Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
40583 |
1938 Morawka i Jaworzyna, karta z obiegu czeskiej poczty polowej nr 43 z okresu zajmowania Jaworzyny i Morawki przez wojsko polskie. | 15 PLN | 15 PLN | |
40589 |
1940 Armia Polska we Francji, czysty znaczek za 3 Fr. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, mały ślad po podlepce. | 90 PLN | 90 PLN | |
40594 |
1940 pieczęć urzędowa z orłem "OKRET RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ "PIORUN"" – brytyjski niszczyciel typu N, zwodowany 7 maja 1940 roku w stoczni Johna Browna w Clydebank, 4 listopada 1940 roku przekazany Polskiej Marynarce Wojennej w zamian za utracony pod Narwikiem niszczyciel ORP "Grom". | 60 PLN | 60 PLN | |
40612 |
1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, seria nalepek Poczty Polowej 1 Korpusu skasowana stemplem tej poczty polowej na wycinku, służyły do zabezpieczania uszkodzonych przesyłek, rzadko spotykane na listach, piękny stan zachowania. | 150 PLN | 120 PLN | |
40617 |
1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, cięta seria nalepek poczty polowej 1 Korpusu do zabezpieczania uszkodzonych przesyłek, bardzo ładny stan z pełną oryginalną gumą. | 100 PLN | 80 PLN | |
40630 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka ząbkowanego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku z opaski gazetowej, sygnatury MIR, WR (Rachmanow). | 120 PLN | 120 PLN | |
40631 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład, bez perforacji poziomej. | 80 PLN | 80 PLN | |
40633 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego, czyste bez podlepki. | 100 PLN | 80 PLN | |
40652 |
1943 nalepka poczty podziemnej na dozbrojenie oddziałów samoobrony Armii Podziemnej. | 100 PLN | 155 PLN | |
40688 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania. | 70 PLN | 70 PLN | |
40701 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, blok na papierze kredowym. | 300 PLN | 270 PLN | |
40715 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem za 50 gr. | 15 PLN | 15 PLN | |
40719 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, czworoblok znaczków za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z oboma przywieszkami na międzypolach poziomych - pierwszą na dole, a drugą na górze i z międzypolami pionowymi; tzw.krzyż. | 400 PLN | 300 PLN | |
40744 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "długie e", wysłana 3.VI.1940 z Warszawy do Lublina, przeadresowana i dosłana do Iwonicza-Zdroju, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem (Mi.70 euro). | 120 PLN | 120 PLN | |
40752 |
1940 kartka z Krakowa do Włoch, okrągły stempel cenzury Wermachtu. | 200 PLN | 200 PLN | |
40753 |
1940 kartka polecona z Przeworska do Lwowa, okrągły stempel cenzury Wermachtu i radziecki stempel odbiorczy. | 200 PLN | 200 PLN | |
40758 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | 240 PLN | 240 PLN | |
40772 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, wezwanie w sprawie spadkowej przesłane miejscowo 6.6.41 w Dobczycach; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
40808 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
40809 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 5.5.43 z urzędu Kraków 3 do Skarżyska Kamiennej, dodatkowo niebieska pieczęć urzędowa z godłem "POSTAMT KRAKAU 3" z wyróżnikiem "a"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | 400 PLN | 500 PLN | |
40826 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu. | 80 PLN | 80 PLN | |
40829 |
1941 kasownik okolicznościowy wyścigów konnych z Lublina. | 100 PLN | 105 PLN | |
40836 |
1941 odbitka stempla okolicznościowego z Krakowa. | 100 PLN | 100 PLN | |
40837 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł narożnikowy z marginesami na kopercie listu poleconego (opłata niezgodna z taryfą), wysłanego 7.IV.43 ze Starachowic do Berlina-Köpenick, datownik odbiorczy z 9.4 na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
40841 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 2 gr zagięty w połowie. | 70 PLN | 70 PLN | |
40850 |
1941 Portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | 100 PLN | 100 PLN | |
40856 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.11.1944 z Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego. | 50 PLN | 50 PLN | |
40868 |
1941 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. dofrankowana i jako polecona wysłana 29.VIII.1942 z Warszawy do Staszowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW 30 über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; walor w dobrym stanie zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
40886 |
1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hanoweru. | 20 PLN | 20 PLN | |
40920 |
1942 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 11.XII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, liczne stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
40926 |
1943 stempel okolicznościowy Szachowych Mistrzostw Generalnego Gubernatorstwa w Radomiu na przedrukowym formularzu na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie. | 100 PLN | 100 PLN | |
40927 |
1943 miejscowy list polecony z Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, stempelek zwrotu, koperta przycięta z lewej strony. | 30 PLN | 30 PLN | |
40934 |
1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie datownik odbiorczy z 18.2; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
40978 |
1944 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 26.4.44 z Makowa Podhalańskiego do Ostrowi Mazowieckiej, znaczki unieważnione datownikiem "MAKOW PODHALANSKI über KRAKAU 2" z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
40992 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz z numerem sektora 1 w bardzo dobrym stanie. | 500 PLN | 450 PLN | |
40999 |
1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (podobne błędy Fi. à 120.-). | 80 PLN | 80 PLN | |
41002 |
1944 kartka z nadrukiem na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie z obiegu pocztowego, na odwrocie tekst XXII, gwarancja Schmutz. | 500 PLN | 500 PLN | |
41004 |
1944 list polecony z Warszawy do Krakowa nadany w urzędzie pocztowym "Warschau Adolf Hitler Platz" (obecnie plac marszałka Piłsudskiego), na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Schweitzer. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
41011 |
1944 Pocztówka wysłana z Krakowa do Wiednia i opłacona znaczkiem III Rzeszy zamiast znaczkiem GG. Naliczona dopłata 9 fen. | 120 PLN | 120 PLN | |
41013 |
1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie. | 60 PLN | 60 PLN |