The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16850

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 50.

Fi.Cp86
40 PLN
16851

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 38.

Fi.Cp86
40 PLN
16852

1938 wydanie ilustrowane _ król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
16853

1938 wydanie ilustrowane _ król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 22 z stemplem "WZÓR", znak opłaty unieważniony stemplem głównej składnicy pocztowej w Warszawie z datą 9.11.38, czyli przed wejściem do obiegu całostek tego wydania, tj. 11.11.38, rzadki egzemplarz wydany przez pocztę polską dla celów okazowo reklamowych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp86
1 200 PLN
16854

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, kartka ze Lwowa do Wiednia, ilustracja nr 13, uszkodzenie na prawym brzegu kartki.

Fi.Cp86, 303
70 PLN
16855

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej.

Fi.Cp87
200 PLN
16856

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 9 - Adam Mickiewicz.

Fi.Cp87
170 PLN
SOLD
16857

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 36 - Juliusz Kossak.

Fi.Cp87
200 PLN
16858

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 59 - Klasycyzm Bejsce (woj. kieleckie) - według katalogu dopłata 200%.

Fi.Cp87
340 PLN
SOLD
16859

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 10.VI.1939 z urzędu WARSZAWA 2-KIOSK do Miluzy (Mulhouse) we Francji; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu (Fi.9000.-); walor w doskonałym stanie zachowania; temat - LOTNICTWO, CZERWONY KRZYŻ; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp87
7 000 PLN
16860

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 28.

Fi.Cp87
90 PLN
16861

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Wejście I Brygady do Czeremoszna po odwrocie z nad Styru - lipiec 1915, "fabryczny" defekt papieru z lewej strony u góry.

Fi.Cp88
40 PLN
16862

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
16863

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp88
35 PLN
16864

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp88
35 PLN
16865

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32.

Fi.Cp88
35 PLN
16866

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
16867

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2 - Mikołaj Rej, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), ostemplowana grzecznościowo 7.9 w urzędzie Lublin 1.

Fi.Cp89I
80 PLN
16868

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 55 - Jan Matejko "Wernyhora", wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku II (gruby), czysta.

Fi.Cp89II
200 PLN
16869

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.19 - Władysław Stanisław Reymont - Nobel 1924 w dziedzinie literatury za powieść "Chłopi"; wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki), czysta.

Fi.Cp89I
300 PLN
16870

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

Fi.Cp89
90 PLN
16871

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

Fi.Cp89
90 PLN
16872

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 23.

Fi.Cp89
80 PLN
SOLD
16873

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 21.

Fi.Cp89
100 PLN
16874

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 19, lekkie ukośne złamanie.

Fi.Cp89
50 PLN
16875

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 8.

Fi.Cp89
100 PLN
16876

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4.

Fi.Cp89
100 PLN
16877

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 2.

Fi.Cp89
100 PLN
16878

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp89
80 PLN
SOLD
16879

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
16880

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze, bardzo rzadkie, prawdopodobnie przedrukowano nie więcej niż 200 sztuk, w rzeczywistości walor należy traktować jako próbę, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Żółkiewski.

Fi.Cp90I
2 500 PLN
16881

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
16882

1945 kartka z oryginalnego obiegu z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7 i cenzurą wojskową, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp92
160 PLN
16883

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym; dofrankowana i wysłana 30.3.46 z Sochaczewa do Łodzi, znaki opłaty unieważnione kasownikiem prowizorycznym.

Fi.Cp94A typ1
20 PLN
16884

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie pionowym, uszkodzone pierwsze "P" w sygnaturze nakładu; dobry stan zachowania.

Fi.Cp94B
100 PLN
16885

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
16886

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 24.8.1946 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy.

Fi.Cp95AI typ1
15 PLN
16887

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
16888

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
16889

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 17.3 z Poznania do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN