The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17010

1963 rocznik całostek obejmujący 48 kartki w tym; Cp232 i Cp232I, Cp233 z sygnaturą XII.62, III.63, XII.63 i VI.63, Cp233I i Cp233II z wszystkimi hasłami propagandowymi, Cp234, Cp236, Cp239-240 z wszystkimi odmianami.

Fi.Cp224-42
160 PLN
17011

1963 100-lecie podpisania Konwencji Genewskich.

Fi.Cp226
15 PLN
17012

1963 XX posiedzenie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, karta z dodatkowym napisem.

Fi.Cp232I
20 PLN
17013

1963 15-lecie zespołu "Mazowsze" - karta wadliwie cięta, napis "Cena 60 gr." częściowo na dole.

Fi.Cp240 MK
100 PLN
17014

1964 całostki, rocznik: 4 koperty i 21 kart (Fi.222,50).

Fi.Ck.38-40, Cp243 -62b
130 PLN
17015

1964 koperty - 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet - 4 sztuki, czyste (Fi.43.-).

Fi.Ck38-40, 38I
35 PLN
17016

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, seria kartek ze stemplem okolicznościowym wystawy.

Fi.Cp244-6
10 PLN
17017

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 3 kart (Fi.21.-).

Fi.Cp244-46
15 PLN
17018

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 8 kart (Fi.66.-).

Fi.Cp248-55
40 PLN
17019

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 9 kart ilustrowanych, w tym 251 z dodatkowym napisem "WYSTAWA FILATELISTYCZNA JAGIELLONICA '64", czyste (Fi.91,-).

Fi.Cp248-55 + 251I
60 PLN
17020

1965 całostki, rocznik: 2 koperty i 31 kart (Fi.276.-).

Fi.Ck41-2, Cp263-93
160 PLN
17021

1965 rocznik całostek obejmujący 36 kartki w tym; Cp275 z sygnaturą II.65 i VI.65, Cp275 z hasłami propagandowymi: 61a, 62, 63 i 68.

Fi.Cp263-93
140 PLN
17022

1965 700-lecie Warszawy komplet 8 kart ilustrowanych, czyste (Fi.80.-).

Fi.Cp264-71
50 PLN
17023

1965 700-lecie Warszawy, karta skasowana okolicznościowo z okazji Wystawy "50 lat filatelistyki w Warszawie".

Fi.Cp265
10 PLN
17024

1965 200-lecie Teatru Narodowego w Warszawie, komplet 9 czystych kart; bardzo dobry stan zachowania (Fi.88.-).

Fi.Cp283-91
50 PLN
17025

1966 rocznik całostek obejmujący 22 kartki w tym; Cp305I i Cp305II.

Fi.Cp294-314
45 PLN
17026

1966 karty pocztowe czyste, rocznik - 22 sztuki (Fi.90,50).

Fi.Cp294-314
60 PLN
17027

1966 10-lecie Instytutu Bada} Jądrowych w Dubnej, całostka bez druku barwy żółtej z obiegu pocztowego, niekatalogowane.

Fi.Cp308
700 PLN
17028

1966 500-lecie Pokoju Toruńskiego, kartka bez druku barwy czarnej z obiegu pocztowego, niekatalogowane.

Fi.Cp313
700 PLN
17029

1967 całostki, rocznik: 4 koperty i 51 kart w tym Cp316III (Fi.255.50).

Fi.Ck43-46, Cp315-64
150 PLN
17030

1967 rocznik całostek obejmujący 55 kartki w tym; Cp316 z sygnaturą XII.66, I.68, VI.69, I.70, X.70 i I.71, bez kartek Cp316I-III.

Fi.Cp315-64
90 PLN
17031

1968 rocznik całostek obejmujący 43 kartki w tym; Cp378a-d, Cp382a-bCp395 i Cp395I.

Fi.Cp365-402
70 PLN
17032

1968 karty pocztowe czyste, rocznik - 42 sztuki + dodatkowo 395I (Fi.171.-).

Fi.Cp365-402
90 PLN
17033

1969 koperta lotnicza 40-lecie PLL "Lot" - kolor granatowy przesunięty w dół (szczególnie widoczne u dołu kadłuba, a na stateczniku pionowym czerwony poziomy pasek zamiast biało czerwonego), dla porównania koperta wydrukowana prawidłowo, obie koperty sygnatura (VI.70); gwarancja.

Fi.Ck47 B2
150 PLN
17034

1969 całostki, rocznik: 2 koperty i 24 karty (Fi.112.-).

Fi.Ck47-8, Cp403-26
65 PLN
17035

1969 rocznik całostek obejmujący 25 kartek w tym dodatkowo Cp420 z nadrukiem z wystawy filatelistycznej.

Fi.Cp403-26
40 PLN
17036

1970 całostki, rocznik: 4 koperty i 44 karty w tym 437I (Fi.185.-).

Fi.Ck49-52, Cp427-66
80 PLN
17037

1970 rocznik całostek obejmujący 43 kartki bez Cp437I i Cp463II.

Fi.Cp427-66
50 PLN
17038

1971 koperty odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie, podstawowa i z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", czyste (Fi.36.-).

Fi.Ck53, 53I
20 PLN
17039

1971 koperta odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie z okolicznościowym dodrukiem "Polsko - Rumuńska Wystawa Filatelistyczna", skasowana okolicznościowo 8.X.1971.

Fi.Ck53I
20 PLN
17040

1971 czysta koperta dla Komitetu Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie do przesyłek z podziękowaniami za wpłaty dla ofiarodawców zagranicznych, na odwrocie odbita numeratorem liczba 02783; koperta nie była dostępna w wolnej sprzedaży, przygotowano ją wyłącznie dla potrzeb Komitetu Odbudowy Zamku; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie naddarcie na klapie na odwrocie).

Fi.Ck54
200 PLN
17041

1971 rocznik całostek obejmujący 45 kartki.

Fi.Cp467-511
50 PLN
17042

1971 karty pocztowe czyste, rocznik - 45 sztuk (Fi.128.-).

Fi.Cp467-511
60 PLN
17043

1972 całostki, rocznik: 2 koperty i 46 kart (Fi.126.-).

Fi.Ck55-6, Cp512-50
60 PLN
17044

1973 całostki, rocznik: 3 koperty i 46 kart (Fi.192.-).

Fi.Ck57-9, Cp551-96
85 PLN
17045

1973 koperta na przesyłki lotnicze, sygnatura X.73.

Fi.Ck59
25 PLN
17046

1974 Krajowa Loteria Pieniężna, karta z dodrukiem na odwrocie "P.S. 1.000.000 czeka na Ciebie - kup los Krajowej Loterii Pieniężnej"; dokładniej opisane w artykule H.Sufczyńskiego "Karty pocztowe z nadrukami Polskiego Monopolu Loteryjnego" Pomorskie Wiadomości Filatelistyczne 1/2004.

Fi.Cp597
50 PLN
17047

1974 karty pocztowe czyste, rocznik - 29 sztuk (Fi.78.-).

Fi.Cp597-625
70 PLN
17048

1975 całostki, rocznik: 1 koperta i 24 karty w tym 635I i 635II (Fi.124.-).

Fi.Ck.60, Cp626-47
100 PLN
17049

1975 30-lecie Dnia Zwycięstwa, karta z napisem 5-wierszowym "XXX ROCZNICA ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM WYSTAWA FILATELISTYCZNA 9-18 V.1975 Warszawa" skasowana 6.06 wystawowym stemplem okolicznościowym, będąca jednocześnie mandatem delegata Walne Zebranie Sprawozdawcze Okręgu Warszawskiego PZF (na odwrocie dodatkowy tekst; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp635II
40 PLN