The auction will start on 15.11.2024

Auction 81. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41543

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 46, stan bardzo dobry.

Fi.Cp86
30 PLN
41544

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 24 - Maria Skłodowska-Curie (pierwsza w historii kobieta laureatka nagrody Nobla, w dziedzinie: fizyki w 1903 roku i chemii w 1911 roku).

Fi.Cp86
200 PLN
41545

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 29 - Fryderyk Chopin; temat - MUZYKA.

Fi.Cp86
200 PLN
41546

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 26 - Aleksander Fredro.

Fi.Cp87
200 PLN
41547

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 33 - Artur Grottger.

Fi.Cp87
200 PLN
41548

1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 39 - Leon Wyczółkowski.

Fi.Cp87
200 PLN
41549

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 15 - Komendant J.Piłsudski ze sztabem obserwuje bitwę pod Jastkowem - lipiec 1915; słabszy stan zachowania (karta w kilku miejscach poodginana).

Fi.Cp88
30 PLN
41550

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 26 - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916, wysłana 1.VIII z miejscowości Bolesławice (Bolesławiec) do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty).

Fi.Cp88
100 PLN
SOLD
41551

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułani Beliny na patrolu - maj 1915; lewy dolny róg nadgięty.

Fi.Cp88
40 PLN
41552

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 16.

Fi.Cp88
25 PLN
41553

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 3, uszkodzenie w górnej lewej części.

Fi.Cp88
10 PLN
41554

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 10.

Fi.Cp88
25 PLN
41555

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 22.

Fi.Cp88
35 PLN
41556

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 23.

Fi.Cp88
35 PLN
41557

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 24.

Fi.Cp88
35 PLN
41558

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, całostka z ilustracją 32.

Fi.Cp88
35 PLN
41559

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, komplet 32 czystych kart, trzy w minimalnie słabszym stanie (Fi.1656,-).

Fi.Cp88
1 350 PLN
41560

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Przy ognisku na Wołyniu - wrzesień 1915; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
41561

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp88
60 PLN
41562

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 31.

Fi.Cp89
95 PLN
41563

1944 całostka wydania prowizorycznego, ilustracja nr 18.

Fi.Cp89
90 PLN
41564

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 13 - Henryk Sienkiewicz, z obiegu pocztowego z Lublina 8.9.44 do Chełma Lubelskiego, kartki te z oryginalnego obiegu pocztowego są bardzo rzadkie.

Fi.Cp89
650 PLN
41565

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja nr 3 Jan Kochanowski.

Fi.Cp89
250 PLN
41566

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze, bardzo rzadkie, prawdopodobnie przedrukowano nie więcej niż 200 sztuk, w rzeczywistości walor należy traktować jako próbę, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Żółkiewski.

Fi.Cp90I
2 800 PLN
41567

1945 fragment kartki bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) z Szamotuł, stempel cenzury wojskowej nr 870.

Fi.CfkVII
30 PLN
41568

1945 kartka miejscowa bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi, kartka bez treści.

Fi.CfkVII
70 PLN
41569

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
200 PLN
41570

1945 całostka wydania prowizorycznego z ilustracją 59 stemplowana grzecznościowo kasownikiem Krasnystaw.

Fi.Cp89
70 PLN
41571

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Mysłowic, stempel cenzury wojskowej nr 2058.

Fi.Cp91I
120 PLN
41572

1945 całostka z hasłem propagandowym 3 z obiegu pocztowego z Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 860.

Fi.Cp91I
120 PLN
41573

1945 całostka z hasłem propagandowym 1a z obiegu pocztowego z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1736.

Fi.Cp91I
120 PLN
41574

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Torunia.

Fi.Cp91I
120 PLN
41575

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a, karta wysłana 4.8 z Bydgoszczy do Sulejówka.

Fi.Cp92II
120 PLN
41576

1945 kartka z Kalisza do Rembertowa, hasło propagandowe nr 3.

Fi.Cp92
60 PLN
41577

1945 kartka z oryginalnego obiegu z Krakowa do Warszawy z hasłem propagandowym 7 i cenzurą wojskową, gwarancja Berbeka.

Fi.Cp92
250 PLN
41578

1945 całostka z hasłem propagandowym 2 z obiegu pocztowego z Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 1703.

Fi.Cp92
90 PLN
41579

1945 całostka z hasłem propagandowym 6 z obiegu pocztowego z Radomia, stempel cenzury wojskowej nr 1740.

Fi.Cp92
100 PLN
41580

1945 całostka z hasłem propagandowym 7b z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp92
70 PLN
41581

1945 całostka z hasłem propagandowym 8 z obiegu pocztowego z Kalisza.

Fi.Cp92
70 PLN
41582

1945 całostka z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Złaków Kościelnych, stempel cenzury wojskowej nr 2175, urwany narożnik kartki.

Fi.Cp92
60 PLN