The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16930

1949 całostka wydania prowizorycznego.

Fi.Cp117d
40 PLN
16931

1949 jedna z najrzadszych podstawowych całostek okresu powojennego, w idealnym stanie, gwarancja.

Fi.Cp 118
700 PLN
16932

1949 karta nr.103 z nadrukiem typu 7, wysłana 28.2.50 z Nowego Targu do miejscowości Krzywcza nad Sanem.

Fi.Cp119
30 PLN
16933

1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
40 PLN
16934

1949 wydanie prowizoryczne, karta 106 (Zygmunt Krasiński) z nadrukiem typu 15, ostemplowana 13.10.1949 w Warszawie kasownikiem okolicznościowym "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" (Myślicki 49 090).

Fi.Cp121
30 PLN
16935

1949 całostka wydania przedrukowego z nadrukiem typ 14 w kolorze czerwonym i hasłem propagandowym 16c z obiegu pocztowego.

Fi.Cp121I
60 PLN
16936

1949 wydanie prowizoryczne, karta 108 na kartonie szarobiałym szorstkim grubym (w) z nadrukiem typu 12.

Fi.Cp122
40 PLN
16937

1950 groszy, całostka z hasłem propagandowym 19 i nadrukiem groszy typ 8.

Fi.Cp124
40 PLN
16938

1950 całostka z hasłem propagandowym 18a.

Fi.Cp124
10 PLN
16939

1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr na odbudowę Warszawy) i wysłana 26-1 1952 z Krynicy do Krakowa.

Fi.Cp124
40 PLN
16940

1951 groszy, całostka bez nadruku groszy wysłana z Jastarni do Łodzi.

Fi.Cp124, 550
10 PLN
16941

1951 karta ze znakiem opłaty portret Bieruta (jak zn.537), sygnatura (VII.52), hasło propagandowe 20b, dofrankowana i wysłana 21.12.1953 z Łodzi do Warszawy.

Fi.Cp125
20 PLN
16942

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych).

Fi.Cp125-30
150 PLN
SOLD
16943

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
16944

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
10 PLN
16945

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
15 PLN
16946

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
15 PLN
16947

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Ck13
120 PLN
16948

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.210.-).

Fi.Ck14a
180 PLN
16949

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
16950

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
16951

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, niezłożona, sygnatura III.52, układ haseł 19-23.

Fi.Cp132
50 PLN
16952

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 21c-23 (Fi.30.-).

Fi.Cp132
17 PLN
SOLD
16953

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-18b (Fi.30.-).

Fi.Cp132
20 PLN
16954

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23 (Fi.30.-).

Fi.Cp132
20 PLN
16955

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, hasło propagandowe C; dobry stan zachowania (na odwrocie dwa minimalne ślady podlepek).

Fi.Ck16I
60 PLN
16956

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.510.-).

Fi.Ck16I
400 PLN
16957

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.360.-).

Fi.Ck18a
250 PLN
16958

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
16959

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
16960

1953 rocznik - 13 kart w tym po 6 sztuk - komplet 6 haseł propagandowych: Cp135 (sygn. II.53) i Cp136 (sygn. III.53); idealny stan zachowania (Fi.206.-).

Fi.Cp135-37
220 PLN
SOLD
16961

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 4 (Kielce) na karcie z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 19, wysłanej 10.8.1955 z Pilicy do Warszawy.

Fi.Cp132A
40 PLN
16962

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą III-52 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 17.1.55 z Gdańska do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp132B
60 PLN
16963

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 12 (Rzeszów) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 3.7.55 z Iwonicza do Tarnowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
40 PLN
16964

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu z Krakowa.

Fi.Cp136
20 PLN
16965

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Warszawie.

Fi.Cp139-40
12 PLN
16966

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk(Fi.83.-).

Fi.Cp141-44
80 PLN
16967

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
30 PLN
16968

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura VI-1957, czysta.

Fi.Ck21
30 PLN
16969

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN