The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41583

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Włoszczowej, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.Cp92II
90 PLN
41584

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Żychlina, stempel cenzury wojskowej nr 1114.

Fi.Cp92II
90 PLN
41585

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1088.

Fi.Cp92II
90 PLN
41586

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a, całostka uszkodzona.

Fi.Cp92II
10 PLN
41587

1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Olsztyna, stempel cenzury wojskowej nr 1504.

Fi.Cp92II
80 PLN
41588

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Łodzi.

Fi.Cp92II
70 PLN
41589

1945 całostka z hasłem propagandowym 5 z obiegu pocztowego z Piotrkowa Trybunalskiego, stempel cenzury wojskowej nr 1103.

Fi.Cp92II
90 PLN
41590

1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Łodzi, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp92II
30 PLN
41591

1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1027.

Fi.Cp92II
70 PLN
41592

1945 kartka na kartonie seledynowym z obiegu pocztowego z Warszawy, kartka złamana w pionie.

Fi.Cp93s
30 PLN
41593

1945 kartka na kartonie seledynowym z obiegu pocztowego z Rzeszowa, dziury po archiwizacji.

Fi.Cp93s
8 PLN
SOLD
41594

1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Radomia.

Fi.Cp93u
35 PLN
41595

1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Warszawy, od 1.09.45. taryfa wynosiła 1zł, karta wydana 12.07.45, tylko 48 dni używana bez dodatkowego znaczka za 50 gr.

Fi.Cp93x
50 PLN
41596

1945 kartka na kartonie kremowym z obiegu pocztowego z Otwocka.

Fi.Cp93x
30 PLN
41597

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym; karta wysłana 30.X z Lublina do Warszawy.

Fi.Cp94A
20 PLN
41598

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
41599

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
41600

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
41601

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym i numerem druku nonparelem.

Fi.Cp95AI
30 PLN
41602

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
41603

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 2.8.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AIx
30 PLN
41604

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
60 PLN
41605

1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce.


120 PLN
41606

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 8.11 z Brwinowa do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
41607

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
41608

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
41609

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 23.9.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
41610

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
41611

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
41612

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 10.4.1948 ze Sławna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
40 PLN
41613

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
41614

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
41615

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
41616

1947 całostka z obiegu pocztowego z Kamiennej Góry.

Fi.Cp102I
10 PLN
41617

1947 całostka z obiegu pocztowego.

Fi.Cp102I
10 PLN
41618

1947 kartka z dodrukiem z okazji Kongresu PPS, stempel okolicznościowy kongresu.

Fi.Cp102II
15 PLN
41619

1948 całostka z obiegu pocztowego z Pruszcza Gdańskiego.

Fi.Cp98
30 PLN
41620

1948 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp98
30 PLN
41621

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
41622

1948 całostka z sygnaturą VIII 47 z obiegu pocztowego z Wrocławia, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp103
10 PLN