The auction will start on 04.02.2022

37236

1808 No 17 GRANDE ARMEE - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, 2 Dywizja Piechoty gen.Friant'a (w składzie 3 korpusu marszałka Davout), kompletny z pełną treścią list z okresu Księstwa Warszawskiego od adiutanta 111 pułku piechoty liniowej datowany 8.2 w miejscowości Psarskie (powiat szamotulski) wysłany do Alessandria we Włoszech, czysto odbity czarnym tuszem dwuwierszowy stempel nadawczy - No 17 GRANDE ARMEE - przesyłka wysłana z tej poczty jest po raz pierwszy oferowana na naszej aukcji, na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta (cyfra 9) na odwrocie pieczęć lakowa, bardzo dobry stan zachowania, wspaniały walor do zbioru poczt wojskowych.

3 600 PLN3 600 PLN
37250

1837 półtorałutowy list wysłany 30 6 z Więcborka do miejscowości Łobez, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy VANDSBURG, papier ze znakiem wodnym MEISSNER; na odwrocie pieczęć lakowa i stempelek nadejścia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
37278

1851 kompletny składany list z Bochni do Wiśnicza.

60 PLN60 PLN
37294

1987 monografia autorstwa Mieczysława Czernika "Poczta Królestwa Polskiego w latach 1815 - 1851. Organizacja i dokumentacja działalności", 720 stron, liczne ilustracje w tym większości znanych stempli pocztowych.

120 PLN120 PLN
37308

1850 Chyrów, austriacki znaczek pierwszego wydania z 1850 roku unieważniony kasownikiem w Cyrowie.

50 PLN50 PLN
37314

1858 Stanisławów, znaczek gazetowy (przycięty od dołu) wydania z 1858 roku unieważniony niemieckojęzycznym kasownikiem w Stanisławowie.

30 PLN30 PLN
37326

1863 Kraków, znaczek gazetowy wydania z 1863 roku unieważniony niemieckojęzycznym kasownikiem w Krakowie.

30 PLN40 PLN
37327

1863 Stanisławów, znaczek gazetowy wydania z 1863 roku unieważniony niemieckojęzycznym kasownikiem w Stanisławowie.

30 PLN30 PLN
37333

1870 (?) SCHUBIN, urzędowy znaczek Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz skasowany 8.9 na wycinku w Szubinie prostokątnym datownikiem ramkowym, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
37336

1871 kartka z Tarnopola do Pragi.

40 PLN40 PLN
37340

1872 kartka z Stanisławowa do Wiednia.

40 PLN40 PLN
37353

1877 kartka z Warszawy do Zabrza.

20 PLN20 PLN
37375

10 PLN10 PLN
37416

1906 ЛЮБЛИНЪ (LUBLIN), rosyjski znaczek za 1 rubel wydania z 1904 roku na papierze prążkowanym pionowo o ząbkowaniu liniowym 13¼, skasowany w Lublinie dwuobrączkowym datownikiem z wyróżnikiem "A", bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
37428

1908 przekaz paczkowy z Łowicza do Rosji.

80 PLN72 PLN
37432

1910 przekaz paczkowy z Starej Soli na Morawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

40 PLN36 PLN
37476

1860 pierwszy polski znaczek, fałszerstwo "poznańskie" w fazie "produkcyjnej", rzadko spotykane, ciekawy materiał porównawczy.

1 000 PLN800 PLN
37514

160 PLN160 PLN
37517

1914 koperta z nadrukiem "Risssisch - Polen" bez ilustracji.

150 PLN150 PLN
37518

1914 list ofrankowany znaczkami Austrii skasowanymi 14/9/1914 datownikiem prowizorycznym w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych tzw. erarialnych urzędów pocztowych, dobry stan zachowania.

120 PLN120 PLN
37522

1915 list polecony z Kalisza do Niemiec, stempel cenzury z Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

70 PLN63 PLN
37526

1915 list z Warszawy do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu.

