The auction will end on 10.05.2021
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
2483

1933 700-lecie Torunia.

240 PLN240 PLN
2504

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty, perforacja 12¾:11¾ (Fi.270.-).

220 PLN220 PLN
2506

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem a.

60 PLN54 PLN
2519

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

500 PLN460 PLN
2545

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
2559

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Wilno nr 295.

40 PLN36 PLN
2576

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, czworoblok rozdzielony pustopolem "na krzyż".

160 PLN170 PLN
2577

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, parka rozdzielona pustopolem.

40 PLN40 PLN
2582

1935 "WSZECHŚWIATOWA OLIMPJADA SZACHOWA KONGRES F.I.D.E." Warszawa 1, czerwone odbitki niezwykle rzadkiego kasownika okolicznościowego na liście wysłanym 21.VIII do Francji, koperta po prawej stronie u dołu uszkodzona, ze względów estetycznych uzupełniona; kasownik odbiorczy, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, walor bardzo trudny do zdobycia (Myślicki 35 015); temat - SZACHY; gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
2584

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na kopercie skasowany w Warszawie 18.V w dniu pogrzebu Marszałka, niewielki ubytek na klapie.

30 PLN30 PLN
2597

1935 seria "widokowa", 45 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 12.V.1939 z Koniecpola do Piotrkowa Trybunalskiego, kasownik odbiorczy.

20 PLN16 PLN
2603

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Poznań nr 206 z wyróżnikiem b.

40 PLN36 PLN
2612

1935 telegram z Kielc, na odwrocie stempel propagandowy poczty.

70 PLN50 PLN
2619

1936 Kartka z Grodna do kolonii Wileńskiej, kartkę nadano przez pocztę hotelową w hotelu Handlowym i przekazano do głównego urzędu pocztowego w Grodnie, gdzie unieważniono naklejony znaczek opłaty, stempel " POCZTA HOTELOWA HOTEL HANDLOWY Grodno 1. 21 LUTY 1936", stemple poczt hotelowych należą do najrzadszych polski międzywojennej bardzo dobry stan zachowania.

90 PLN750 PLN
2635

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., lewy z błędem na poz.79 "dolna kreska drugiego E wygięta" (Fi.315.-), gwarancja i opis Korszeń.

250 PLN225 PLN
2636

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., prawy z błędem na poz.20 "górna kreska w E wygięta do dołu" (Fi.315.-), gwarancja i opis Korszeń.

250 PLN225 PLN
2649

1937 list polecony z Grodźca koło Będzina do Niemiec, na odwrocie stempel polskiej kontroli dewizowej, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i zalepka niemieckiej kontroli celnej, ciekawa i dekoracyjna całość.

160 PLN144 PLN
2661

1937 różne widoki, seria uzupełniająca w czworoblokach.

100 PLN100 PLN
2666

1937 Marszałek E.Rydz-Śmigły - WZÓR, parka prób z dziurkowaniem: ÓR na lewym i WZ na prawym; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktażowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, gwarancja Schmutz.

1 600 PLN1 600 PLN
2686

1937 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr frankatura mechaniczna FA.015 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 6.2 do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
2701

1938 karta reklamowa loterii KAFTAL wysłana 12.2 z Chorzowa do Warszawy, karta z niewielkim naderwaniem.

50 PLN45 PLN
2710

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-).

120 PLN120 PLN
2711

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-).

220 PLN220 PLN
2719

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, kasowana (Fi.85.-).

80 PLN80 PLN
2744

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą onieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy.

230 PLN200 PLN
2748

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-); bardzo dobry stan zachowania.

280 PLN280 PLN
2752

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

350 PLN315 PLN
2753

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany.

180 PLN150 PLN
2756

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-).

140 PLN110 PLN
2761

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie.

150 PLN150 PLN
2764

1939 list polecony z Poznania (poznań 1 Kiosk 2) do Francji, na odwrocie nalepka kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

200 PLN150 PLN
2771

1939 list polecony z Rybnika 18.II.39 do Wrocławia, nalepka kontroli dewizowej i liczne stemple odbiorcze w stempel ambulansu Wrocław - Bytom.

60 PLN50 PLN
2795

1939 AMBULANS NR.34 relacji ZAŁUCZE - LWÓW, list ofrankowany znaczkiem z bloku 7 przesłany 17 III ze Stanisławowa do Lwowa, czytelnie odciśnięty datownik ambulansowy z wyróżnikiem "C", bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN80 PLN
2804

1939 list z Krakowa 29.8.39 do Augustowa, znaczek unieważniony rzadszym wirnikiem propagandowym Tygodnia Gór w Zakopanem używanym od sierpnia 1939.

150 PLN100 PLN
2805

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, niekatalogowana próba z dziurkowaniem WZÓR; w latach dwudziestych w PWPW do oznaczania znaczków przeznaczonych do celów instruktarzowych i okazowych stosowano różne formy stempli WZÓR, SKASOWANO, nadruku "Bez wartości obiegowej" lub okrągłej pieczęci PWPW; w latach trzydziestych zakupiono do tego celu maszynę perforującą i oznaczanie wzorów zunifikowano, perforację WZÓR sporadycznie stosowano także po wojnie, jak dotąd katalogowane są próba niebieska, makulatura fioletowa cięta (Fi.1500.-) i ząbkowana próba zielona (Fi.2500.-), gwarancja Krawczyk.

1 200 PLN1 200 PLN
2812

1939 list z Nowego Sącza wysłany 4.9.39 do Chorzowa, stempel polskiej cenzury wojskowej z Nowego Sącza "BC 55", bardzo ładny stan zachowania.

400 PLN320 PLN
2825

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Żohatyn nadana 6.9.39 do Polany koło Ustrzyk Dolnych, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym.

400 PLN350 PLN
2843

2004 katalog aukcyjny firmy Cherrystone z Nowego Jorku aukcji kolekcji Wojciecha Grabowskiego, niepowtarzalna możliwość obejrzenia ilustracji prawie wszystkich najrzadszych znaczków Polski przedwojennej, 100 stron, kolorowe ilustracje.

200 PLN200 PLN
2864

1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Krawczyk, Łaszkiewicz.

70 PLN70 PLN
2865

1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Krawczyk, Malingiewicz, Schmutz.

100 PLN125 PLN