40583

15 PLN15 PLN
40589

90 PLN90 PLN
40594

1940 pieczęć urzędowa z orłem "OKRET RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ "PIORUN"" – brytyjski niszczyciel typu N, zwodowany 7 maja 1940 roku w stoczni Johna Browna w Clydebank, 4 listopada 1940 roku przekazany Polskiej Marynarce Wojennej w zamian za utracony pod Narwikiem niszczyciel ORP "Grom".

60 PLN60 PLN
40612

1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, seria nalepek Poczty Polowej 1 Korpusu skasowana stemplem tej poczty polowej na wycinku, służyły do zabezpieczania uszkodzonych przesyłek, rzadko spotykane na listach, piękny stan zachowania.

150 PLN120 PLN
40617

100 PLN80 PLN
40630

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dolna połówka ząbkowanego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku z opaski gazetowej, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

120 PLN120 PLN
40631

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy znaczek V wydania w kolorze brązowolila - II nakład, bez perforacji poziomej.

80 PLN80 PLN
40633

100 PLN80 PLN
40652

1943 nalepka poczty podziemnej na dozbrojenie oddziałów samoobrony Armii Podziemnej.

100 PLN155 PLN
40688

1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania.

70 PLN70 PLN
40701

1946 szlak bojowy II Korpusu, blok na papierze kredowym.

300 PLN270 PLN
40715

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem za 50 gr.

15 PLN15 PLN
40719

400 PLN300 PLN
40744

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr "długie e", wysłana 3.VI.1940 z Warszawy do Lublina, przeadresowana i dosłana do Iwonicza-Zdroju, znak opłaty unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem (Mi.70 euro).

120 PLN120 PLN
40752

1940 kartka z Krakowa do Włoch, okrągły stempel cenzury Wermachtu.

200 PLN200 PLN
40753

1940 kartka polecona z Przeworska do Lwowa, okrągły stempel cenzury Wermachtu i radziecki stempel odbiorczy.

200 PLN200 PLN
40758

240 PLN240 PLN
40772

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 12 gr - frankatura pojedyncza, wezwanie w sprawie spadkowej przesłane miejscowo 6.6.41 w Dobczycach; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
40808

250 PLN250 PLN
40809

400 PLN500 PLN
40826

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu.

80 PLN80 PLN
40829

1941 kasownik okolicznościowy wyścigów konnych z Lublina.

100 PLN105 PLN
40836

1941 odbitka stempla okolicznościowego z Krakowa.

100 PLN100 PLN
40837

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł narożnikowy z marginesami na kopercie listu poleconego (opłata niezgodna z taryfą), wysłanego 7.IV.43 ze Starachowic do Berlina-Köpenick, datownik odbiorczy z 9.4 na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
40841

1941 wydanie obiegowe z podobizną A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 2 gr zagięty w połowie.

70 PLN70 PLN
40850

1941 Portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura wielokrotna, formularz Polskiego Czerwonego Krzyża z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań, wysłany 16.11.1944 z Limanowej do PCK w Krakowie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

100 PLN100 PLN
40856

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 14.11.1944 z Krakowa, znaczek unieważniony kasownikiem niemym, wprowadzonym w celu utajnienia miejsca nadania w związku ze zbliżaniem się frontu wschodniego.

50 PLN50 PLN
40868

1941 koperta (Wawel) z sygnaturą VI.41. dofrankowana i jako polecona wysłana 29.VIII.1942 z Warszawy do Staszowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW 30 über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "a"; walor w dobrym stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
40886

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hanoweru.

20 PLN20 PLN
40920

100 PLN100 PLN
40926

1943 stempel okolicznościowy Szachowych Mistrzostw Generalnego Gubernatorstwa w Radomiu na przedrukowym formularzu na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie.

100 PLN100 PLN
40927

1943 miejscowy list polecony z Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze, stempelek zwrotu, koperta przycięta z lewej strony.

30 PLN30 PLN
40934

100 PLN100 PLN
40978

1944 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 26.4.44 z Makowa Podhalańskiego do Ostrowi Mazowieckiej, znaczki unieważnione datownikiem "MAKOW PODHALANSKI über KRAKAU 2" z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
40992

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz z numerem sektora 1 w bardzo dobrym stanie.

500 PLN450 PLN
40999

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (podobne błędy Fi. à 120.-).

80 PLN80 PLN
41002

1944 kartka z nadrukiem na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie z obiegu pocztowego, na odwrocie tekst XXII, gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
41004

1944 list polecony z Warszawy do Krakowa nadany w urzędzie pocztowym "Warschau Adolf Hitler Platz" (obecnie plac marszałka Piłsudskiego), na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Schweitzer.

1 000 PLN900 PLN
41011

1944 Pocztówka wysłana z Krakowa do Wiednia i opłacona znaczkiem III Rzeszy zamiast znaczkiem GG. Naliczona dopłata 9 fen.

120 PLN120 PLN
41013

1945 kartka z Warszawy do Łodzi, kartka zagięta w połowie.

60 PLN60 PLN