41422 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z ciemnoniebieskim znakiem opłaty - 10 mk "Siewca", rozmiar 164x96mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 10.VIII z Krakowa do Lwowa; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Ct10b |
| 200 PLN | |
41423 |
1922-23 wydanie dla polskiego Górnego Śląska, pokwitowanie telegraficzne z ręcznym nadrukiem wartości w walucie niemieckiej 25 mk. niemieckich/ 80 mk., bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne pofałdowania i załamania papieru). | Fi.Ct19 |
| 1 400 PLN | |
41424 |
1923 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego, brak dwóch znaczków. | Fi.Ct8 |
| 40 PLN | |
41425 |
1925 całostka wydania bez sygnatury. | Fi.Cp42 |
| 40 PLN | |
41426 |
1925 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
41427 |
1926 kartka bez sygnatury z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp42 |
| 10 PLN | |
41428 |
1926 całostka z sygnaturą P.Z.G. No 76 - 10.000.000 - 26 z obiegu pocztowego z Wisły. | Fi.Cp43I |
| 10 PLN | |
41429 |
1926 część nadawcza całostki z sygnaturą 486. | Fi.Cp44A |
| 20 PLN | |
41430 |
1926 całostka do obrotu zagranicznego z obiegu z Czyżewa. | Fi.Cp45I |
| 15 PLN | |
41431 |
| 15 PLN | |
41432 |
1927 całostka - część na odpowiedź z sygnaturą IX.27, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp47B |
| 60 PLN | |
41433 |
1928 Henryk Sienkiewicz, karta podwójna - część z opłaconą odpowiedzią, bez hasła propagandowego, sygnatura (IV-192), wysłana 5.2 z Warszawy do Kielc. | Fi.Cp49IA |
| 50 PLN | |
41434 |
1930 Henryk Sienkiewicz - ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, opisuje to szczegółowo P.Pelczar w swojej monografii "O Cp50 prawie wszystko ..."; oferowana karta z ilustracją Tatry - Hala Gąsienicowa Schronisko, doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
41435 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Kraków - Sukiennice, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN | |
41436 |
1930 ilustrowana kartka pocztowa wydana przez Polskie Towarzystwo Turystyczne w Krakowie, której koncepcję (wzór) wykorzystano na etapie projektowania całostki ilustrowanej ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, kartki te były wzorowane na ilustrowanych całostkach austriackich z tego okresu, karta z ilustracją Tyniec - Ruiny zamku, doskonały stan zachowania. | |
| 220 PLN | |
41437 |
| 100 PLN | |
41438 |
| 100 PLN | |
41439 |
| 100 PLN | |
41440 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | Fi.Cp50I |
| 100 PLN | |
41441 |
| 20 PLN | |
41442 |
1931 kartka ze znakiem opłaty z Henrykiem Sienkiewiczem, całostka z ilustracją nr 28 - CZARNOCHORA z nakładu XI-1931, liniatura druk rotograwiura, plamki widoczne na ilustracji. | Fi.Cp50II |
| 80 PLN | |
41443 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka, dofrankowana i wysłana 30.VIII.33 z Grudziądza do Fordonu; dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.Cp50IIb |
| 50 PLN | |
41444 |
| 160 PLN | |
41445 |
| 100 PLN | |
41446 |
| 100 PLN | |
41447 |
| 100 PLN | |
41448 |
| 90 PLN | |
41449 |
| 100 PLN | |
41450 |
| 100 PLN | |
41451 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 10 - Borysław, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 20.II.32 z urzędu Warszawa-Sejm do Lwowa; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
41452 |
1931 całostka z sygnatura XI-1931 z ilustracją nr 23, rotograwiura. | Fi.Cp50IIc |
| 40 PLN | |
41453 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 27 - Hel, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa, dofrankowana i wysłana 19.IX.32 z Częstochowy do Przemyśla, dosłana do Wilna; słabszy stan zachowania. | Fi.Cp50IIc |
| 30 PLN | |
41454 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 15 - Czorsztyn, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | Fi.Cp50Ia |
| 60 PLN | |
41455 |
1931 ROZMYTE LITERY NAPISÓW DRUKOWANYCH ROTOGRAWIURĄ mogące sprawiać wrażenie podwójnego druku, Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w słabszym stanie zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | Fi.Cp50Ia |
| 120 PLN | |
41456 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 23.XI z miejscowości Kleczew do Warszawy; dobry stan zachowania. | Fi.Cp50Ia |
| 30 PLN SOLD | |
41457 |
| 35 PLN | |
41458 |
| 2 000 PLN | |
41459 |
| 30 PLN | |
41460 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura X-1938. | Fi.Cp53 |
| 60 PLN | |
41461 |
1932 druk w sprawach żywnościowych, sygnatura VII-1932, wysłany 11.X.33 z Łodzi do Żywca, całostka z oryginalnego obiegu bardzo rzadko spotykana, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp53 |
| 400 PLN | |