The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41422

1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Ct10b
200 PLN
41423

1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru).

Fi.Ct19
1 400 PLN
41424

1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków.

Fi.Ct8
40 PLN
41425

1925 całostka wydania bez sygnatury.

Fi.Cp42
40 PLN
41426

1925 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp42
60 PLN
41427

1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp42
10 PLN
41428

1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły.

Fi.Cp43I
10 PLN
41429

1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486.

Fi.Cp44A
20 PLN
41430

1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa.

Fi.Cp45I
15 PLN
41431

1927 część nadawcza całostki z sygnaturą I-927.

Fi.Cp47A
15 PLN
41432

1927 całostka - część na odpowiedź z sygnaturą IX.27, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp47B
60 PLN
41433

1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc.

Fi.Cp49IA
50 PLN
41434

1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania.


600 PLN
41435

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania.


220 PLN
41436

1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania.


220 PLN
41437

1931 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Kielc 6.II.33.

Fi.Cp49I
100 PLN
41438

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 32, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
41439

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
41440

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50I
100 PLN
41441

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki.

Fi.Cp50I
20 PLN
41442

1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji.

Fi.Cp50II
80 PLN
41443

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania (Fi.80.-).

Fi.Cp50IIb
50 PLN
41444

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
160 PLN
41445

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 27, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
41446

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
41447

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
41448

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
90 PLN
41449

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 31, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, plamka na froncie, stan dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
41450

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
41451

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
41452

1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura.

Fi.Cp50IIc
40 PLN
41453

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania.

Fi.Cp50IIc
30 PLN
41454

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
60 PLN
41455

1931 ROZMYTE LITERY NAPISÓW DRUKOWANYCH ROTOGRAWIURĄ mogące sprawiać wrażenie podwójnego druku, Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

Fi.Cp50Ia
120 PLN
41456

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 23.XI z miejscowości Kleczew do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.Cp50Ia
30 PLN
SOLD
41457

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
35 PLN
41458

1931 kartki ilustrowane ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, komplet całostek z ilustracjami nr 1-27 i 29-32 z nakładu VIII-1931, całostka z ilustracją nr 28 z nakładu VIII-1931 z lekkimi plamkami, pozostałe kartki w dobrym stanie.

Fi.Cp50Ia, Ib
2 000 PLN
41459

1932 kartka druk w sprawach żywnościowych z doklejonymi znaczkami, sygnatura VII-1932.

Fi.Cp53
30 PLN
41460

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938.

Fi.Cp53
60 PLN
41461

1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp53
400 PLN