The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Results

Page:
Num# Photos Description Start price Buy price
4014

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa znaczki czyste za 10 + 40 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu koloru lila, gwarancja.

50 PLN50 PLN
4031

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

60 PLN50 PLN
4054

1944 znaczek dopłaty za 10 fen na karcie, ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

40 PLN40 PLN
4055

1944 wezwanie z stacji dentystycznej opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
4070

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk.

120 PLN100 PLN
4101

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
4103

1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis.

120 PLN120 PLN
4132

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
4133

1945 Poczta Bloku D, znaczek przedrukowy na karcie FDC, co ciekawe znaczek wyszedł w ostatnim dniu funkcjonowania poczty i nie zdążono przygotować stempla z datą 29.IV.45., użyto więc stempla z poprzedniego dnia; poczta bloku D funkcjonowała tylko cztery dniu i miała dwa kasowniki, gwarancja.

800 PLN800 PLN
4136

1945 Poczta Marszowa, znaczek z bloku na papierze odmiennym od znaczków wydanych w serii, nakład bloku 250 sztuk, gwarancja Schmutz.

550 PLN550 PLN
4137

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 fen., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
4138

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze zielonym, karta pocztowa na kartonie żółtawym szorstkim wydrukowana w niewielkim nakładzie 200 sztuk; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN540 PLN
4142

1943 karta obiegowa o nominale 10 fen. wysłana 24.1.44, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
4144

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza stemplowana grzecznościowo, gwarancja Schmutz.

50 PLN76 PLN
4150

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Langiewicz i Traugutt, seria znaczków na papierze białym gładkim średnim z nakładaną ręcznie gumą, co ciekawe oba znaczki mają bardzo znacznie lub znacznie obrócony rysunek, bardzo ładny stan gumowania, gwarancja Schmutz.

320 PLN340 PLN
4151

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis.

800 PLN800 PLN
4175

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk) wysłana 24.V, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

300 PLN300 PLN
4176

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze sztywnym, grubym typu brystol, bez napisu POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIy (nakład 1149 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

300 PLN270 PLN
4179

1944 Rok Olimpijski, całostka o czerwonym znaku opłaty na kartonie białym gładkim o wymiarach 94x70 mm, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN600 PLN
4245

1944 wydanie Embicza, seria nie dopuszczona do obiegu wydana z inicjatywy Maksymiliana Broszkiewicza pseudonim "Embicz", seria w doskonałym stanie, gwarancja Krawczyk.

3 000 PLN2 700 PLN
4248

1944 korespondencja w sprawie poszukiwania powstańców, którzy dostali się do niewoli niemieckiej w czasie Powstania, karta wysłana 22.12 z Piotrkowa do komendanta oflagu VIIB, przeadresowana i dosłana do oflagu VIIA, ponieważ poszukiwanych osób nie znaleziono w obozie przesyłkę zwrócono do nadawcy; dwa stempelki informacyjne: "Nicht im Oflag VIIA" i "ZURÜCK AN ABSENDER"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN225 PLN
4250

1944 banknot okupacyjny będący w obiegu na terenie Polski ze stemplem na obu stronach "A.K. / "Reguła" / Pierwszy żołd / powstańczy / SIERPIEŃ 1944 R." w ramce, banknoty z tymi stemplami przeznaczone były dla żołnierzy ugrupowania jako pamiątkowy pierwszy żołd powstańczy, dobry stan zachowania.

400 PLN440 PLN
4265

1943 Wzory stempli pocztowych Judenratu, stempelek własnosciowy.

240 PLN216 PLN
4273

1939 Oflag Xa - listownik (nietypowy formularz) wysłany 4.11 z obozu do Częstochowy; stempelek cenzury obozowej "Geprüft Postüberwachung Oflag Xa" z parafką cenzora.

60 PLN60 PLN
4363

1945 Libertas - poczta międzyobozowe w Niemczech Pöhls, znaczek z niekatalogowanym podwójnym nadrukiem odwróconym, pierwszy nadruk z pełna ilością farby, drugi z szczatkową, unikalne, gwarancja Schmutz.

5 000 PLN4 000 PLN
4370

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, marginesowy znaczek za 40 f. z błędem na poz.40 "okręt na kotwicy", gwarancja.

120 PLN120 PLN
4371

1945 poczty między obozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", zestaw arkuszy; arkusze znaczków w kolorze ultramarynowym i zielonym na papierze białym średnim x niegumowanym, arkusze w kolorach; brązowym, ultramarynowym, zielonym i karminowym na papierze drzewnym gumowanym y deseniowo, dodatkowo arkusz w kolorze ultramarynowym z pierwszego sektora (drukowano jednocześnie 4 arkusze) bez dolnego marginesu i pustopolami na prawym marginesie, arkusz na papierze drzewnym gumowanym y deseniowo.

4 000 PLN4 000 PLN
4386

1945 Dachau Allach, ciety blok z dopłatą na PCK, na białym papierze ze znakiem wodnym.

60 PLN70 PLN
4390

1945 Dachau Allach, perforowany blok z dopłatą na PCK, na białym papierze ze znakiem wodnym.

60 PLN75 PLN
4399

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż na papierze bez znaku wodnego.

55 PLN55 PLN
4423

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze - oba znaczki znacznie się różnią odcieniem barwy.

180 PLN162 PLN
4445

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria bloków.

600 PLN500 PLN
4460

1944 Leżajsk, zestaw ośmiu czworobloków z nadrukiem lokalnym z Leżajska, gwarancja.

1 200 PLN1 250 PLN
4470

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 434 sztuki, gwarancja Schmutz.

60 PLN60 PLN
4473

1944 Leżajsk, znaczek z nadrukiem wydania lokalnego, gwarancja Koszeń.

45 PLN45 PLN
4486

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 222 sztuki, ślad po brzydkiej podlepce, gwarancja Schmutz.

120 PLN120 PLN
4488

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 365 sztuki, gwarancja Schmutz.

120 PLN130 PLN
4496

1944 Rudnik, znaczek z nadrukiem lokalnym typu III, nakład 460 sztuk, gwarancja Schmutz.

80 PLN90 PLN
4523

1944 Wodzowie - R.Traugutt, oryginalny narożnikowy cięty znaczek za 25 gr. (Fi.8000.-) i jako dodatek gratis bardzo niebezpieczne fałszerstwo - przeróbka prawdziwego znaczka ząbkowanego; zwraca uwagę mniejsza szerokość jego marginesów, fragmenty ząbkowania zostały wycięte i delikatnie wyretuszowane, potem na całości położono gumę; cenny walor do specjalizowanego eksponatu wystawowego; pochodzi z kolekcji Grabowskiego, gwarancja i opis prawdziwego znaczka Schmutz.

8 000 PLN7 000 PLN
4528

1944 Wodzowie, seria w parkach na tak zwanych zawiasach nie zgiętych w połowie, z jednej strony stemplowane z drugiej czyste, parka znaczka za 25 gr. z jednej strony w kolorze czerwonym, z drugiej w kolorze pomarańczowoczerwonym, znaczki za 50 gr. w kolorze ciemnozielonym, a za 1 zł w kolorze ciemnoniebieskim, fotoatest.

2 500 PLN2 500 PLN