45062

1933 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, próba znaczka na papierze niegumowanym, gwarancja Walocha.

200 PLN200 PLN
45066

1945 cięta próba znaczka urzędowego, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
45069

1945 parka makulaturowa z drukiem podwójnym, zagwarantowana jako próba Schmutz.

100 PLN100 PLN
45070

1946 czworoblok z międzypolem pomiędzy znaczkami.

50 PLN50 PLN
45071

1946 Godło Państwa, wydanie z małym numerem kontrolnym, list wysłany 23.9 z Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu do Gdańska, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "DNI TORUNIA 21-29.IX.46", bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 054).

40 PLN40 PLN
45072

1946 pasek znaczków międzypolem i z numerem walca na dolnym marginesie.

60 PLN60 PLN
45073

60 PLN70 PLN
45074

60 PLN60 PLN
45075

1946 Godło Państwa, wydanie z małym numerem kontrolnym, list polecony wysłany 8.1 z Książnicy Miejskiej im.Kopernika w Toruniu do Gdańska, datownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta).

40 PLN45 PLN
45076

1946 godło państwa na ośmiokątnej tarczy, znaczek z abklaczem, gwarancja Więcław.

40 PLN40 PLN
45078

1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) i sektora drukarskiego, znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
45079

1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 3 nakład, 4 moletowanie) i sektora drukarskiego, znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
45080

1954 Godło państwa, znaczki do przesyłek zwykłych - czworoblok metrykalny z oznaczeniami walca (1 walec, 3 nakład, 4 moletowanie), znajdującymi się nad 14 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
45081

1954 znaczek z numerem walca na górnym marginesie.

30 PLN30 PLN
45082

1954 czworoblok z numeracja arkuszy na dolnym marginesie.

20 PLN20 PLN
45083

1954 seria znaczków urzędowych w narożnikowych czworoblokach.

25 PLN25 PLN
45091

1919 porto lokalne BOBOWA, przekaz pieniężny z Brzeska do Bobowej, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 13 z Bobowej.

300 PLN300 PLN
45160

1919 porto lokalne RUDNIK, przekaz pieniężny z Żabna do Rudnika, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 117 z Rudnika.

200 PLN200 PLN
45176

1919 porto lokalne ŚWIĄTNIKI GÓRNE, przekaz pieniężny z Jasła do Świątnik Górnych, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 140 z Świątnik Górnych.

250 PLN250 PLN
45221

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz.89, nakład znaczka z nadrukiem formy IIB zaledwie 600 szt., bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

2 200 PLN2 000 PLN
45224

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.46 "uszkodzone obie litery P", gwarancja Mikstein, Bruba, Mikulski.

1 800 PLN1 620 PLN
45231

300 PLN270 PLN
45232

1 500 PLN1 350 PLN
45260

1920 niedopłacony przez nadawcę list do Krakowa, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano od adresata parką znaczków dopłaty.

100 PLN100 PLN
45279

1921 znaczek makulaturowy drukowany na pomarszczonym papierze.

50 PLN50 PLN
45332

1931 kartka z Dzisnej do Grodna, brakującą opłatę pobrano od adresata w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty.

80 PLN80 PLN
45346

1937 list urzędowy z Krakowa do Jasła opłacony przez adresata znaczkami dopłaty.

60 PLN54 PLN
45395

1995 toruńskie prowizorium dopłat, parka znaczków z lokalnym nadrukiem.

45 PLN45 PLN
45487

1922 miejscowy list urzędowy z Gdańska Nowy Port (Nefahrwasser).

200 PLN180 PLN
45493

1922 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 11.9 z Wrocławia, dwa różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 43, 88; przesyłka ocenzurowana w Niemczech i zabezpieczona dwoma zalepkami; datownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.

120 PLN120 PLN
45503

1923 prowizorium sopockie, znaczek za 50000 Mk. ze taxstempelkiem T w kółku typu 451a - zastosowany jako znaczek dopłaty w urzędzie pocztowym Zoppot (Mi.90 euro), gwarancja Krawczyk.

180 PLN180 PLN
45539

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 13.

130 PLN233 PLN
45540

1925 wydanie półilustrowane, całostka z ilustracją 14.

130 PLN130 PLN
45541

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta dofrankowana i wysłana 20.2.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Amsterdamu; doskonały stan zachowania.

130 PLN130 PLN
45546

1927 list urzędowy wysłany 2.9 z VII Komisariatu w Gdańsku Nowym Porcie do Senatu Wolnego Miasta za pośrednictwem urzędu Danzig Neufahrwasser (Gdańsk Nowy Port) - datownik z wyróżnikiem "b", pieczęć nadawcy "VII. POLIZEI-REVIER BANZIG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ VII. Polizei-Revier Neufahrwasser"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
45549

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Freie Stadt Danzig; Werderlandschaft; czysta.

180 PLN180 PLN
45556

1929 BRÖSEN - list urzędowy wysłany 27.12 z V Urzędu Stanu Cywilnego w Brzeżnie do Senatu Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Danzig Brösen (Gdańsk Brzeźno); pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Standesamt V Danzig-Brösen"; bardzo dobry stanie zachowania.

60 PLN60 PLN
45559

1930 list urzędowy wysłany 12.3 z Muzeum Miejskiego do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, na kopercie wydrukowana formułka zwalniająca od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Stadtmuseum Danzig"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
45560

1930 polecony list urzędowy wysłany 2.6 z Sądu Rejonowego w Sopocie do Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Amtsgericht Zoppot"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
45561

1930 list urzędowy wysłany 13.5 z Zarządu Poczt i Telegrafów do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; przesyłkę przesłano kurierem - adnotacja "durch besonderen Boten!", do przesyłki wykorzystano kopertę Magistratu WMG, na odwrocie pieczęć nadawcy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN