4840

1945 zabytki Krakowa, czworoblok prób w kolorze czerwonobrązowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha.

70 PLN64 PLN
4842

1945 zabytki Krakowa, parka prób w kolorze czerwonobrązowym na papierze y, gwarancja i oznaczenie.

40 PLN32 PLN
4844

1945 zabytki Krakowa, parka znaczków ciętych, gwarancja.

45 PLN40 PLN
4849

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, 3 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 22.6 z Lublina do Gdańska, cenzura wojskowa nr.1604, prowizoryczny datownik typu lubelskiego i stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN100 PLN
4866

1945 Liga Morska, pasek ośmiu znaczków z parkami rozdzielonymi pustopolem.

200 PLN180 PLN
4870

200 PLN180 PLN
4873

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł., z błędem na poz.9 w górnym sektorze "uszkodzone A w MORSKA", gwarancja i opis Krawczyk.

40 PLN40 PLN
4874

1945 Liga Morska, nieząbkowany znaczek za 3 + 5 zł z podwójnym drukiem, poziome złamanie.

1 200 PLN1 000 PLN
4890

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego - FDC, oryginalnie kasowany w pierwszym dniu obiegu w Warszawie znaczek za 3 zł. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

120 PLN120 PLN
4906

1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku druku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód prawdziwości tej tezy, gwarancja.

600 PLN540 PLN
4910

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z nadrukiem w tym na dolnym lewym znaczku z błędem "zniekształcone Z".

60 PLN54 PLN
4916

1945 miejscowy list z Poznania.

20 PLN20 PLN
4917

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Krakowa.

30 PLN30 PLN
4954

1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

20 PLN30 PLN
4955

20 PLN35 PLN
4961

1945 Warszawa oskarża, znaczek z częściowym abklaczem.

70 PLN70 PLN
4964

1945 Warszawa oskarża, narożnikowy czworoblok z drukiem na zagięciu papieru, guma nałożona na części rysunków znaczka na zagięciu, na fragmencie znaczka odbitej na stronie gumowanej błąd "belka w oknie", zażółcenia na gumie, spektakularne.

700 PLN600 PLN
5015

1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo fioletowym stemplem z wyróżnikiem "e" (Myślicki 46 007); dobry stan zachowania.

30 PLN27 PLN
5021

1946 kartka z Skierniewic 19.5.46 do Chełma.

20 PLN20 PLN
5066

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
5067

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, sześcioblok z abklaczem nadruku na odwrocie, rzadkie.

350 PLN320 PLN
5085

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

260 PLN260 PLN
5092

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, ekspresowy list polecony z Żegania do Starej Wsi, rzadko spotykany na korespondencji znaczek okolicznościowy, koperta zagięta w połowie.

70 PLN63 PLN
5098

1946 Obóz śmierci w Majdanku, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.11 "gruba kreska na ramieniu", gwarancja i oznaczenie.

80 PLN80 PLN
5113

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł oliwkowy, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.X. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5119

1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym z prywatną perforacją, gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
5121

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XV. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5122

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5130

1946 7. rocznica Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z dedykacja projektanta tego znaczka Stanisława Żechowskiego na marginesie, wraz z podpisem i datą.

300 PLN270 PLN
5139

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach sprzedażnych w doskonałym stanie.

1 600 PLN1 600 PLN
5150

1946 Komisja Edukacji narodowej, blok z niskim numerem 151, stan idealny.

600 PLN600 PLN
5158

1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 29.V, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
5170

1947 polecony list lotniczy z Aleksandrowa Kujawskiego do Stanów Zjednoczonych.

40 PLN40 PLN
5177

1947 list polecony z Poznania do Lublina, na odwrocie stemple odbiorcze.

90 PLN90 PLN
5181

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. skasowany w urzędzie WARSZAWA 2 - SEJM w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

120 PLN120 PLN
5187

1947 list z Warszawy 13.7.47 do Połczyna Zdroju, rozbite ZŁ.

15 PLN15 PLN
5188

10 PLN10 PLN
5197

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na marginesie.

30 PLN30 PLN
5201

1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja Krawczyk.

80 PLN65 PLN
5204

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł.,z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka", gwarancja.

40 PLN40 PLN