The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16770

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
16771

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp54
45 PLN
16772

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6.

Fi.Cp55
50 PLN
SOLD
16773

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp55
50 PLN
SOLD
16774

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), dofrankowana i wysłana 15.3.34 z Bydgoszczy do Fordonu; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp58Ia
30 PLN
16775

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem, belka zwężająca się ku prawej stronie; dobry stan zachowania (niewielkie zmatowienie na froncie).

Fi.Cp59
170 PLN
SOLD
16776

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
80 PLN
16777

1934 całostka wydania prowizorycznego z hasłem propagandowym J.

Fi.Cp59
70 PLN
16778

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-).

Fi.Cp60
120 PLN
16779

1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp60
200 PLN
16780

1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta podwójna 10+10/20+20 gr; na części A - nadruk w kolorze niebieskim, na części B - nadruk w kolorze granatowym; dobry stan zachowania.

Fi.Cp60
300 PLN
16781

1934 godło państwowe - 15 gr, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 13.II.935 z miejscowości Tłumacz do Lwowa, dobry stan zachowania (Fi.85.-).

Fi.Cp65B
50 PLN
16782

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp68
102 PLN
SOLD
16783

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu.

Fi.Cp68
170 PLN
SOLD
16784

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 30 - Warszawa Centralny Instytut Wychowania Fizycznego, wysłana 23.IX.36 z Warszawy do Lwowa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp68
40 PLN
16785

1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków Grupa Krakowiaków, wysłana 9.I.37 z miejscowości Niwka do Warszawy; słabszy stan zachowania (kartka pionowo zgięta).

Fi.Cp68
30 PLN
SOLD
16786

1937 koperta lotnicza "Belweder", sygnatura (II-1937) bez kropki po liczbie nakładu, czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Ck7
102 PLN
SOLD
16787

1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-).

Fi.Ck9
35 PLN
16788

1937 Gdynia - Dworzec Morski, hasło propagandowe L - "CHROŃCIE LINIE TELEFONICZNE OD USZKODZEŃ", sygnatura (X-1937).

Fi.Cp72
20 PLN
16789

1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O.

Fi.Cp74
80 PLN
16790

1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-).

Fi.Cp74B
25 PLN
16791

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec Ruiny Zamku.

Fi.Cp76
120 PLN
16792

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów Fragment pałacu.

Fi.Cp76
120 PLN
16793

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 27 - Hel Port.

Fi.Cp76
120 PLN
16794

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
20 PLN
16795

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie.

Fi.Cp76
20 PLN
16796

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny Sokolica, wysłana 27.I.38 z Sosnowca do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik zgięty).

Fi.Cp76
30 PLN
SOLD
16797

1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów, wysłana 27.VII.38 z Lublina do Otwocka; dobry stan zachowania.

Fi.Cp76
30 PLN
16798

1937 Lwów Uniwersytet, kartka z rzadszą ilustracją nr 15 Plac Wolności i Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, z obiegu pocztowego Osiek k/ Skórcza.

Fi.Cp76
40 PLN
SOLD
16799

1937 całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp76
35 PLN
SOLD
16800

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 7.

Fi.Cp76
50 PLN
SOLD
16801

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp76
80 PLN
16802

1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 12.

Fi.Cp76
80 PLN
16803

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 10 - Gdynia Okręt szkolny "Dar Pomorza".

Fi.Cp77
250 PLN
16804

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20 - Opatów Brama Warszawska; przebarwienia.

Fi.Cp77
128 PLN
SOLD
16805

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia) - karta z obiegu wyceniona w katalogu Fi.260.- zł.

Fi.Cp77
50 PLN
16806

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 14.

Fi.Cp77
120 PLN
16807

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13.

Fi.Cp77
120 PLN
16808

1937 zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 20.

Fi.Cp77
120 PLN
16809

1938 koperta Kazimierz Jagiellończyk, z oryginalnym papierem listowym w środku, na odwrocie minimalne, prawie niewidoczne niewielkie przebarwienia.

Fi.Ck10
50 PLN