The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
6876

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r.", miejscowy list wysyłany prawdopodobnie 14.II.1983 w Warszawie, przesyłka wyjęta ze skrzynki pocztowej i wycofana z obiegu przez gorliwego pracownika poczty lub "bezpiekę", wewnątrz typowy tekst: "Adresacie - .....za parę lat, kiedy władza ludowa zamieni Cię w nędznego dziada, sprzedasz ten znaczek za grube pieniądze i może starczy Ci na nowe buty.... POLSKI RUCH OPORU", zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, gwarancja.

600 PLN680 PLN
6881

1982 STAN WOJENNY - list wysłany 29.6 z Warszawy do Białegostoku, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 609".

40 PLN40 PLN
6882

1982 Stan Wojenny, list z Warszawy do Lublina ze stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 926.

30 PLN30 PLN
6884

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO Paulinów w Częstochowie, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie, w arkusza komplet katalogowanych błędów.

70 PLN70 PLN
6888

1982 Stan Wojenny, list z Kamionki Wielkiej do Nowego Sącza ze stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 096.

50 PLN50 PLN
6889

1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana 22.3 z Płocka do Sulejówka, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 120" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę.

60 PLN60 PLN
6893

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 24 listopada z Charlottesvill do Warszawy, stempel "NIE CENZUROWANO", na odwrocie datowniki odbiorcze z 18 i 19 stycznia.

50 PLN50 PLN
6894

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 11 grudnia z Pas de Calais do Warszawy, stempel "WOLNE OD CENZURY", na odwrocie datownik odbiorczy z 5 stycznia.

100 PLN100 PLN
6895

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 15 grudnia z Adelajdy do Warszawy, stempel "NIE CENZUROWANO", na odwrocie częściowo odbity datownik odbiorczy.

50 PLN50 PLN
6896

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 14 stycznia z Pas de Calais do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 735", na odwrocie datownik odbiorczy z 29.-1, okrągły stempelek WARSZAWA 3 z numerem 330 i pieczątka ramkowa z napisem "Folia".

60 PLN60 PLN
6897

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 4 stycznia z Monachium do Warszawy, stempel "NIE CENZUROWANO", na odwrocie datownik odbiorczy z 27 stycznia.

50 PLN50 PLN
6898

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 11 lutego z Bostonu do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY" 755", na odwrocie datowniki odbiorcze z 3 marca.

40 PLN40 PLN
6899

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 9 grudnia z Toledo do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 679", na odwrocie datownik odbiorczy z 27.1 i pieczątka ramkowa z napisem "Folia".

60 PLN60 PLN
6900

1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 25 maja z Frankfurtu nad Menem do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty zszywaczem przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 726".

50 PLN50 PLN
6901

1983 list opłacony znaczkiem wydania dywersyjno - propagandowego wykonanego przez Solidarność nauczycieli z Łodzi, list prawidłowo opłacony wysłany z Łodzi 16.2.83 do Pabianic, bardzo rzadkie, fotoatest Walocha.

2 000 PLN2 000 PLN
6904

1983 wybitni Polacy, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

60 PLN80 PLN
6905

1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki za 6 zł w parce poziomej, prawy z błędem na poz.47 "plamka za jeźdźcem"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN36 PLN
6906

1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, niespasowanie barw - znaczek z silnym przesunięciem pionowym barwy brązowej (kontury rysunku i detali, napisy i nominał, łodzie i most) i pustopolem na górze, dla porównania znaczek wydrukowany normalnie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

400 PLN400 PLN
6915

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek w dwóch odmianach barw niebieskich.

10 PLN10 PLN
6924

1985 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z lekko zdwojonym drukiem i przesuniętą perforacją.

20 PLN20 PLN
6926

1985 rozwój pojazdów pożarniczych, znaczek z błędem "kolec na prawym przednim kole".

10 PLN40 PLN
6928

1985 polskie ludowe instrumenty muzyczne, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

150 PLN150 PLN
6956

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem po prawej stronie i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

50 PLN50 PLN
6991

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok ostemplowany pierwszym dniu obiegu kasownikiem okolicznościowym "DWOREK JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SULEJÓWEK 1988-11-11", pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN200 PLN
7014

1989 Rośliny lecznicze (III), znaczki za 1000 zł w czworobloku, lewy dolny z błędem "wgłębienie w literze S w POLSKA" na poz.29; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN36 PLN
7016

1989 rośliny lecznicze, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 1000 zł, gwarancja Kapkowski.

80 PLN80 PLN
7036

1990 głowy wawelskie - wydanie przedrukowe, parka z silnie przesuniętym nadrukiem - jeden znaczek bez nadruku, drugi z przesuniętym nadrukiem z pierwszego znaczka, gwarancja.

400 PLN360 PLN
7052

1990 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na górze znaczków i na marginesie.

90 PLN81 PLN
7065

1990 kartka ze stemplem opłaty gotówkowej "Taxe percue".

25 PLN22 PLN
7066

1990 kartka ze stemplem opłaty gotówkowej "Taxe percue".

30 PLN27 PLN
7092

1992 90. rocznica urodzin Tadeusza Manteuffla - historyka, znaczki za 2500 zł w parce poziomej, prawy z błędem "wcięcie w literze O w POLSKA" na poz.15; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN36 PLN
7093

1992 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Olymphilex '92" w Barcelonie, nieząbkowany znaczek z bloku, czysty.

10 PLN10 PLN
7102

1993 Zimowa Uniwersjada w Zakopanem, arkusz czysty.

120 PLN120 PLN
7116

1993 Światowa Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok cięty.

20 PLN20 PLN
7122

1993 Światowa Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, próba bloku.

20 PLN20 PLN
7126

1994 Poczet królów i książąt polskich (IX) - Przemysł II, znaczki za 5000 zł w parce poziomej, prawy z błędem "przerwa w ramce pod Ł i II" na poz.7; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN45 PLN
7128

1994 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w USA, arkusz czysty.

80 PLN80 PLN
7132

1994 Ryby akwariowe, komplet trzech arkuszy: bez perforacji górnego marginesu, z perforowanymi górnym i dolnym marginesami i bez perforacji dolnego marginesu; czyste (Fi.135.-).

120 PLN130 PLN
7134

1994 Światowy Dzień Poczty, znaczki za 4000 zł w parce poziomej, prawy z błędem "uszkodzone P w POLSKA" na poz.20 w części nakładu; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

40 PLN40 PLN
7156

1995 XVII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, na poz.9 błąd "kropka pod S w POLSKA", arkusz czysty.

70 PLN70 PLN