The auction will start on 19.04.2024

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
7448

1919 porto lokalne MOSTY WIELKIE, przekaz pieniężny z Żółkwi do Mostów Wielkich, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 93 z Mostów Wielkich.

400 PLN360 PLN
7449

1919 porto lokalne NISKO, przekaz paczkowy z Tarnowa do Niska, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porto z drewnianego stempelka typ 97 z Niska.

380 PLN342 PLN
7454

1919 porto lokalne RAJCZA, przekaz pieniężny z Balic do Rajczy, na odwrocie znaczki opłaty z rzadkim lokalnym nadrukiem Porto typ 115 z Rajczy.

750 PLN675 PLN
7456

1919 porto lokalne SANOK, przekaz paczkowy z Krakowa do Sanoka, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 125 z Sanoka, znaczek za 10 fenigów w walucie markowej nie katalogowany, katalog wymienia tylko znaczki z nadrukiem porta z tego urzędu wydania w walucie koronowej.

480 PLN432 PLN
7466

1919 porto lokalne ŻOŁYNIA, przekaz paczkowy z Szczakowej do Żołyni, na odwrocie znaczki opłaty z rzadkim lokalnym nadrukiem Porto typ 163 z Żołyni.

900 PLN810 PLN
7474

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.27(77), gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

100 PLN100 PLN
7496

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie.

580 PLN520 PLN
7507

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja i opis Schmutz.

800 PLN720 PLN
7540

1920 kartka z Zakopanego do Krakowa, dopłata znaczkami dopłaty.

100 PLN100 PLN
7542

1920 róg obfitości, znaczek z silnym abklaczem.

50 PLN111 PLN
7545

1920 list z Sandomierza do Łodzi opłacony przez adresata znaczkiem dopłaty.

100 PLN100 PLN
7573

1922 porto lokalne TUSTANOWICE, przekaz paczkowy z Gdańska paczki nadesłanej ze Stanów Zjednoczonych do Tustanowic, nalepka i stempel polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym stemplem porta "DOPŁATA / TUSTANOWICE" typ 153.

900 PLN900 PLN
7602

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, parka pozioma znaczków za 20 gr bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami - u Fischera niekatalogowane, kasowane; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

250 PLN200 PLN
7616

1932 przekaz paczkowy z Kalisza do Gdyni, opłaty doręczeniowe pobrane znaczkiem dopłaty.

80 PLN70 PLN
7637

1946 trąbka pocztowa, rozbudowana nieząbkowana seria znaczków czystych: 3 zł, 5zł, 6zł, 10zł, 15zł, 25zł na papierze drzewnym, szarym, szorstkim i 2zł, 15zł i 25zł na papierze bezdrzewnym, białym, gładkim; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN36 PLN
7647

1949 trąbka pocztowa, znaczki za 3 zł. i 2 zł. z podwójnym międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi.400.-), lekko przytarty obrazek lewego znaczka w narożniku.

320 PLN320 PLN
7657

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, trąbka pocztowa, znaczek za 25 zł. z czarnym stempelkiem typu 39, gwarancja firmowa Gryżewski.

60 PLN60 PLN
7658

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, godło państwa, znaczek dopłaty za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
7660

1950 "groszy" znaczki dopłaty z czerwonym stempelkiem typu 26, list na koszt adresata wysłany 4.2.51 z miejscowości Solniki Wielkie do Państwowego Instytutu Hydrologiczno-Meteorologicznego we Wrocławiu, był to raport meteorologiczny wysyłany cyklicznie z placówek terenowych, na kopertach zazwyczaj była wydrukowana informacja "Na wezwanie urzędowe opłatę pocztową uiszcza P.I.H.M.", a dopłatę naliczano w pojedynczej wysokości, ponieważ jednak w tym przypadku zabrakło tej adnotacji dopłatę naliczono w podwójnej wysokości (2x(45+15)gr); znaczki dopłaty doklejono w urzędzie Wrocław 12 i skasowano je 6.2.51; ładna wielokrotna frankatura, niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN180 PLN
7672

1807 "No 46 GRANDE ARMEE" - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, list z okresu Księstwa Warszawskiego wysłany 28.V. bezpośrednio z Gdańska - miejsca operowania Legii Północnej, czysto odbity kasownik nadawczy - No 46 GRANDE ARMEE (10 Korpus), na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta i przeadresowanie na Caen; na odwrocie stempel odbiorczy z VIRE i sygnatura ołówkiem Feuser?, piękny stan zachowania, wspaniały walor zarówno do zbiorów poczt wojskowych jak i do zbioru Wolnego Miasta Gdańska.

