41583 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Włoszczowej, stempel cenzury wojskowej nr 1788. | Fi.Cp92II |
| 90 PLN | |
41584 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Żychlina, stempel cenzury wojskowej nr 1114. | Fi.Cp92II |
| 90 PLN | |
41585 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1088. | Fi.Cp92II |
| 90 PLN | |
41586 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 1a, całostka uszkodzona. | Fi.Cp92II |
| 10 PLN | |
41587 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Olsztyna, stempel cenzury wojskowej nr 1504. | Fi.Cp92II |
| 80 PLN | |
41588 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Łodzi. | Fi.Cp92II |
| 70 PLN | |
41589 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Piotrkowa Trybunalskiego, stempel cenzury wojskowej nr 1103. | Fi.Cp92II |
| 90 PLN | |
41590 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Łodzi, dziurki po archiwizacji. | Fi.Cp92II |
| 30 PLN | |
41591 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1027. | Fi.Cp92II |
| 70 PLN | |
41592 |
1945 kartka na kartonie seledynowym z obiegu pocztowego z Warszawy, kartka złamana w pionie. | Fi.Cp93s |
| 30 PLN | |
41593 |
1945 kartka na kartonie seledynowym z obiegu pocztowego z Rzeszowa, dziury po archiwizacji. | Fi.Cp93s |
| 8 PLN SOLD | |
41594 |
1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Radomia. | Fi.Cp93u |
| 35 PLN | |
41595 |
1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Warszawy, od 1.09.45. taryfa wynosiła 1zł, karta wydana 12.07.45, tylko 48 dni używana bez dodatkowego znaczka za 50 gr. | Fi.Cp93x |
| 50 PLN | |
41596 |
1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Otwocka. | Fi.Cp93x |
| 30 PLN | |
41597 |
1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym; karta wysłana 30.X z Lublina do Warszawy. | Fi.Cp94A |
| 20 PLN | |
41598 |
| 30 PLN | |
41599 |
| 40 PLN | |
41600 |
| 40 PLN | |
41601 |
| 30 PLN | |
41602 |
| 30 PLN | |
41603 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 2.8.1946 do Warszawy. | Fi.Cp95AIx |
| 30 PLN | |
41604 |
| 60 PLN | |
41605 |
1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce. | |
| 120 PLN | |
41606 |
1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 8.11 z Brwinowa do Warszawy. | Fi.Cp96IA |
| 10 PLN | |
41607 |
| 30 PLN | |
41608 |
| 40 PLN | |
41609 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 23.9.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp97, 431B |
| 30 PLN | |
41610 |
| 80 PLN | |
41611 |
| 50 PLN | |
41612 |
1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 10.4.1948 ze Sławna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza). | Fi.Cp98 |
| 40 PLN | |
41613 |
1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
41614 |
| 30 PLN | |
41615 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN | |
41616 |
1947 całostka z obiegu pocztowego z Kamiennej Góry. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
41617 |
1947 całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
41618 |
1947 kartka z dodrukiem z okazji Kongresu PPS, stempel okolicznościowy kongresu. | Fi.Cp102II |
| 15 PLN | |
41619 |
1948 całostka z obiegu pocztowego z Pruszcza Gdańskiego. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
41620 |
1948 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp98 |
| 30 PLN | |
41621 |
| 60 PLN | |
41622 |
1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Wrocławia, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp103 |
| 10 PLN | |