, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
41932 |
1944 Leżajsk, arkusz znaczków z nadrukiem lokalnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 500 PLN | |
41937 |
1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 2 zł./30 gr. w kolorze brunatnolila z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "2 zł" w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z II serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 200 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski. | 500 PLN | 440 PLN | |
41939 |
1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 814 sztuk, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
41941 |
1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 218 sztuk, gwarancja Walocha. | 500 PLN | 400 PLN | |
41942 |
1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 104 sztuk, ubytek w gumie, gwarancja Walocha. | 360 PLN | 290 PLN | |
41946 |
1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 52 sztuk, znaczek w dobrym stanie, dorobiony ząbek, gwarancja Schmutz, fotoatest (błędnie oznaczony jako znaczek Fi. 16). | 750 PLN | 750 PLN | |
41947 |
1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 32 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów, nakład szacowany w katalogu Fischer na 10 do 150 szt. (ze względu na nietypowy po wojnie nominał raczej 20 do 30 sztuk); piękny stan, z atestu Stan obiektu : luksusowy, bez najmniejszych uszkodzeń, gwarancja Rudnicki Kielce, gwarancja i fotoatest Walisch. | 2 500 PLN | 2 200 PLN | |
41957 |
1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 66 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest. | 800 PLN | 800 PLN | |
41970 |
1944 Leżajsk, całostka z nadrukiem lokalnym, gwarancja Pelczar. | 450 PLN | 380 PLN | |
41971 |
1944 Rudnik, całostka z nadrukiem lokalnym, gwarancja Pelczar. | 700 PLN | 600 PLN | |
41990 |
1944 Wodzowie - T.Kościuszko, LUBLIN 1 g - FRANKATURA POJEDYNCZA; wysłany 13.X.44 zwykły list opłacony znaczkiem za 50 gr. (Fi.6000.-); znaczek unieważniono eksploatacyjnym "małym" kasownikiem lubelskim typ 173/1 - datownik GG bez zmian; niezmiernie rzadko spotykana z wodzami firmowa koperta z okienkiem; tu oferowana to "DRUKARNIA EXPRESS / ALFONS SZCZUKA / UL.KOŚCIUSZKI 8. Lublin TELEFON 20-08"; całość w wyjątkowo pięknym stanie, gwarancja. | 5 400 PLN | 4 500 PLN | |
41995 |
1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, T.Kościuszko; PRZEMYŚL, prawidłowo opłacony znaczkami za 50 gr. i 1 zł. prywatny list polecony z Przemyśla do Sanoka (Fi.7500.-); znaczki unieważniono 16.9. rzadkim datownikiem prowizorycznym - datownik GG PRZEMYSL z usuniętym napisami: "2" i "über Przemysl (Distr.Krakau) 1" typu 251/3, dużo rzadszym niż polski przedwojenny PRZEMYŚL 1; co ciekawe słabo widoczny wyróżnik "m" jest w nim usytuowany na dole, a nie jak błędnie podaje literatura na górze kasownika; na froncie bardzo czytelnie odbity przedwojenny stempelek polecenia i ręczna adnotacja o dokonanej cenzurze; całość w wyśmienitym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 6 800 PLN | 5 500 PLN | |
41999 |
1944 Wodzowie, front listu poleconego nadanego miejscowo 8 września 1944 w Lublinie, jest to pierwszy dzień obiegu znaczków o nominale 50 gr i 1 zł, dekoracyjny i rzadki walor, fotoatesty Ceremuga,. | 1 500 PLN | 1 550 PLN | |
42001 |
1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnoniebieskiej, gwarancja i opis. | 150 PLN | 160 PLN |