42463

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny czworoblok.

60 PLN60 PLN
42464

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, czworoblok.

70 PLN70 PLN
42465

80 PLN72 PLN
42500

1945 list urzędowy z Ministerstwa Komunikacji w Warszawie do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 1751, poniemiecki formularz.

100 PLN100 PLN
42523

1946 list ze Szczecina do Warszawy.

10 PLN10 PLN
42529

1946 ekspres polecony z Poznania 31.1.46 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

50 PLN50 PLN
42539

1946 kartka z Wołowa do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3215.

60 PLN60 PLN
42584

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 5 zł bez numeru kontrolnego w czworobloku, ząbkowanie ZL 10¾, gwarancja i oznaczenie Walocha.

200 PLN170 PLN
42615

1946 600-lecie Bydgoszczy, arkuszowa próba znaczka w kolorze niebieskawozielonym, cięta na papierze gumowanym, próba opisana w Polskich Znakach Pocztowych, unikalna próba znana w obrocie filatelistycznym z pojedynczych egzemplarzy, doskonały stan zachowania, fotoatest.

8 000 PLN7 000 PLN
42624

1946 1. rocznica zwycięstwa, dolny fragment arkusza złożony w połowie.

160 PLN230 PLN
42634

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. z błędem na poz.48 "kropka po literze T", gwarancja i opis.

60 PLN60 PLN
42659

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVI. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę powtarzalna usterka "przecięta pionowo litera s w 20 szt.", czyste, dobry stan zachowania (delikatne przebarwienie na froncie).

60 PLN54 PLN
42660

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVIII. - znajdujący się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
42667

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), gwarancja Krawczyk.

200 PLN200 PLN
42673

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w gdańsku, znaczek cięty, gwarancja Mikstein.

400 PLN360 PLN
42690

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych, każdy z błędem na poz.10 "kropka nad 1896", gwarancja i opis Schmutz.

100 PLN100 PLN
42717

1947 kartka polecona lotnicza z Warszawy 30.V.47 do Szwajcarii.

30 PLN30 PLN
42726

1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy, bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
42735

1947 wydanie przedrukowe, czworoblok.

20 PLN20 PLN
42740

150 PLN150 PLN
42748

800 PLN700 PLN
42754

400 PLN400 PLN
42759

30 PLN30 PLN
42789

1947 kartka maksimum z bratem Albertem.

30 PLN30 PLN
42805

1947 świat pracy, seria na liście poleconym z muzeum na Majdanku do Pruszkowa, stempel okolicznościowy Dnia Majdanka, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN54 PLN
42811

80 PLN80 PLN
42823

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, parka znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym drukowana z II walca (Fi.300.-), lewy z błędem nadruku na poz.43 "lewa belka z kreseczką" (Fi.+100%), gwarancja i opis Mikstein.

600 PLN500 PLN
42828

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązowoczerwonym (znaczek podstawowy Vd - oznaczony jak dawniej Vad) z błędem na poz.6 "kreski między górną a środkową belką po lewej", gwarancja.

1 200 PLN1 100 PLN
42829

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 50 zł./25 gr. w kolorze ciemnobrązowoczerwonym (znaczek podstawowy Vd) z błędem na poz.23 "LOFNICZA", gwarancja i oznaczenie "442ds" Kalinowski.

1 500 PLN1 500 PLN
42830

1947 Wydanie z dopłatą na "pomoc zimową" - brat Albert, oryginalnie kasowany znaczek za 2+18 zł., znaczki z tak wysoką dopłatą niezmiernie rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

50 PLN40 PLN
42833

1947 brat Albert, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, pionowa parka znaczków za 2+18 zł., dolny z błędem na poz.20 "jasna plama po 1947", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

50 PLN50 PLN
42842

1948 ekspresowy list polecony z Cieszyna do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN50 PLN
42845

1948 list z Krakowa 16.2.48 do Jarosławia.

10 PLN10 PLN
42847

1948 list polecony z Lublina 31.5.48.

10 PLN10 PLN
42863

1948 miejscowy list firmowy z Bydgoszczy 18.5.48.

10 PLN10 PLN
42864

1948 Centaur, 25 zł + 50 zł - frankatura dwukolorowa, list lotniczy wysłany 31.8 z urzędu telefoniczno-telegraficznego w Słupsku do Genewy; datownik odbiorczy na odwrocie.

40 PLN40 PLN
42865

1948 list lotniczy z Warszawy 30.11.48 do polskiego konsulatu w Chicago, koperta lotnicza wydania pocztowego.

20 PLN20 PLN
42870

1948 Centaur, cięty czworoblok z nadużytej formy.

40 PLN40 PLN
42879

1948 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, znaczek za 15 zł. skasowany okolicznościowo, gwarancja Schmutz.

35 PLN35 PLN
42893

1948 kartka maksimum z Wystawy Ziem Odzyskanych we Wrocławiu.

30 PLN30 PLN