3 200 PLN2 600 PLN
7708

1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, nacinany znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem na poz.75 "uszkodzony proporzec", pozostałe znaczki gratis !!!; gwarancja i opis pozycji i błędu Schmutz,

200 PLN200 PLN
7763

1923 list wartościowy z Gdańska do Auerbach.

90 PLN81 PLN
7771

1923 list wartościowy z Gdańska do Flöha.

110 PLN110 PLN
7773

1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska - duży format poziomy, cięty znaczek za 10.000 Mk. (Mi.100 euro), gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
7783

1923 prowizorium sopockie, znaczek za 1 Milion/10 000 Mk. ze taxstempelkiem T w kółku typu 451a - zastosowany jako znaczek dopłaty w urzędzie pocztowym Zoppot (Fi.+150.-, Mi.90 euro), gwarancja Krawczyk.

180 PLN180 PLN
7795

1923 zwrotne poświadczenie otrzymania przesyłki pieniężnej z zagranicy "Karta Pocztowa DO ZWROTU", przesyłka na koszt banku wysłana 5.XII z miejscowości Kozowa (woj. tarnopolskie) do gdańskiego oddziału Banku Handlowego, gdzie poczta Wolnego Miasta naliczyła i pobrała stosowną dopłatę (Fi.240.-).

200 PLN180 PLN
7808

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianami kolorów) seria na podlepkach w ładnym stanie.

600 PLN600 PLN
7809

1924 urzędowe wydanie przedrukowe, znaczek za 10 Pf na kompletnej przesyłce ze Zgromadzenia Parafialnego kościołów ewangelickich w Gdańsku do miejscowości Lipowina (Lindenau) leżącej poza obszarem Wolnego Miasta Gdańska, wysłanej 7.7 z urzędu Gdańsk 1, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa nadawcy "PAROCHIAL VERBAND EVANGELISCHER KIRCHENGEMEINDEN IN DANZIG"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN180 PLN
7818

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig, Alte Mühle; czysta.

220 PLN340 PLN
7819

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig, Johanniskirche; czysta.

220 PLN220 PLN
7820

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Danzig, Neuteich; czysta.

220 PLN180 PLN
7827

1930 SCHWINTSCH-HINTERFELD - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 4.9 ze Schwintsch-Hinterfeld (Świnicz) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
7829

1930 list urzędowy wysłany 2.6 z Sądu Pracy dla Wolnego Miasta Gdańska za pośrednictwem urzędu Gdańsk 1, kasownik z wyróżnikiem "a1e", dodatkowy pocztowy stempelek "Zustellungsurkunde" (poświadczenie odbioru) nieopisany w katalogu Wolffa!!! pieczęć nadawcy i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Arbeitsgericht Danzig"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
7892

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta.

30 PLN25 PLN
7909

1942 "SCHICHAU WERFT MASCHINEN U.LOKOMOTIVFABRIK" - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 6.5 z urzędu Gdańsk 5; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; ciekawy walor do tematów kolej, statki, transport itp.; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

400 PLN430 PLN
7910

1942 "SIMENS" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 5.6 z urzędu Gdańsk 5; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

320 PLN320 PLN
7911

1943 "DAIMON Taschenlampen-Batterien Hauslampen-Leuchtstäbe" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na firmowej kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 2.4 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
7966

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 135.

280 PLN250 PLN
8034

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

90 PLN70 PLN
8036

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 16 - Gdynia, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 17.VII.33 z Limanowej do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-).

50 PLN50 PLN