The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
45562

1930 KREBSFELDERWEIDEN, GROSSMAUSDORF - list urzędowy wysłany 9.1 z lokalnego urzędu Domänenkasse osady Krebsfelderweiden (Rakowiska), obsługiwanego pocztowo przez urząd Grossmausdorf (Myszewo) do Senatu Wolnego Miasta Gdańska; pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Domänenkasse Krebsfelderweiden"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN128 PLN
45564

1931 OHRA - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 10 fen - frankatura pojedyncza, list miejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 25.11 z Ohra (Orunia); okienkowa koperta firmowa "SIEGEL & CO. G.m.b.H."; walor w dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
45565

1931 list urzędowy wysłany 20.1 z Senatu Wolnego Miasta Muzeum Miejskiego do Gdańska; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "BENUTZT DIE KRAFTPOST DANZIG-MARIENBURG (WESTPR.) VISUMFREI" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Senat"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - SAMOCHÓD.

40 PLN40 PLN
45587

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy wysłany 18.6.38 z urzędu Danzig 5 do Bohsnack (Bonsak) w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, znak opłaty unieważniony idealnie odciśniętym kasownikiem okolicznościowym "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!); koperta firmowa "Landkrankenkasse Freie Stadt Danzig"; dobry stan zachowania; temat - LOTNICTWO.

50 PLN50 PLN
45592

1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
45598

1936 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 10.

160 PLN160 PLN
45599

1936 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13.

150 PLN150 PLN
45601

1936 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13.

180 PLN180 PLN
45602

1936 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 8.

180 PLN180 PLN
45675

1918 wydanie lubelskie, na odwrocie dwie podlepki, gwarancja.

100 PLN100 PLN
45676

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu 1 (opis patrz "Przegląd Filatelistyczny 3/2014), czyste (Fi.240.-).

200 PLN200 PLN
45697

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 121 (bez rombu), wysłana 28.IV z miejscowości Zabłocie k.Żywca do Warszawy, tekst korespondencji na froncie (bez treści na odwrocie); walor w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
45738

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 12b bez oznaczenia waluty i z opuszczoną cyfrą 5, gwarancja Pelczar.

300 PLN320 PLN
45739

1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty.

50 PLN50 PLN
45774

1922 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty, w latach 1922-4 w związku galopującą inflacją i ciągłymi zmianami taryf pocztowych, poczta wydała całostki bez wydrukowanych znaków opłaty.

50 PLN50 PLN
45789

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

50 PLN50 PLN
45792

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania.

40 PLN40 PLN
45793

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

100 PLN100 PLN
45800

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15 wysłana z Jordanowa, długa sygnatura IX-1931, stan dobry, gwarancja i oznaczenie Rzadkosz.

40 PLN40 PLN
45805

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dofrankowana i wysłana 16.V.32 z miejscowości Mikuliczyn do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
45806

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania.

30 PLN30 PLN
45814

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938 (Fi.55.-).

50 PLN50 PLN
45824

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 26.

300 PLN350 PLN
45826

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 8.

320 PLN350 PLN
45830

1934 wydanie przedrukowe, całostka z ilustracją 22.

250 PLN320 PLN
45860

1936 kartka z sygnaturą IX-1934 z Wyszkowa do Ameryki, kartka pisana po hebrajsku.

50 PLN50 PLN
45864

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

30 PLN30 PLN
45891

1937 koperta na przesyłki lotnicze.

80 PLN80 PLN
45892

1938 koperta - "20-lecie odzyskania niepodległości", dofrankowana i wysłana 30.VI.1939 ze Zbąszynia do Hanoweru.

10 PLN10 PLN
45898

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

15 PLN15 PLN
45899

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

20 PLN20 PLN
45900

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

15 PLN15 PLN
45901

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

15 PLN15 PLN
45902

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

15 PLN15 PLN
45903

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

15 PLN15 PLN
45904

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

50 PLN50 PLN
45909

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 34 w bardzo dobrym stanie.

50 PLN50 PLN
45910

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 49 w bardzo dobrym stanie.

50 PLN50 PLN
45911

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 48 w bardzo dobrym stanie.

50 PLN50 PLN
45914

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 23 w bardzo dobrym stanie.

50 PLN50 PLN