The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41382

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138, brak kropki po POCZTOWA, zamiast tego odbita spacja drukarska.

Fi.Cp20
350 PLN
41383

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 134.

Fi.Cp20
300 PLN
41384

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji.

Fi.Cp20Ix
100 PLN
41385

1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp20Ix
400 PLN
41386

1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią w układzie góra karty I połączona z dołem karty II.

Fi.Cp26I
240 PLN
41387

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez ozdobnika.

Fi.Cs3II
60 PLN
41388

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3 i rzadkim na sekretnikach abklaczem.

Fi.Cs3II
120 PLN
41389

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs3II
150 PLN
41390

1919 wydanie krakowskie, sekretnik wysłany z Bielska 22.3.20 do Czechosłowacji, nadruk typ 3, rzadki z obiegu pocztowego.

Fi.Cs4II
280 PLN
41391

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
60 PLN
41392

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z zamienionym szykiem POLSKA POCZTA zamiast POCZTA POLSKA i belką zasłaniającą stary nominał, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.Cs4III
450 PLN
41393

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
400 PLN
41394

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
120 PLN
41395

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką zamiast ozdobnika i zamienioną kolejnością napisów; POLSKA POCZTA, zamiast POCZTA POLSKA, doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cs4IIIt
360 PLN
41396

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
250 PLN
41397

1920 kartka z Poznania 11.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp23
20 PLN
41398

1920 kartka bez oznaczenia waluty nominału.

Fi.Cp25
40 PLN
41399

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty niebieski w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp29
60 PLN
41400

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto).

Fi.Cp31
60 PLN
41401

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
41402

1920 kartka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
30 PLN
41403

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym).

Fi.Cp32
50 PLN
41404

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie b (cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym); papier lekko marmurkowy.

Fi.Cp32
50 PLN
41405

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
35 PLN
41406

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f.

Fi.Cp33
60 PLN
41407

1920 karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego; czysta;

karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego, wysłana 13.II.1921 z Brzozowa do Krakowa, ponieważ od 15.12.1920 taryfa na kartki pocztowe wzrosła do 2 mk. MPiT wydało rozporządzenie dotyczące wykorzystania istniejących zapasów całostek, po dofrankowaniu ich do stosownej wysokości znaczkami opłaty, a w razie konieczności nawet znaczkami urzędowymi, tu - zapewne z powodu braku odpowiednich znaczków - brakującą należność pobrano gotówką dokumentując to stempelkiem "OPŁACONO/ GOTÓWKĄ Mk No" z dopisanym numerem dziennika; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp35I
300 PLN
41408

1920 karta za 50(75) fen, hasło propagandowe E - "Są drudzy, co mówią ..."; czysta;

karta za 50(75) fen, hasło propagandowe C - "Podkopują złodzieje, zbójcyż ..."; czysta;

dodatkowo karta za 50(75) fen, hasło propagandowe D - "Polacy! Ośmielcie się ..."; z tekstem na odwrocie; czysta;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka;

Fi.Cp35II
300 PLN
41409

1920 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
30 PLN
41410

1920 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Warszawy, prowizoryczny kasownik "URZĄD POCZTOWY WARSZAWA".

Fi.Ct8
80 PLN
41411

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
41412

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
50 PLN
41413

1921 całostka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40II
35 PLN
41414

1921-1922 karta podwójna do obrotu krajowego za 8+8 mk.

Fi.Cp41
80 PLN
41415

1921 pokwitowanie telegraficzne ze Lwowa, ciekawa usterka pokwitowania w postaci wgniecionej górnej ramki znaku opłaty.

Fi.Ct4, 91B, 114
125 PLN
41416

1921 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Posady Olchowskiej.

Fi.Ct9b
25 PLN
41417

1922 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp40I
30 PLN
41418

1922 podwójna kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
70 PLN
41419

1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego.

Fi.Ct5
40 PLN
SOLD
41420

1922 pokwitowanie telegraficzne z brązowoliliowym znakiem opłaty - 5 mk "Orzeł na tarczy barokowej", rozmiar 143x100mm, dofrankowane w związku ze wzrostem taryfy pocztowej, telegram nadano 22/4 z Posady Olchowskiej do Myszkowa; znaki opłaty skasowane datownikiem urzędu nadawczego, odciśniętym również poniżej; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ct9a, 118
100 PLN
41421

1922 dowód nadania telegramu z obiegu pocztowego z Włodzimierza Wołyńskiego.

Fi.Ct10a, 118
60 PLN