The auction will start on 04.02.2022

41064

1942 Poczta Obozowa - "Wdowa" II wydanie, dwa znaczki w kolorze szaroniebieskim na papierze białym gładkim cienkim - skrajnie ciemny ze zbioru członka komisji pocztowej ppor.St.Megiela ma jego dodatkową adnotacją o nietypowym druku, gwarancja i opis Schmutz.

420 PLN420 PLN
41076

1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze lilabrązowym na papierze x2 o nakładzie 953 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

150 PLN150 PLN
41095

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja Korszeń.

100 PLN100 PLN
41153

70 PLN70 PLN
41167

70 PLN70 PLN
41179

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
41182

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria skasowana 10.V datownikiem na karcie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

150 PLN150 PLN
41190

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Stępnia propagującą "Dni Książki" wysłanej 1.IX, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI 29.VIII-4.IX 1943"; dobry stan zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja Korszeń.

300 PLN300 PLN
41191

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej grafiką Mariana Stępnia inspirowaną ostatnim polskim przedwojennym znaczkiem "25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów" z dodatkowymi motywami warszawskimi i krakowskimi; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN500 PLN
41199

1943-44 Hetmani, seria na kartkach pocztowych, znaczki skasowane czerwonym datownikiem obiegowym lub różnymi stemplami okolicznościowymi; gwarancja: Krawczyk, Korszeń.

600 PLN500 PLN
41200

1943 Hetmani, czerwony znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, skasowany 11.XI stemplem okolicznościowym w dniu Święta Niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

100 PLN100 PLN
41208

1943 kartka wysłana z obiegu z rzadziej spotykany stemplem propagujący "KONKURS ODBUDOWY WSI", gwarancja Korszeń.

200 PLN200 PLN
41243

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja Korszeń.

50 PLN50 PLN
41256

1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Korszeń.

20 PLN20 PLN
41304

1944 karta pocztowa z obiegu pocztowego z dodatkowym stemplem okolicznościowym "Wystawa Konkursu Na Zagrodę", gwarancja Korszeń.

200 PLN200 PLN
41308

1944 kartka z obiegu pocztowego z dopłatą, gwarancja Korszeń.

200 PLN200 PLN
41341

1944 Święto Morza znaczek na pocztówce, ostemplowany 22.VIII czerwonym kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; gwarancja Korszeń.

50 PLN50 PLN
41344

1944 Święto Morza, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu koloru zielononiebieskiego, gwarancja Korszeń.

60 PLN60 PLN
41355

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja Korszeń.

50 PLN50 PLN
41362

1944 80. rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. o ciemniejszym i jaśniejszym odcieniu koloru ciemnooliwkowego, gwarancja Korszeń.

60 PLN60 PLN
41393

1944 niedopłacony list nadany 12.10.44 opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, dekoracyjny walor.

500 PLN500 PLN
41398

1944 opłacone znaczkiem urzędowym zaproszenie na zebranie Koła Filatelistów na karcie ozdobionej grafiką przedstawiającą emblemat Koła wysłane 30.X; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

250 PLN250 PLN
41418

1944 Rok Olimpijski, bilet wstępu na imprezy związane z obchodami Roku Olimpijskiego trwające w okresie od 23.VII do 13.VIII; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia).

100 PLN100 PLN
41433

1942 odbitka autorska drzeworytu T. Kluźniaka wykorzystanego jako ilustracja do całostki "druty" z podpisem autora na papierze białym gładkim.

800 PLN700 PLN
41471

1943 kraty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie pod znaczkiem Korszeń.

1 000 PLN1 000 PLN
41481

1944 kraty, czworoblok znaczków w kolorze jasnoniebieskim na papierze gumowanym y, nakład znaczka 186 sztuk, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

600 PLN600 PLN
41517

1945 Poczta Bloku D, Wyzwolenie obozu, znaczek w kolorze czerwonym na białym cienkim papierze z błędem "uszkodzona cyfra 8 w dacie wyzwolenia", gwarancja Schmutz.

500 PLN400 PLN
41519

1945 Orzeł Biały, cięty od góry kasowany stałym kasownikiem kalendarzowym - zakreślano w nim ołówkiem kopiowym dzień i miesiąc nadania przesyłki, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Korszeń.

80 PLN80 PLN
41530

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, znak opłaty unieważniony 26.IV datownikiem, dodatkowo stempel okolicznościowy "DNI MORZA", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
41531

1943 próbna odbitka grafiki do kartki pocztowej.

280 PLN280 PLN
41538

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

240 PLN250 PLN
41544

1944 Rok Olimpijski, seria czysta w pięknym stanie z pełną oryginalna gumą, gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
41545

200 PLN200 PLN
41546

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja Korszeń.

60 PLN60 PLN
41550

1944 Herby miast, czysta seria, gwarancja Korszeń.

70 PLN70 PLN
41561

1944 Święto Artylerii, znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja Korszeń.

60 PLN60 PLN
41563

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr. gwarancja Korszeń.

50 PLN50 PLN
41580

1 000 PLN900 PLN
41606

1943 "Kaplica Obozowa" - drzeworyt autorstwa Wacława Bulzackiego, karta nosząca ślady szycia do listownika (por. aukcja 89 lot 20567), co wskazuje, że była wysłana poza obóz; walor w dobrym stanie zachowania.

700 PLN700 PLN
41633

1944 Kaplica, całostka nakładu nieoficjalnego ze znakiem opłaty za 20 fen, wykonano około 30 sztuk odbitek, na odwrocie ilustracja "Ołtarz w kaplicy obozowej", karta ostemplowana grzecznościowo 4 marca; bardzo rzadki i piękny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 000 PLN2 000 PLN