10 PLN9 PLN
37531

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 5 hal - frankatura pojedyncza, widokówka ze szpitala zapasowego wysłana 11.XI za pośrednictwem etapowego urzędu pocztowo-telegraficznego w Lublinie do Przemyśla, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. Reservespital nr.1 der 4 Armee"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN90 PLN
37532

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 5 hal - frankatura wielokrotna, widokówka datowana 9.1.18 we wsi Łabunie, wysłana za pośrednictwem urzędu etapowego w Zamościu do Warszawy, stempel cenzury austriackiej; "10 FENYGÓW" - czerwony stempelek warszawskiej opłaty doręczeniowej IV wydania; dobry stan zachowania.

120 PLN108 PLN
37571

1916 seria znaczków z nadrukiem "Russisch Polen" na liście poleconym z Warszawy do Niemiec, stempel odbiorczy na odwrocie.

15 PLN15 PLN
37595

1916 podstawowa seria wydania dla Obszaru Etapów Głównodowodzącego Armii Wschód na podlepkach.

90 PLN90 PLN
37603

1916 Warszawa, kompletna karta żywnościowa na ziemniaki z Warszawy. Ilustrowana litografia na papierze z poddrukiem giloszowym wraz ze stemplem Komisji Rozdziału Artykułów Żywnościowych

90 PLN90 PLN
37607

1916 list polecony z Sanoka do Białej, stempel cenzury wojskowej w Sanoku.

20 PLN18 PLN
37608

1917 list firmowy (druki) z Warszawy 27.4.17 do Monachium, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

25 PLN25 PLN
37612

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", 5 + 20 fen (ciemnobłękitny) frankatura dwukolorowa - list ekspresowy wysłany 7.7 z Aleksandrowa do Berlina, koperta dla przesyłek poczty polowej z sygnaturą "B.Manke, Posen", pieczęć formacyjna nadawcy, przesyłkę nadano po godzinie 10 rano, berliński datownik przejściowy odciśnięto na froncie o godz. 8:50 wieczorem, a odbiorczy na odwrocie o godz. 9:10 - imponujące tempo doręczenia przesyłki! całość w dobrym stanie zachowania.

120 PLN108 PLN
37613

1917 list z Warszawy do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu.

25 PLN25 PLN
37615

1917 miejscowy list polecony nadany z poczty etapowej w Kielcach, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Kielcach.

40 PLN40 PLN
37616

1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 80 hal na adresie przesyłkowym (skart) do paczki wysłanej 18.VI z Radomia do Końska, znaczek skasowany datownikiem K.u.K. ETAPPENPOSTAMT RADOM z wyróżnikiem "c", na odwrocie bośniackie znaczki dopłaty za 1 i 4 hal skasowane 19.VI datownikiem K.u.K. ETAPPENPOSTAMT KONSK, odciśniętym dodatkowo obok; dla skartów opłaconych znaczkami poczty polowej katalog przewiduje wysokie dopłaty do ceny znaczków na liście (Fi.400.-), również prawidłowo użyte na terenach polskich znaczki bośniackie są rzadkie (Fi.na całości od 150.-).

350 PLN315 PLN
37619

1917 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, znaczki z ząbkowaniem 11½, znaczek za 10 kor. z podlepką.

490 PLN420 PLN
37627

1917 prywatny list wysłany 3.8.17 z Piotrkowa do Częstochowy za pośrednictwem urzędu etapowego w Noworadomsku i Enklawy Jasna Góra, stempel cenzury wojskowej w Piotrkowie.

300 PLN270 PLN
37652

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau" - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 28.8 z Pułtuska do Warszawy, nalepka polecenia ze stempelkiem PULTUSK, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy, koperta od góry przycięta).

150 PLN160 PLN
37656

1918 list lotniczy austriackiej poczty cywilnej na trasie Lwów - Kraków.

250 PLN250 PLN
37665

1918 przekaz paczkowy z Wolbromia do Końska.

500 PLN450 PLN
37688

2015 Janusz Manterys "Austro - węgierskie poczty polowe na ziemiach polskich w czasie I Wojny Światowej", monografia tego tematu, 300 stron, liczne ilustracje i rysunki wszystkich stempli.

150 PLN230 PLN
37700

800 PLN700 PLN