Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
41462 |
1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka). | Fi.Cp54 |
| 50 PLN | |
41463 |
1933 całostka z sygnaturą XI-1931, ilustracją nr 8, druk typografią. | Fi.Cp50IIa |
| 55 PLN | |
41465 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z hasłem propagandowym J. | Fi.Cp59 |
| 80 PLN | |
41466 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka z Pińska do Warszawy ilustracją nr 30, dziury po archiwizacji. | Fi.Cp59 |
| 55 PLN SOLD | |
41467 |
1934 całostka wydania prowizorycznego z hasłem propagandowym J. | Fi.Cp59 |
| 70 PLN | |
41468 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, rzadka karta podwójna 10+10/20+20 gr; dobry stan zachowania - na odwrocie karty na odpowiedź na całej długości w pasie szerokości ok 1 cm punktowe ślady kleju od wklejenia na stronę albumową (Fi.200.-). | Fi.Cp60 |
| 120 PLN | |
41469 |
1934 całostka wydania prowizorycznego z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp60 |
| 200 PLN | |
41470 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14. | Fi.Cp61 |
| 50 PLN SOLD | |
41471 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka wysłana z Kasiny Wielkiej do Krakowa z ilustracją nr 12. | Fi.Cp63 |
| 60 PLN SOLD | |
41472 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 6. | Fi.Cp63 |
| 270 PLN SOLD | |
41473 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, "czerwona" karta za 15/35 gr z ilustracją 26 - Ukrzyżowanie, wysłana 30.XI z Warszawy do Sandomierza; dobry stan zachowania. | Fi.Cp63 |
| 60 PLN | |
41474 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, "czerwona" karta za 15/35 gr z ilustracją 5 - Zesłanie Ducha Św. - głowa apostoła, wysłana 13.XII z Warszawy do Sandomierza; minimalnie słabszy stan zachowania (tłusta plamka u góry). | Fi.Cp63 |
| 50 PLN | |
41475 |
1934 godło państwowe, karta podwójna 15+15 gr; sygnatur (VIII-1934), hasło propagandowe K - TELEFON MIĘDZYMIASTOWY - TO NAJSZYBSZY POSŁANIEC!; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp65 |
| 200 PLN | |
41476 |
1934 godło państwowe, karta podwójna - z opłaconą odpowiedzią za 15 gr, sygnatura M.P.i T.(VIII-1934)500.000., wysłana 4.XII z Brodów do Lwowa, doskonały stan zachowania. | Fi.Cp65A |
| 50 PLN | |
41477 |
1934 całostka z sygnaturą IX-1934 z doklejonym znaczkiem. | Fi.Cp66 |
| 40 PLN | |
41478 |
1934 godło państwowe - 30 gr, całostka z sygnaturą (X-1934); całostka z sygnaturą (V-1936); na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp67 |
| 250 PLN | |
41479 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 z obiegu pocztowego. | Fi.Cp68 |
| 15 PLN | |
41480 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 14 - Gołuchów, minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 140 PLN | |
41481 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 19 - Gdynia Poczta Główna; na odwrocie punktowe przebarwienia. | Fi.Cp68 |
| 120 PLN | |
41482 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz, wysłana 16.X z urzędu Kraków 2 do Warszawy, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." (wyróżnik "b"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 30 117). | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
41483 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec, wysłana 5.VII.37 z miejscowości Opatów Częstochowski do Warszawy; nieznacznie słabszy stan zachowania. | Fi.Cp68 |
| 30 PLN | |
41484 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 17 - Spisz, wysłana 25.IV z Krakowa Warszawy; słabszy stan zachowania (ukośna fałda). | Fi.Cp68 |
| 20 PLN | |
41485 |
1935 M/S Piłsudski, karta podwójna - część na odpowiedź, sygnatura M.P.i T.(IX-1935)500.000., wysłana 20.III.36 z miejscowości Mosty Wielkie do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp71B |
| 50 PLN | |
41486 |
1937 koperta lotnicza "Śmigły-Rydz", czysta z oryginalnym papierem listowym w środku (Fi.50.-). | Fi.Ck9 |
| 40 PLN | |
41487 |
1937 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Lwowa 30.XII.37, sygnatura I-1937, hasło propagandowe O. | Fi.Cp74 |
| 80 PLN | |
41488 |
1937 kartka z opłaconą odpowiedzią z hasłem propagandowym O. | Fi.Cp74 |
| 72 PLN SOLD | |
41489 |
1937 Lwów - Uniwersytet, karta podwójna - część na odpowiedź, rzadka sygnatura VI-1938 , hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE" (Fi.40.-). | Fi.Cp74B |
| 30 PLN | |
41490 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | Fi.Cp76 |
| 30 PLN | |
41491 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie. | Fi.Cp76 |
| 30 PLN | |
41492 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 12 - Wilno Kościół Św.Anny. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
41493 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją całostka z ilustracją nr 17 - Spisz. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN | |
41494 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 15 - Poznań Fragment Placu Wolności, wysłana 10.10.38 z miejscowości Puszczykówko do Krakowa; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp76 |
| 40 PLN | |
41495 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 25.I.38 z urzędu Warszawa 2 do Lwowa, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" (wyróżnik "d"); dolna krawędź minimalnie pofałdowana, dobry stan zachowania (Myślicki 37 104). | Fi.Cp76 |
| 30 PLN SOLD | |
41496 |
1937 Lwów Uniwersytet, kartka z rzadszą ilustracją nr 15 Plac Wolności i Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, z obiegu pocztowego Osiek k/ Skórcza. | Fi.Cp76 |
| 55 PLN | |
41497 |
1937 całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp76 |
| 40 PLN | |
41498 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 13 - wnętrze chaty góralskiej, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia) - karta z obiegu wyceniona w katalogu Fi.280.- zł. | Fi.Cp77 |
| 50 PLN | |
41499 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 27 - Hel. | Fi.Cp77 |
| 200 PLN | |
41500 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 5 - Ogrodzieniec. | Fi.Cp77 |
| 200 PLN | |
41501 |
1938 koperta - "20-lecie odzyskania niepodległości", dofrankowana i wysłana 30.VI.1939 ze Zbąszynia do Hanoweru. | Fi.Ck10 |
| 10 PLN | |
41502 |
1938 koperta "20-lecie odzyskania niepodległości" wysłana 5.VI.1939 z miejscowości Czarna Wieś do Miechowa. | Fi.Ck10 |
| 20 PLN | |