The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16810

1938 kartka wysłana pocztą lotniczą z Warszawy na Litwę, nie wypisana na odwrocie.

Fi.Cp77, 284
150 PLN
16811

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, 15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ! (karta ukośnie zgięta);

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe J - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!

15 gr znak opłaty ciemnozielonkawoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55 mm, sygnatura X-1937, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! wysłana 12.VIII z Krakowa do Lanckorony;

15 gr znak opłaty ciemnoniebieskoszary, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! wysłana 30.VIII z Pilzna do Krakowa;

30 gr, sygnatura I-1938;

30 gr, sygnatura VI-38; bardzo dobry/ dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp78I, 78II, 79
200 PLN
SOLD
16812

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE! minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp78II
10 PLN
16813

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA! przybrudzenia na froncie.

Fi.Cp78II
10 PLN
16814

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 52 mm, sygnatura VI-1938, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

Fi.Cp78II2
20 PLN
16815

1938 całostka z hasłem propagandowym J i sygnaturą VI-1938.

Fi.Cp78II
10 PLN
16816

1938 całostka z hasłem propagandowym I i sygnaturą VI-1938.

Fi.Cp78II
10 PLN
16817

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta za 30 gr, sygnatura I-1938 (Fi.30.-).

Fi.Cp79
20 PLN
16818

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

Fi.Cp79
20 PLN
16819

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp80
20 PLN
16820

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe H - TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE (Fi.20.-).

Fi.Cp80
15 PLN
16821

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
16822

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z hasłem propagandowym O i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp80
15 PLN
16823

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura X-1938, hasło propagandowe R - POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
16824

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 15 gr, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe S - POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH (Fi.20.-).

Fi.Cp81
15 PLN
16825

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16826

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym H i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16827

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16828

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, całostka z hasłem propagandowym P i sygnaturą X-1938.

Fi.Cp81
15 PLN
16829

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, sygnatura X-1938 (Fi.40.-).

Fi.Cp83
25 PLN
16830

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 10.11.38, czyli w przeddzień wejścia do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp83
700 PLN
16831

1938 całostka do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp84
40 PLN
16832

1938 całostka do obrotu zagranicznego z ilustracją nr 18.

Fi.Cp84
51 PLN
SOLD
16833

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z opłaconą odpowiedzią do korespondencji zagranicznej.

Fi.Cp85
80 PLN
SOLD
16834

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 4 - Piotr Skarga, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16835

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin.

Fi.Cp86
140 PLN
SOLD
16836

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 27 - Marcin Leopolita, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16837

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 12 - Cyprian Norwid, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16838

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16839

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32 - Piotr Michałowski, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp86
30 PLN
16840

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 - August Cieszkowski.

Fi.Cp86
50 PLN
16841

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 59, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
16842

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 43, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
16843

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 59, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
16844

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
SOLD
16845

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 46, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
16846

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 15.

Fi.Cp86
40 PLN
16847

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 33.

Fi.Cp86
40 PLN
SOLD
16848

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 34.

Fi.Cp86
40 PLN
16849

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 35.

Fi.Cp86
40 PLN