41580

1 000 PLN900 PLN
41606

1943 "Kaplica Obozowa" - drzeworyt autorstwa Wacława Bulzackiego, karta nosząca ślady szycia do listownika (por. aukcja 89 lot 20567), co wskazuje, że była wysłana poza obóz; walor w dobrym stanie zachowania.

700 PLN700 PLN
41613

400 PLN450 PLN
41614

1944 Syrenka, gwarancja Schmutz.

70 PLN70 PLN
41633

1944 Kaplica, całostka nakładu nieoficjalnego ze znakiem opłaty za 20 fen, wykonano około 30 sztuk odbitek, na odwrocie ilustracja "Ołtarz w kaplicy obozowej", karta ostemplowana grzecznościowo 4 marca; bardzo rzadki i piękny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN2 000 PLN
41637

1944 seria wydania definitywnego poczty polowej Armii Krajowej - na barykadach, znaczki w ładnym stanie, gwarancja.

3 800 PLN3 420 PLN
41639

1944 I wydanie definitywne, czysta seria w pięciu kolorach, z których każdy oznaczać miał inną dzielnicę lewobrzeżnej Warszawy (Fi.4000.-), mimo niewielkich przebarwień bardzo ładny, znacznie lepszy niż przeciętny stan zachowania, gwarancja z oznaczeniem typu każdego znaczka Schmutz.

3 800 PLN3 420 PLN
41645

1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 6 - "szczerba w murze nad hełmem żołnierza", z pełnym marginesem na dole arkusza fragmentem krzyżyka markacyjnego, gwarancja i opis typu Schmutz.

900 PLN700 PLN
41646

1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, pięć z sześciu typów prób w kolorze jasnobrązowym; pasek trzech, lewa typu 1 - "wcięcia w dolnej części litery P i na górze litery T wyrazu POCZTA", środkowa typu 2 - "wcięcie w czwartym kominie" i prawa typu 3 - "druga cyfra 4 z grubiejącą poprzeczką", gwarancja Schmutz; pojedyncze, lewa dolna typu 4 - "szczerba w dolnej części litery C"' gwarancja; środkowa dolna typu 5 - "litera P połączona z ramnką, zgrubione Z", gwarancja Schmutz, wszystkie na białym średnim papierze, cztery z lekkim śladem poprzecznego zgięcia: pasek z pozionym, typ 4 z pionowym, typ 5 w pięknym stanie, próby wynieśli z Powstania żołnierze AK poprzez obóz jeniecki i ze względu na kilka rewizji prawie zawsze mają ślady złożenia - w tym przypadku efekt ukrywania pod mydłem w czasie dezynfekcji jeńców, każda gwarancja z opisem typu.

6 000 PLN4 800 PLN
41671

1944 Getto w Łodzi, wydanie nie dopuszczone do obiegu (tzw. wzór IV), seria czysta na papierze prążkowanym, tak jak wydano - 10 Pf. gumowany, a 5 i 20 Pf. niegumowane; narożne egzemplarze zachowane w pięknym stanie, w katalogu Fischer wycenione wyłącznie jako podlepkowe, licząc dopłatę za ★★ tylko dla znaczka gumowanego (Fi.1700.-), gwarancja i opis.

1 500 PLN1 200 PLN
41720

1940 Internowanie w Szwajcarii - wycinki "znaków opłaty" z formularzy jenieckich: do korespondencji zagranicznej dla wszystkich internowanych (napisy francuskie) i dla internowanych Polaków (napisy polskie i francuskie), oba skasowane w obozie Büren an der Aare; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
41723

1940 Stalag XXB - formularz wysłany -1.3 z obozu do Krakowa, niemy datownik nadawczy, dekoracyjny stempelek cenzora nr.14, pieczęć komendantury obozu; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
41741

1941 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 24.7.41 do Węgierskiej Górki, stempelek cenzora obozu nr 15, dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
41757

1942 Oflag IIE Neubrandenburg, listownik wysłany 17.9.42 do Augustowa, stempelek cenzora obozu nr 10, dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
41780

1944 Oflag XIIA Hadamar (Goss-Born), listownik wysłany 15.7.44 z obozu do Poznania, stempelek cenzora nr 1, dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
41788

1944 Oflag IID Gross-Born, listownik wysłany 20.5.44 do Krakowa, stempelek cenzora nr 18, dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
41832

1945 Dalmenhorst, kartka Libertas ze znakiem opłaty w kolorze niebieskim, gwarancja Pelczar.

360 PLN360 PLN
41903

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 163 sztuk, gwarancja Walocha.

80 PLN80 PLN
41905

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 8 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, ewentualnie sygnatura.

250 PLN250 PLN
41908

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, znaczek bez gumy, gwarancja Walocha.

80 PLN80 PLN
41913

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, ukośne zagięcie, gwarancja Walocha.

160 PLN160 PLN
41914

60 PLN60 PLN
41920

1944 Niezabitów, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk.

500 PLN360 PLN
41923

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha.

100 PLN80 PLN
41926

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 16 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym (nakład 207 szt.), zmatowienia na gumie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
41929

1944 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, nakład 500 sztuk, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
41932

1944 Leżajsk, arkusz znaczków z nadrukiem lokalnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

600 PLN500 PLN
41937

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 2 zł./30 gr. w kolorze brunatnolila z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi "Polska Poczta Brwinów / belka" i "2 zł" w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z II serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 200 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

500 PLN440 PLN
41939

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 814 sztuk, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
41941

1944 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 218 sztuk, gwarancja Walocha.

500 PLN400 PLN
41942

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 104 sztuk, ubytek w gumie, gwarancja Walocha.

360 PLN290 PLN
41946

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 52 sztuk, znaczek w dobrym stanie, dorobiony ząbek, gwarancja Schmutz, fotoatest (błędnie oznaczony jako znaczek Fi. 16).

750 PLN750 PLN
41947

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 32 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów, nakład szacowany w katalogu Fischer na 10 do 150 szt. (ze względu na nietypowy po wojnie nominał raczej 20 do 30 sztuk); piękny stan, z atestu Stan obiektu : luksusowy, bez najmniejszych uszkodzeń, gwarancja Rudnicki Kielce, gwarancja i fotoatest Walisch.

2 500 PLN2 200 PLN
41957

1944 Zamość, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 66 sztuk, znaczek w idealnym stanie, gwarancja Schmutz, fotoatest.

800 PLN800 PLN
41970

1944 Leżajsk, całostka z nadrukiem lokalnym, gwarancja Pelczar.

450 PLN380 PLN
41971

1944 Rudnik, całostka z nadrukiem lokalnym, gwarancja Pelczar.

700 PLN600 PLN
41990

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, LUBLIN 1 g - FRANKATURA POJEDYNCZA; wysłany 13.X.44 zwykły list opłacony znaczkiem za 50 gr. (Fi.6000.-); znaczek unieważniono eksploatacyjnym "małym" kasownikiem lubelskim typ 173/1 - datownik GG bez zmian; niezmiernie rzadko spotykana z wodzami firmowa koperta z okienkiem; tu oferowana to "DRUKARNIA EXPRESS / ALFONS SZCZUKA / UL.KOŚCIUSZKI 8. Lublin TELEFON 20-08"; całość w wyjątkowo pięknym stanie, gwarancja.

5 400 PLN4 500 PLN
41995

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, T.Kościuszko; PRZEMYŚL, prawidłowo opłacony znaczkami za 50 gr. i 1 zł. prywatny list polecony z Przemyśla do Sanoka (Fi.7500.-); znaczki unieważniono 16.9. rzadkim datownikiem prowizorycznym - datownik GG PRZEMYSL z usuniętym napisami: "2" i "über Przemysl (Distr.Krakau) 1" typu 251/3, dużo rzadszym niż polski przedwojenny PRZEMYŚL 1; co ciekawe słabo widoczny wyróżnik "m" jest w nim usytuowany na dole, a nie jak błędnie podaje literatura na górze kasownika; na froncie bardzo czytelnie odbity przedwojenny stempelek polecenia i ręczna adnotacja o dokonanej cenzurze; całość w wyśmienitym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

6 800 PLN5 500 PLN
41999

1944 Wodzowie, front listu poleconego nadanego miejscowo 8 września 1944 w Lublinie, jest to pierwszy dzień obiegu znaczków o nominale 50 gr i 1 zł, dekoracyjny i rzadki walor, fotoatesty Ceremuga,.

1 500 PLN1 550 PLN
42001

1944 Wodzowie, znaczek w barwie ciemnoniebieskiej, gwarancja i opis.

150 PLN160 PLN