4530

1944 Wodzowie - R.Traugutt, znaczek za 25 gr. w najwyżej wycenianym kolorze cynobrowoczerwonym, dodatkowo z błędem na poz.14 "wypustka na A w POLSKA" (Fi.825.-) gwarancja z opisem koloru Schmutz.

500 PLN450 PLN
4535

1944 Wodzowie, znaczek w barwie zielonej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

120 PLN120 PLN
4536

1944 Wodzowie, list obiegowy wysłany miejscowo w Zamościu 14.9.44 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Zamościu, opłata zgodna z taryfą pocztową, bardzo dobry stan zachowania, katalog Fischer 6.000,- zł, gwarancja Schmutz.

3 600 PLN3 600 PLN
4537

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnozielonym, gwarancja i opis.

150 PLN160 PLN
4539

1944 Wodzowie, czworoblok znaczka za 1 zł stemplowanego kasownikiem z Krasnystawu, prawy górny znaczek z błędem "duża głowa", gwarancja i opis Schmutz.

1 000 PLN850 PLN
4540

1944 BIŁGORAJ, Wodzowie - H.Dąbrowski; strona adresowa cięższego - ponad 20 gramowego, listu poleconego z dnia 22.IX. do Inspektoratu w Lublinie (pewno dokumenty szkolne); opłacono go znaczkiem za 1 zł. z bardzo rzadkim na znaczku w kolorze szaroniebieskim, błędem na poz.24 "duża głowa" (Fi.czysty 1200.-, kasowany -.-) i znaczkami wydania Goznaku obu wartości; wszystkie unieważniono rzadkim kasownikiem prowizorycznym typu 24/2 - kauczukowy jednowierszowy, stosowanym razem z polskim datownikiem biurowym, każdy stempel prowizoryczny dwukrotnie odbity - czytelnie i w całości, kompletny list byłby super unikatem z wyceną w dziesiątkach tysięcy złotych, gwarancja i opis na odwrocie Krawczyk.

2 400 PLN2 400 PLN
4541

1944 Goznak, znaczek z druku z III walca z poz. 87 z "lekko zdwojonym drukiem" tzw. wylew kałamarzykowy, gwarancja i opis Walocha.

80 PLN80 PLN
4551

1 500 PLN1 500 PLN
4561

1944 Goznak, znaczek z zdwojonym drukiem powstałym przez minimalne przesuniecie arkusza w trakcie druku sprawiające wrażenie druku podwójnego, gwarancja Jendroszek.

40 PLN45 PLN
4576

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list opłacony zgodnie z taryfą wysłany 6.V.1945 z Poznania do Milanówka, z niejasnych powodów znaczki zakreślono (jako nieważne) i oznaczono dopłatę w podwójnej wysokości "T 2 zł", znaczki te pozostawały w obiegu do 31.5, jedynym sensownym wyjaśnieniem może być błędnie ustawiona data stempla w urzędzie nadawczym (np.6.V zamiast 6.VI); stempelek cenzury wojskowej 1110; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
4590

1944 Goznak, znaczek z błędem "zniekształcone Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

35 PLN45 PLN
4593

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

30 PLN30 PLN
4595

1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła", dodatkowo katalogowy błąd "uszkodzona u góry cyfra 3", gwarancja i oznaczenie.

40 PLN40 PLN
4600

240 PLN240 PLN
4601

1944 K.R.N., znaczek narożnikowy z poz. 100 z podwójnym nadrukiem, gwarancja.

2 400 PLN2 400 PLN
4603

300 PLN310 PLN
4608

65 PLN105 PLN
4613

100 PLN135 PLN
4614

120 PLN120 PLN
4621

400 PLN350 PLN
4629

200 PLN150 PLN
4640

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowawoczerwonej z błędem "plama na czole", gwarancja i opis.

500 PLN540 PLN
4641

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowawoczerwonej z błędem z poz. 7 "plama nad prawym okiem", gwarancja i opis.

500 PLN500 PLN
4643

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie czerwonobrązowej z błędem z poz. 23 "PÓLSKA", gwarancja i opis.

400 PLN400 PLN
4644

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim kolorze różowawobrązowym, prawy górny znaczek z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i rzadki błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3" (Fi.+500%), lewy dolny z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisanym jako "uszkodzony prostokąt" (Fi.5400.-), piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędów Schmutz.

4 000 PLN3 400 PLN
4645

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt PRZESUNIĘCIE DRUKU ZNACZKA PODSTAWOWEGO, znaczek za 5 zł./25 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnoróżowawobrązowym z dwoma błędami: przesuniętym w prawo drukiem znaczka podstawowego i błędem nadruku z poz.7/8 "dodatkowa spacja pomiędzy znaczkami" (Fi.+250%); to przesunięcie druku spowodowało, iż błąd nadruku w całości wystąpił na widocznym kawałku 7 znaczka zamiast pomiędzy znaczkami; gwarancja z opisem koloru, pozycji i błędu Schmutz.

3 000 PLN2 680 PLN
4646

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z dwoma błędami na jednym znaczku: nominałem na dole znaczka nasuniętym z poz.34 i błędem na poz.24 "brak noska w cyfrze 1" (Fi.825.-), gwarancja i opis każdego fragmentu nadruku Schmutz.

800 PLN800 PLN
4650

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.47 "litera z w zł ścięta" (Fi.490.-), gwarancja i opis.

450 PLN405 PLN
4655

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z mocno przesuniętym w górę nadrukiem (Fi.+150%), dodatkowo z błędem na poz.1 w formy 2 "kropka w literze K", poza uszkodzeniami skraju arkusza zachowany w pięknym stanie, gwarancja Perzyński, Kapkowski.

800 PLN800 PLN
4656

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z niekatalogowanym powtarzalnym błędem na poz.41 "prawa kreska w literze W skośnie ścięta" (inne błędy Fi.750.-), gwarancja i opis Ryblewski.

500 PLN500 PLN
4658

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i błędem na poz.28 "4 uszkodzona z lewej" (Fi.750.-), gwarancja i opis Gryżewski, Krawczyk.

600 PLN600 PLN
4659

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem na poz.10 "zalana cyfra 4" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "uszkodzone trzecie a", a na marginesie mocne suche odbicie belki, gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN600 PLN
4660

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.29 "pierwsza litera a przerwana u góry" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "brak lewego szeryfa w podstawie cyfry 1", gwarancja Schmutz.

600 PLN600 PLN
4664

1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, znaczek z niekatalogowanym błędem z poz. 51 "gruba litera o", gwarancja.

50 PLN50 PLN
4665

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.38 "brak górnej części I w dacie", dodatkowo występujący w całym nakładzie błąd "uszkodzona prawa podstawa w", gwarancja.

150 PLN150 PLN
4666

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., lewy z błędem na poz.47 "litera z w zł ścięta" (Fi.120.-), gwarancja i opis.

100 PLN100 PLN
4667

1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, znaczek z błędem "litera a ścięta z prawej strony", gwarancja i oznaczenie.

50 PLN50 PLN
4668

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku "ę odmiennego kroju", gwarancja i oznaczenie.

70 PLN70 PLN
4673

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym poz.100 "wyrostek na A", gwarancja i opis Krawczyk.

150 PLN360 PLN
4676

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.20 "zalana cyfra 5" (Fi.120.-), gwarancja i opis Kalinowski,.

100 PLN310 PLN